Bronz pre Francúzov

Autor: TASR

Basketbalisti Francúzska vybojovali na 17. majstrovstvách sveta (FIBA World Cup 2014) v Španielsku bronzové medaily. V sobotňajšom dramatickom zápase o 3. miesto zvíťazili nad Litvou 95:93.

Francúzi, ktorí vo štvrťfinále senzačne vyradili domáci výber, začali v repríze finále ME 2013 lepšie, viedli 5:0 i 7:2 a v prvých dvoch štvrtinách si zväčša držali tesný náskok. Reprezentanti pobaltskej krajiny ale v tretej štvrtine herne pridali, otočili skóre a trikrát viedli o osem bodov. Úradujúci majstri Európy však v závere zvrátili stav vo svoj prospech a po tesnej výhre sa mohli tešiť zo zisku bronzu. Litve nestačilo ani 25 bodov a deväť doskokov Jonasa Valančiunasa, lídrom Francúzska bol 27-bodový Nicolas Batum.

Francúzom na turnaji chýbal hviezdny Tony Parker, no i tak podávali dobré výkony. Na svetovom šampionáte dosiahli najlepší výsledok od roku 1954, keď obsadili štvrté miesto. Litva naopak neobhájila tretiu priečku z roku 2010.

Finále medzi Srbskom a obhajcom titulu z USA je na programe v nedeľu.