Voľná karta pre Spišskú Novú Ves, v EŽ 8 tímov bez Petržalky

Publikované: 28.07.2014 Autor: Róbert Buček

Ilustračné foto (Foto: jäzva)

V nasledujúcom ročníku 2014/2015 sa v slovenskej extralige žien predstaví osem tímov. Konkrétne: GOOD ANGELS Košice, MBK Ružomberok, Piešťanské Čajky, ŠBK Šamorín, BK SOUŽ Cassovia Košice, BK Slovan Bratislava, BK ŠKP 08 Banská Bystrica (víťaz prvej ligy 2013/2014) a Rücon 2014 Spišská Nová Ves (držiteľ voľnej karty).

Staronovým účastníkom súťaže budú Banskobystričanky. Z minulosezónneho pelotónu chýba BKŽ Levice a na poslednú chvíľu sa odhlásil zo súťaže BK Petržalka. Novinkou je udelenie voľnej karty pre Športový klub basketbalu dievčat Spišská Nová Ves, ktorého štatutárom je Dávid Demečko. Klub bude účinkovať v extralige pod názvom Rücon 2014 Spišská Nová Ves.

Združenie ženských basketbalových klubov (ZŽBK) stanovilo nasledovné podmienky pre udelenie voľnej karty, ktoré Spišská Nová Ves splnila: úhrada celého vkladu do súťaže naraz (štyri tisíc eur), žiadne pozdĺžnosti z minulosti voči akémukoľvek subjektu v rámci ZŽBK a SBA (v tomto prípade rozhoduje IČO žiadateľa o voľnú kartu), úhrada päť tisíc eur do rezervného fondu ZŽBK a stopercentný súhlas riadnych účastníkov ženskej extraligy s účasťou tohto družstva.

Dvojkolový herný systém aj nadstavba

Základná časť EŽ odštartuje 11. októbra a potrvá do 20. decembra. Bude sa hrať dvojkolovým systémom doma – vonku. Rovnako dvojkolovo sa odohrá nadstavbová časť, pričom prvé štyri tímy po základnej časti vytvoria skupinu A, zvyšné štyri družstvá budú figurovať v skupine B. Nadstavba je na pláne od 17. januára do 21. februára 2015

Play-off sa začne 28. februára 2015. Štvrťfinále sa hrá na dva víťazné zápasy, semifinále, séria o tretie miesto a finále na tri víťazné stretnutia. Majstra Slovenska v sezóne 2014/2015 v extralige žien spoznáme najskôr 11. apríla a najneskôr 18. apríla 2015.

Vyžrebovanie súťaže:<?xml:na­mespace prefix = o ns = „urn:schemas-microsoft-com:office:office“ /><o:p></o:p>

Extraliga ženy<o:p></o:p>

2014/2015<o:p­></o:p>

Základná časť<o:p></o:p>

Odvetná časť<o:p></o:p>

11.10.2014<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

8.11.2014<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

1.<o:p></o:p>

GOOD ANGELS Košice<o:p></o:p>

Rücon 2014 SNV<o:p>­</o:p>

29.<o:p></o:p>

Rücon 2014 SNV<o:p>­</o:p>

GOOD ANGELS Košice<o:p></o:p>

2.<o:p></o:p>

MBK Ružomberok<o:p></o:­p>

BK ŠKP 08 B.Bystrica<o:p></o:p>

30.<o:p></o:p>

BK ŠKP 08 B.Bystrica<o:p></o:p>

MBK Ružomberok<o:p></o:­p>

3.<o:p></o:p>

Piešťanské Čajky<o:p></o:p>

BK SOUŽ Cassovia KE<o:p></o:p>

31.<o:p></o:p>

BK SOUŽ Cassovia KE<o:p></o:p>

Piešťanské Čajky<o:p></o:p>

4.<o:p></o:p>

ŠBK Šamorín<o:p></o:p>

BK Slovan Bratislava<o:p></o:p>

32.<o:p></o:p>

BK Slovan Bratislava<o:p></o:p>

ŠBK Šamorín<o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

15.10.2014<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

15.11.2014<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

5.<o:p></o:p>

ŠBK Šamorín<o:p></o:p>

Rücon 2014 SNV<o:p>­</o:p>

33.<o:p></o:p>

Rücon 2014 SNV<o:p>­</o:p>

ŠBK Šamorín<o:p></o:p>

6.<o:p></o:p>

BK Slovan Bratislava<o:p></o:p>

Piešťanské Čajky<o:p></o:p>

34.<o:p></o:p>

Piešťanské Čajky<o:p></o:p>

BK Slovan Bratislava<o:p></o:p>

7.<o:p></o:p>

BK SOUŽ Cassovia KE<o:p></o:p>

MBK Ružomberok<o:p></o:­p>

35.<o:p></o:p>

MBK Ružomberok<o:p></o:­p>

BK SOUŽ Cassovia KE<o:p></o:p>

8.<o:p></o:p>

BK ŠKP 08 B.Bystrica<o:p></o:p>

GOOD ANGELS Košice<o:p></o:p>

36.<o:p></o:p>

GOOD ANGELS Košice<o:p></o:p>

BK ŠKP 08 B.Bystrica<o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

18.10.2014<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

22.11.2014<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

9.<o:p></o:p>

Rücon 2014 SNV<o:p>­</o:p>

BK ŠKP 08 B.Bystrica<o:p></o:p>

37.<o:p></o:p>

BK ŠKP 08 B.Bystrica<o:p></o:p>

Rücon 2014 SNV<o:p>­</o:p>

10.<o:p></o:p>

GOOD ANGELS Košice<o:p></o:p>

BK SOUŽ Cassovia KE<o:p></o:p>

38.<o:p></o:p>

BK SOUŽ Cassovia KE<o:p></o:p>

GOOD ANGELS Košice<o:p></o:p>

11.<o:p></o:p>

MBK Ružomberok<o:p></o:­p>

BK Slovan Bratislava<o:p></o:p>

39.<o:p></o:p>

BK Slovan Bratislava<o:p></o:p>

MBK Ružomberok<o:p></o:­p>

12.<o:p></o:p>

Piešťanské Čajky<o:p></o:p>

ŠBK Šamorín<o:p></o:p>

40.<o:p></o:p>

ŠBK Šamorín<o:p></o:p>

Piešťanské Čajky<o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

22.10.2014<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

29.11.2014<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

13.<o:p></o:p>

Piešťanské Čajky<o:p></o:p>

Rücon 2014 SNV<o:p>­</o:p>

41.<o:p></o:p>

Rücon 2014 SNV<o:p>­</o:p>

Piešťanské Čajky<o:p></o:p>

14.<o:p></o:p>

ŠBK Šamorín<o:p></o:p>

MBK Ružomberok<o:p></o:­p>

42.<o:p></o:p>

MBK Ružomberok<o:p></o:­p>

ŠBK Šamorín<o:p></o:p>

15.<o:p></o:p>

BK Slovan Bratislava<o:p></o:p>

GOOD ANGELS Košice<o:p></o:p>

43.<o:p></o:p>

GOOD ANGELS Košice<o:p></o:p>

BK Slovan Bratislava<o:p></o:p>

16.<o:p></o:p>

BK SOUŽ Cassovia KE<o:p></o:p>

BK ŠKP 08 B.Bystrica<o:p></o:p>

44.<o:p></o:p>

BK ŠKP 08 B.Bystrica<o:p></o:p>

BK SOUŽ Cassovia KE<o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

25.10.2014<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

6.12.2014<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

17.<o:p></o:p>

Rücon 2014 SNV<o:p>­</o:p>

BK SOUŽ Cassovia KE<o:p></o:p>

45.<o:p></o:p>

BK SOUŽ Cassovia KE<o:p></o:p>

Rücon 2014 SNV<o:p>­</o:p>

18.<o:p></o:p>

BK ŠKP 08 B.Bystrica<o:p></o:p>

BK Slovan Bratislava<o:p></o:p>

46.<o:p></o:p>

BK Slovan Bratislava<o:p></o:p>

BK ŠKP 08 B.Bystrica<o:p></o:p>

19.<o:p></o:p>

GOOD ANGELS Košice<o:p></o:p>

ŠBK Šamorín<o:p></o:p>

47.<o:p></o:p>

ŠBK Šamorín<o:p></o:p>

GOOD ANGELS Košice<o:p></o:p>

20.<o:p></o:p>

MBK Ružomberok<o:p></o:­p>

Piešťanské Čajky<o:p></o:p>

48.<o:p></o:p>

Piešťanské Čajky<o:p></o:p>

MBK Ružomberok<o:p></o:­p>

 <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

29.10.2014<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

13.12.2014<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

21.<o:p></o:p>

MBK Ružomberok<o:p></o:­p>

Rücon 2014 SNV<o:p>­</o:p>

49.<o:p></o:p>

Rücon 2014 SNV<o:p>­</o:p>

MBK Ružomberok<o:p></o:­p>

22.<o:p></o:p>

Piešťanské Čajky<o:p></o:p>

GOOD ANGELS Košice<o:p></o:p>

50.<o:p></o:p>

GOOD ANGELS Košice<o:p></o:p>

Piešťanské Čajky<o:p></o:p>

23.<o:p></o:p>

ŠBK Šamorín<o:p></o:p>

BK ŠKP 08 B.Bystrica<o:p></o:p>

51.<o:p></o:p>

BK ŠKP 08 B.Bystrica<o:p></o:p>

ŠBK Šamorín<o:p></o:p>

24.<o:p></o:p>

BK Slovan Bratislava<o:p></o:p>

BK SOUŽ Cassovia KE<o:p></o:p>

52.<o:p></o:p>

BK SOUŽ Cassovia KE<o:p></o:p>

BK Slovan Bratislava<o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

1.11.2014<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

20.12.2014<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

25.<o:p></o:p>

Rücon 2014 SNV<o:p>­</o:p>

BK Slovan Bratislava<o:p></o:p>

53.<o:p></o:p>

BK Slovan Bratislava<o:p></o:p>

Rücon 2014 SNV<o:p>­</o:p>

26.<o:p></o:p>

BK SOUŽ Cassovia KE<o:p></o:p>

ŠBK Šamorín<o:p></o:p>

54.<o:p></o:p>

ŠBK Šamorín<o:p></o:p>

BK SOUŽ Cassovia KE<o:p></o:p>

27.<o:p></o:p>

BK ŠKP 08 B.Bystrica<o:p></o:p>

Piešťanské Čajky<o:p></o:p>

55.<o:p></o:p>

Piešťanské Čajky<o:p></o:p>

BK ŠKP 08 B.Bystrica<o:p></o:p>

28.<o:p></o:p>

GOOD ANGELS Košice<o:p></o:p>

MBK Ružomberok<o:p></o:­p>

56.<o:p></o:p>

MBK Ružomberok<o:p></o:­p>

GOOD ANGELS Košice<o:p></o:p>

<o:p> </o:p>

Skupina A – o 1.-4.miesto<o:p></o:p>

Základná časť<o:p></o:p>

Odvetná časť<o:p></o:p>

17.1.2015<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

7.2.2015<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

A1.<o:p></o:p>

1<o:p></o:p>

4<o:p></o:p>

A7.<o:p></o:p>

4<o:p></o:p>

1<o:p></o:p>

A2.<o:p></o:p>

2<o:p></o:p>

3<o:p></o:p>

A8.<o:p></o:p>

3<o:p></o:p>

2<o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

24.1.2015<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

14.2.2015<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

A3.<o:p></o:p>

4<o:p></o:p>

3<o:p></o:p>

A9.<o:p></o:p>

3<o:p></o:p>

4<o:p></o:p>

A4.<o:p></o:p>

1<o:p></o:p>

2<o:p></o:p>

A10.<o:p></o:p>

2<o:p></o:p>

1<o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

31.1.2015<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

21.2.2015<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

A5.<o:p></o:p>

2<o:p></o:p>

4<o:p></o:p>

A11.<o:p></o:p>

4<o:p></o:p>

2<o:p></o:p>

A6.<o:p></o:p>

3<o:p></o:p>

1<o:p></o:p>

A12.<o:p></o:p>

1<o:p></o:p>

3<o:p></o:p>

Skupina B – o 5.-8.miesto<o:p></o:p>

Základná časť<o:p></o:p>

Odvetná časť<o:p></o:p>

17.1.2015<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

7.2.2015<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

B1.<o:p></o:p>

5<o:p></o:p>

8<o:p></o:p>

B7.<o:p></o:p>

8<o:p></o:p>

5<o:p></o:p>

B2.<o:p></o:p>

6<o:p></o:p>

7<o:p></o:p>

B8.<o:p></o:p>

7<o:p></o:p>

6<o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

24.1.2015<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

14.2.2015<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

B3.<o:p></o:p>

8<o:p></o:p>

7<o:p></o:p>

B9.<o:p></o:p>

7<o:p></o:p>

8<o:p></o:p>

B4.<o:p></o:p>

5<o:p></o:p>

6<o:p></o:p>

B10.<o:p></o:p>

6<o:p></o:p>

5<o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

 <o:p></o:p>

31.1.2015<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

21.2.2015<o:p></­o:p>

 <o:p></o:p>

B5.<o:p></o:p>

6<o:p></o:p>

8<o:p></o:p>

B11.<o:p></o:p>

8<o:p></o:p>

6<o:p></o:p>

B6.<o:p></o:p>

7<o:p></o:p>

5<o:p></o:p>

B12.<o:p></o:p>

5<o:p></o:p>

7<o:p></o:p>

<o:p></o:p>

Play-off<o:p></o:p>

I.                    28.2., 4.3., 7.3.<o:p></o:p>

II.                  14.3., 18.3., 21.3., (25.3., 28.3.)<o:p></o:p>

III.                4.4., 8.4., 11.4., (15.4., 18.4.)

 


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

PDA PDA 78:80
07.04.2021
LEV LEV
LUC LUC 94:87
10.04.2021
HAN HAN
LEV LEV 82:88
10.04.2021
SVT SVT
INT INT 88:35
10.04.2021
PDA PDA

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Spišskí Rytieri 22/14 61,11%
2 Patrioti Levice 22/14 61,11%
3 Iskra Svit 20/16 55,56%
4 Inter Bratislava 19/17 52,78%
5 BKM Lučenec 18/18 50,00%
6 BC Prievidza 14/22 38,89%
7 MBK Baník Handlová 11/25 30,56%

ScoreBoard ...

SKP SKP 43:78
03.04.2021
RBK RBK
UMB UMB 50:43
03.04.2021
BPP BPP
YAK YAK 54:61
03.04.2021
PNC PNC
SNV SNV 45:74
03.04.2021
SAM SAM
RBK RBK 75:47
07.04.2021
SKP SKP
PNC PNC 66:52
07.04.2021
YAK YAK
BPP BPP 49:35
07.04.2021
UMB UMB

Skupina o 1.-4.miesto ...

# Tím V/P %
1 MBK Ružomberok 9/3 75,00%
2 Piešťanské Čajky 8/4 66,67%
3 YOUNG ANGELS Košice 5/7 41,67%
4 ŠBK Šamorín 2/10 16,67%

Skupina o 5.-8.miesto ...

# Tím V/P %
1 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 12/0 100,00%
2 BAM Poprad 8/4 66,67%
3 BK ŠK UMB Banská Bystrica 4/8 33,33%
4 ŠKBD Spišská Nová Ves 0/12 0,00%

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Piešťanské Čajky 13/1 92,86%
2 MBK Ružomberok 12/2 85,71%
3 YOUNG ANGELS Košice 11/3 78,57%
4 ŠBK Šamorín 8/6 57,14%
5 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 6/8 42,86%
6 BAM Poprad 4/10 28,57%
7 BK ŠK UMB Banská Bystrica 2/12 14,29%
8 ŠKBD Spišská Nová Ves 0/14 0,00%