3x3 Basket Tour 2014 vyvrcholí finálovým podujatím na Grape

Publikované: 14.08.2014 Autor: TASR

3X3 Basket Tour 2014

Deviaty ročník tradičnej série Streetball Tour uzavrie tohtoročnú edíciu najbližší víkend finálovým podujatím v Piešťanoch. V sobotu 16. augusta na piešťanskom letisku vyvrcholia súboje slovenskej streetballovej špičky o tituly majstrov Slovenska. 

Po šiestich regionálnych kolách a na základe bodového zisku postúpili do veľkého finále štyri najlepšie tímy v kategóriách ženy, muži a juniori. Hlavní organizátori Slovenská streetballová asociácia a Basketland n.f. sa rozhodli usporiadať finálový turnaj počas obľúbeného festivalu Grape. 

V ženskej kategórii sa predstaví tím z Českej republiky „Grit & Grind ženy“, ktorý sa v rámci tohtoročnej tour po prvýkrát predstavil na podujatí na Zemplínskej Šírave. Do Piešťan postúpili zo štvrtého miesta. Z tretej pozície budú na titul útočiť hráčky tímu „NEHRAJ FORMU!“. Účasť na dvoch podujatiach zabezpečila tímu „bola to náhoda“ druhé miesto v priebežnom poradí, ktorý svoje regionálne víťazstvo dosiahol v Senci. Azda najviac budú všetci očakávať od „Vydýchaných z lavičky“, tím v zložení Alexandra Pribulová, Alexandra Riecka, Pavla Mračková a Denisa Švárová toto leto absolvovali viacero podujatí mimo Slovenska, postúpili na streetballové ME v Bukurešti a do Piešťan sa idú pobiť o titul najlepšieho ženského tímu na Slovensku.

Pravdepodobne najatraktívnejšie súboje sa budú odohrávať v mužskej kategórii, kde si jednotlivé tímy nezvyknú nič darovať. Podľa papierových predpokladov a doterajších výsledkov sa o celkové víťazstvo pobijú tímy „Beči a jeho kamaráti“ a „Letný Vánok“. Títo súperi sa vo vzájomných meraniach síl na regionálnych podujatiach 3×3 Basket Tour 2014 stretli celkovo trikrát, s lepším zápasovým skóre pre Letný Vánok. Štvoricu finalistov doplnia tímy „HATTORI HANZO“ a „omil“.

Streetballový program vyvrcholí súťažou „Streetsportline SLAM DUNK Contest 2014“. O smečiarsky titul sa bude bojovať pod umelým osvetlením, najväčším favoritom je Adam Antony, ktorý zvíťazil na dvoch podujatiach.

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 26.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV