Slovenský pohár po dráme pre Pezinok

Publikované: 01.02.2009 Autor: SITA

Basketbalisti AB Cosmetics Pezinok sa stali víťazmi Slovenského pohára. Momentálne najlepší slovenský tím zdolal v nedeľňajšom finále turnaja Final Four v Leviciach domáci Astrum po dramatickom priebehu 90:88. Trofej pre Pezinok zabezpečil v poslednej sekunde úspešným pokusom Williams, ktorý bol spolu s Miloševičom, Lutovským, Lovančičom a Whisbym aj v najlepšej päťke turnaja. Najlepším strelcom finále SP v Leviciach bol domáci Miloševič. Pezinok bol najväčším favoritom turnaja a napokon sa mu podarilo obhájiť vlaňajšie prvenstvo.

Výsledok nedeľňajšieho finálového zápasu finálového turnaja Slovenského pohára v Leviciach:
AB Cosmetics Pezinok – Astrum Levice 90:88 (22:31, 24:22, 14:17, 30:18)
Najviac bodov: Williams 35, Snopko 18, Whisby 10 – Miloševič 37, Živický 11, Dawson a Lutovský po 10
TH: 16/12 – 25/19, fauly: 22 – 19, trojky: 10 – 11, rozhodovali: Sudek, Brziak a Hlinka, 2000 divákov

Levičania mali výborný nástup, v 3. min viedli 9:0, tento rozdiel si udržiavali veľmi dlho. Pezinčania sa priblížili, ale nikdy sa do vedenia nedostali. Domáci Astrum viedol počas celého stretnutia, ešte 67 sekúnd pred koncom o 6 bodov. Po oddychovom čase premenili Pezinčania dva trestné hody a v dramatickej koncovke napokon výsledok aj otočili. V poslednej sekunde rozhodol o ich víťazstve presným pokusom Williams.

O 3. miesto:
MBK Rieker Komárno – 04 AC LB Spišská Nová Ves 70:83 (22:10, 11:16, 17:27, 20:30)
Najviac bodov: Majoroš 20, Barišič 11, Suja 8 – Lozančič 22, Mišinský 20, Pešta 20
TH: 27/19 – 30/23, fauly: 29 – 25, trojky: 3 – 10, rozhodovali: Lukáč, Ženiš a Šarišský, 700 divákov

Úvodná štvrtina patrila Komárnu, ktoré zvíťazilo rozdielom 12 bodov (22:10). Spišská Nová Ves sa v druhej časti hry zlepšila najmä strelecky a do polčasu stiahla rozdiel na 7 bodov (33:26). Po prestávke pokračovali Spišiaci v zlepšenom výkone a dostávali sa aj do vedenia. V záverečnej časti hry už boli jednoznačne lepší Spišiaci, ktorí zvíťazili 83:70 a na finálovom turnaji Slovenského pohára obsadili konečné tretie miesto.

2008/2009 AB Cosmetics Pezinok

SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

6 Seattle Storm 15/13 53,57%
7 Minnesota Lynx 14/15 48,28%