James na promoturné po Ázii, v Pekingu si zahral na klavíri

Publikované: 22.07.2014 Autor: TASR

Memphis - Miami (Tony Allen, LeBron James) (Foto: SITA/AP)

Americký basketbalista LeBron James začal v pondelok päťdňové promoturné po Ázii. Univerzálny krídelník považovaný už niekoľko rokov za najlepšieho hráča planéty sa v športovom centre Wu-kche-sung v Pekingu stretol aj so svojím veľkým obdivovateľom, klaviristom Lang Lang.

Divákom spolu predviedli avantgardné hudobné číslo, následne si obaja vymenili darčeky. „V hre na klavíri nie som príliš zručný, basketbal mi ide lepšie,“ povedal James, ktorý v Ázii propaguje amerického výrobcu športového oblečenia firmu Nike. Počas svojho turné navštívi Kuang-čou i Hongkong, ako aj Tchaj-pej ako hlavné mesto Taiwanu.

„Zakaždým, keď sem prídem, je o basketbal čoraz väčší záujem. Cítim sa poctený, že môžem propagovať túto skvelú hru pred toľkými ľuďmi. Mojím snom bolo hrať v NBA, ale nikdy som si nemyslel, že ma budú poznať na celom svete. Beriem to ako záväzok a snažím sa byť vzorom pre deti a mládež,“ dodal James pre AP. Elitný strelec v lete šokoval basketbalovú verejnosť nielen v USA, keď po štyroch rokoch v Miami prestúpil do Clevelandu, do klubu, kde začal svoju kariéru v profilige.

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 26.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV