Ak Sterling zostane majiteľom Clippers, z klubu odídu hráči i tréneri

Publikované: 23.07.2014 Autor: TASR

Los Angeles Clippers (protest proti výroku majiteľa klubu Sterlinga) (Foto: SITA/AP)

Ak Donald Sterling zostane majiteľom klubu zámorskej NBA Los Angeles Clippers, potom v kalifornskom tíme nastane exodus trénerského i hráčskeho personálu. Pred súdom to v utorok uviedol dočasný šéf manažmentu Clippers Richard Parsons. 

Toho vedenie ligy dosadilo do funkcie potom, ako Sterlinga za jeho rasistické vyjadrenia na adresu afro-amerických hráčov v máji doživotne suspendovalo a nariadilo mu predať klub inej osobe. Manželka 80-ročného miliardára Shelly sa ako menšinová vlastníčka Clippers následne dohodla na sume dvoch miliárd dolárov s bývalým šéfom exekutívy softvérového gigantu Microsoft Stevom Ballmerom. S tým však Sterling nesúhlasil a celú záležitosť dal na súd. Sterlingová chce porote dokázať, že jej manžel v súvislosti s Alzheimerovou chorobou trpí aj miernou formou demencie a podľa nej tak nie je právne spôsobilý rozhodovať o osude klubu.

Parsons na súde uviedol, že najviac celá situácia trápi trénera Clippers Doca Riversa, ktorý je rovnako ako väčšina hráčov kalifornského tímu tmavej pleti. „Doc je znepokojený tým, že sa celá vec ešte stále nevyriešila. Pred časom mi povedal, že ak Donald Sterling zostane majiteľom, on z klubu určite odíde. Rovnako sa vyjadrili aj viacerí hráči,“ uviedol Parsons. 

Doc Rivers (Foto: SITA/AP)

Očakáva sa, že rozsudok v procese by mal byť vynesený začiatkom augusta. Nová sezóna NBA sa začne v októbri.

Sterling má dlhy vo výške 500 miliónov dolárov

Ak majiteľ basketbalistov Los Angeles Clippers Donald Sterling nebude súhlasiť s plánovaným predajom klubu, bude musieť predať značnú časť nehnuteľností. Na súde to uviedol jeho finančný poradca Darren Schield.

Ten dodal, že Sterling má dlhy vo výške 500 miliónov dolárov, väčšina z nich sú bankové pôžičky. „Ak nezískame peniaze z predaja klubu, budeme musieť začať predávať nehnuteľnosti. Nič iné nám nezostane,“ uviedol Schield počas súdneho procesu, v ktorom proti sebe stoja manželia Sterlingovci. 

Donald Sterling (majiteľ Los Angeles Clippers) (Foto: SITA/AP)

Donald Sterling vytrvalo odmieta zbaviť sa klubu, čo mu za jeho rasistické vyjadrenia na adresu afro-amerických hráčov v máji nariadilo vedenie NBA. Jeho manželka Shelly sa ako menšinová vlastníčka kalifornského tímu už dohodla na sume dvoch miliárd dolárov s bývalým šéfom exekutívy softvérového gigantu Microsoft Stevom Ballmerom. S tým však Sterling nesúhlasil a celú záležitosť dal na súd. Sterlingová chce porote dokázať, že jej manžel v súvislosti s Alzheimerovou chorobou trpí aj miernou formou demencie a podľa nej tak nie je právne spôsobilý rozhodovať o osude klubu.

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia