V sobotu reštart streetballovej tradície v Rači

Publikované: 13.08.2014 Autor: Róbert Buček

Streetball za Raču plagát

V sobotu 16. augusta sa na basketbalovom ihrisku na Tbiliskej ulici v Rači uskutoční nultý ročník streetballového turnaja pod názvom Streetball za Raču. Súčasťou podujatia bude aj exhibičný zápas medzi dvoma momentálne najúspešnejšími tímami v slovenskom klubom basketbale – ženami Good Angels Košice a mužmi BK Inter Incheba Bratislava.

Podujatie bude mať kultúrno-spoločenský rozmer. Moderátorkou bude Račianka Stanislava Pavolová. Pripravená je podľa organizátorov „hustá“ after párty, ktorú ozdobí vystúpenie sesterského speváckeho dua Twins, čiže Daniely a Veroniky Nízlových. Podobná akcia sa v Rači koná po piatich rokoch a usporiadatelia sa museli vyrovnať s viacerými nástrahami vrátane zanedbaného ihriska na Tbiliskej ulici, ktoré bolo nutné dať do poriadku.

„S mojimi priateľmi z občianskeho združenia Naša Rača sme si povedali, že stojí za to obnoviť to, čo v Rači kedysi stálo a fungovalo. Stačilo vypísať pár žiadostí, zabezpečiť pár organizačných záležitostí a div sa svete, ľady sa pohli,“ povedala zakladateľka a predsedníčka občianskeho združenia Naša Rača Lucia Veselská pre portál Basket.sk, ktorý sa rozhodol mediálne podporiť sobotňajšiu akciu.

Ľudia z Našej Rače chcú nadviazať na jednu zo športových tradícií, ktorá dostala túto bratislavskú mestskú časť do povedomia športovcov v širšom okolí. „Veľmi ma teší, že myšlienka obnovenia streetballu v Rači oslovila aj majstrovské baby z Good Angels Košice a zlatých chalanov z bratislavského Interu. Tí si svoje sily zmerajú v exhibičnom zápase, ktorý sme spoločnými silami pripravili na záver Back to Street. V rámci tejto akcie chceme Rači ukázať, že športoviská pre nás všetkých sa dajú opravovať a udržiavať, a to rýchlo, jednoducho a lacno. Stačí len chcieť,“ doplnila Veselská.

Na turnaji sa môže zúčastniť doslova hocikto. Ďalšie informácie určené najmä pre tých, ktorí si chcú v sobotu zmerať sily na ihrisku, nájdete na facebookovej stránke NašaRača alebo na internetovom portáli nasaraca.sk.

 


Diskusia