V prvých tímoch All-Stars kvarteto Slovákov

Autor: Martin Galajda

Hviezdy extraligy 2014

Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch aj tentoraz vám po skončení klubovej sezóny prinášame tradičnú výročnú anketu Hviezdy Basket.sk 2013/2014. Počas basketbalového leta spoznáte mená najlepších ligových hráčov a hráčok, najlepších slovenských basketbalistov bez rozdielu pôsobiska a najlepších slovenských trénerov.

Pred vyhlásením hlavných kategórií vám prinášame zloženie prvého a druhého tímu All-Stars v najvyšších súťažiach mužov a žien. O zložení „tímov hviezd“ rozhodla redakcia portálu Basket.sk.

Do najlepšieho tímu ženskej extraligy sme vybrali päticu v zložení Miljana Bojovičová (Good Angels Košice), Timea Sujová (ŠBK Šamorín), Tamara Tathamová (Piešťanské Čajky), Lucia Kupčíková (Good Angels Košice) a Stefanie Murphyová (MBK Ružomberok). Dvojica rozohrávačiek Bojovičová a Sujová sa ocitli v elitnom výbere aj pred rokom. Prvá menovaná je členkou prvého All-Stars po tretí raz v rade.

Pokiaľ v prvom tíme All-Stars sú dve slovenské hráčky, v druhom tíme majú Slovensky prevahu. Domáci basketbal zastupujú Dominika Baburová (MBK Ružomberok), Romana Vyňuchalová (ŠBK Šamorín), Lucia Krč-Turbová (Piešťanské Čajky), ktoré dopĺňajú Samantha Whitcombová (Rücon Spišská Nová Ves) a Brianne O' Rourkeová (Rücon Spišská Nová Ves).

Prvý tím All-Stars extraligy basketbalistov tvoria Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica), Wesley Channels (Iskra Svit), Justin Graham (BK Inter Incheba Bratislava), Martin Rančík (BK Inter Incheba Bratislava) a Tyronne McNeal (Iskra Svit). Jediným, kto si zopakoval minuloročný výber je slovenský pivot Martin Rančík. V druhom tíme sa nachádzajú Corey Jefferson (BC Prievidza), Tomáš Mrviš (MBK Handlová), Marko Batina (BC Prievidza), Michal Baťka (BK Inter Incheba Bratislava) a Salih Nuhanovič (Edymax SPU Nitra).

HVIEZDY BASKET.sk 2013/2014 – Prvý tím All-Stars
Extraliga žien
Stefanie Murphyová (MBK Ružomberok)
Lucia Kupčíková (Good Angels Košice)
Tamara Tathamová (Piešťanské Čajky)
Miljana Bojovičová (Good Angels Košice)
Timea Sujová (ŠBK Šamorín)

Extraliga mužov
Tyronne McNeal (Iskra Svit)
Martin Rančík (BK Inter Incheba Bratislava)
Justin Graham (BK Inter Incheba Bratislava)
Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
Wesley Channels (Iskra Svit)

HVIEZDY BASKET.sk 2013/2014 – Druhý tím All-Stars
Extraliga žien
Romana Vyňuchalová (ŠBK Šamorín)
Lucia Krč-Turbová (Piešťanské Čajky)
Dominika Baburová (MBK Ružomberok)
Samantha Whitcombová (Rücon Spišská Nová Ves)
Brianne O' Rourkeová (Rücon Spišská Nová Ves)

Extraliga mužov
Salih Nuhanovič (Edymax SPU Nitra)
Michal Baťka (BK Inter Incheba Bratislava)
Marko Batina (BC Prievidza)
Tomáš Mrviš (MBK Handlová)
Corey Jefferson (BC Prievidza)

Prehľad laureátok z minulosti:
2013/2014
Prvý tím All-Stars: Miljana Bojovičová (Good Angels Košice), Timea Sujová (ŠBK Šamorín), Tamara Tathamová (Piešťanské Čajky), Lucia Kupčíková (Good Angels Košice), Stefanie Murphyová (MBK Ružomberok)
Druhý tím All-Stars: Samantha Whitcombová (Rücon Spišská Nová Ves), Brianne O' Rourkeová (Rücon Spišská Nová Ves), Dominika Baburová (MBK Ružomberok), Romana Vyňuchalová (ŠBK Šamorín), Lucia Krč-Turbová (Piešťanské Čajky)

2012/2013
Prvý tím All-Stars: Miljana Bojovičová (Good Angels), Timea Sujová (Šamorín), Alexandria Quigleyová (Good Angles), Plenette Piersonová (Good Angels), Titjana Krivačevičová (Good Angle)
Druhý tím All-Stars: Ivana Jalčová (Spišská Nová Ves), Katarína Tetemondová (Ružomberok), Lucia Kupčíková (Good Angels), Nadia Parkerová (Ružomberok), Regína Palušná (Spišská Nová Ves)

2011/2012
Prvý tím All-Stars: Miljana Bojovič (Good Angels), Carmen Guzman (Ružomberok), Lucia Kupčíková (Good Angels), Erin Lawless (Good Angels), Natalia Vieru (Good Angels)
Druhý tím All-Stars: Timea Sujová (Šamorín), Danielle McCray (Good Angels), Helen Sverrisdottir (Good Angels), Katarína Tetemondová (Ružomberok), Ann Andersson (Ružomberok)

Prehľad laureátov z minulosti:
2013/2014
Prvý tím All-Stars: Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica), Wesley Channels (Iskra Svit), Justin Graham (BK Inter Incheba Bratislava), Martin Rančík (BK Inter Incheba Bratislava), Tyronne McNeal (Iskra Svit)
Druhý tím All-Stars: Corey Jefferson (BC Prievidza), Tomáš Mrviš (MBK Handlová), Marko Batina (BC Prievidza), Michal Baťka (BK Inter Incheba Bratislava), Salih Nuhanovič (Edymax SPU Nitra)

2012/2013
Prvý tím All-Stars: Maurice Acker (Spišská Nová Ves), Christopher Lowe (Komárno), Alando Tucker (Inter), Martin Rančík (Inter), Kevin Thompson (Komárno)
Druhý tím All-Stars: Nenad Miloševič (Inter), Richard Grznár (Levice), Justin Graham (Inter), Branislav Tomek (Nitra), Salih Nuhanovič (Levice)

2011/2012
Prvý tím All-Stars: Anthony Jones (Handlová), Sullivan Phillips (Prievidza), David Godbold (Prievidza), Ater Majok (Nitra), Ondrej Šoška (Žilina)
Druhý tím All-Stars: Jonathan Jones (Komárno), Denis Clemente (Nitra), Juraj Lošonský (Spišská Nová Ves), Michal Baťka (Spišská Nová Ves), Louis Johnson (Komárno)

2010/2011
Prvý tím All-Stars: Ronald Moore (Nitra), Adam McCoy (Žilina), Justin Carter (Žilina), Branislav Tomek (Nitra), Nenad Delić (Handlová)
Druhý tím All-Stars: Mike English (Levice), Denis Toroman (Levice), Pavel Bosák (Nitra), Esian Henderson (Levice), Jaraun Burrows (Komárno)

2009/2010
Prvý tím All-Stars: Josip Glavinič (Handlová), Nenad Miloševič (Pezinok), Ivan Barišič (Handlová), Pawel Mróz (Spišská Nová Ves), Yemi Nicholson (Pezinok)
Druhý tím All-Stars: Edward Scott (Nitra), David Jackson (Pezinok), Branislav Laco (Svit), Michal Baťka (Spišská Nová Ves), Branislav Tomek (Nitra)

2008/2009
Prvý tím All-Stars: Eugene Lawrence (Nitra), Lorenzo Williams (Pezinok), Igor Majoroš (Komárno), Vincent Polakovič (Inter), Dametri Hill (Nitra)
Druhý tím All-Stars: Gregory Immink (Prievidza), Pavel Bosák (Prievidza), Andrej Lukjanec (Pezinok), Peter Mičuda (Pezinok), Gabriel Szalay (Prievidza)

2007/2008
Prvý tím All-Stars: Nenad Miloševič (Handlová), Dušan Pandula (Inter), Daniel Novák (Inter), Dametri Hill (Nitra), Dražen Klarič (Svit)
Druhý tím All-Stars: Lorenzo Williams (Pezinok), Hrvoje Puljko (Prievidza), Andrej Lukjanec (Pezinok), Igor Majoroš (Komárno), Glen Whisby (Pezinok)

2006/2007
Prvý tím All-Stars: Róbert Nuber (Košice), Velibor Radovič (Košice), Dušan Pandula (Inter), Richard Leško (Košice), Dametri Hill (Nitra)
Druhý tím All-Stars: Dragan Ristanovič (Inter), Hrvoje Gašparac (Handlová), Antonio Bičvič (Lučenec), Milan Golian (Inter), Dražen Klarič (Chemosvit Svit)

2005/2006
Prvý tím All-Stars: Igor Kovačevič (Lučenec), Marek Jurík (Komárno), Jaroslav Štefánik (Handlová), Milan Golian (Handlová), Mirko Ščekič (Lučenec)

2004/2005
Prvý tím All-Stars: Matthew Crenshaw (Nitra), Rytis Vaišvila (Nitra), Jaroslav Štefánik (Handlová), Dražen Klarič (Lučenec), Dejan Stojanovič (Svit)

2003/2004
Prvý tím All-Stars: Igor Kovačevič (Lučenec), Antonio Bičvič (Lučenec), Ludovít Smačko (Handlová), Branislav Tomek (Nitra), Mirko Ščekič (Lučenec)

 


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

CON CON 94:68
19.09.2019
LAS LAS
WAS WAS 103:91
19.09.2019
LVA LVA
LAS LAS 22.09.2019 CON CON
LVA LVA 22.09.2019 WAS WAS

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Washington Mystics 26/8 76,47%
2 Connecticut Sun 23/11 67,65%
3 Los Angeles Sparks 22/12 64,71%
4 Las Vegas Aces 21/13 61,76%
5 Chicago Sky 20/14 58,82%
6 Minnesota Lynx 18/16 52,94%
7 Seattle Storm 18/16 52,94%
8 Phoenix Mercury 15/19 44,12%
9 Indiana Fever 13/21 38,24%
10 New York Liberty 10/24 29,41%
11 Dallas Wings 10/24 29,41%
12 Atlanta Dream 8/26 23,53%

ScoreBoard ...

PDA PDA 04.10.2019 LEV LEV

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 BK Slávia Žilina 0/0 0,00%
2 MBK Baník Handlová 0/0 0,00%
3 BKM Lučenec 0/0 0,00%
4 MBK Rieker COM-therm Komárno 0/0 0,00%
5 Patrioti Levice 0/0 0,00%
6 BC Prievidza 0/0 0,00%
7 Inter Bratislava 0/0 0,00%
8 Iskra Svit 0/0 0,00%
9 BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 0/0 0,00%

ScoreBoard ...

DBA DBA 28.09.2019 PNC PNC
SAM SAM 28.09.2019 YAK YAK
RBK RBK 28.09.2019 SKP SKP

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 YOUNG ANGELS Košice 0/0 0,00%
2 MBK Ružomberok 0/0 0,00%
3 Piešťanské Čajky 0/0 0,00%
4 ŠBK Šamorín 0/0 0,00%
5 Dubček Bratislava 0/0 0,00%
6 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 0/0 0,00%