Beči a jeho kamaráti víťazmi Streetballu na Šírave

Publikované: 18.07.2014 Autor: Daniela Čonková/SSA

Summer Streetball Zemplínska Šírava 2014 (Foto: SSA)

Tretí ročník Summer Streetballu pri Moteli Kamenec na Zemplínskej Šírave je úspešne za nami. V sobotu 12. júla bola Zemplínska Šírava svedkom najväčšej streetballovej akcie na východnom Slovensku.

V rámci IX. ročníka 3×3 Basket Tour 2014 sa na v poradí piatom regionálnom podujatí na Zemplínskej Širave zúčastnilo spolu 45 družstiev v celkovo štyroch kategóriách. Svoju hru predviedlo i viacero reprezentantov Slovenska, skvelú úroveň podujatia podčiarkli výbornými výkonmi rozhodcovia. O streetballovú atmosféru všetkých zúčastnených sa počas celého dňa staral moderátor Martin “Shilo“ Šilan a o plynulý chod podujatia organizátori R+R Ladiesfitness tím a Basketland tím.

Hráči, diváci a v neposlednom rade i všetci organizátori počas celého dňa bojovali s počasím, ktoré sa azda ako jediné nedá pri príprave a organizácii podujatia pod holým nebom nijako ovplyvniť. Po niekoľkých prerušeniach a zmenách v rozpise sa aj napriek dažďu Zemplínska Šírava dočkala svojich víťazov v kategórii mužov, žien, juniorov a Open Mix.

Roman Rakovský (hlavný organizátor): „Podujatie ako celok hodnotím pozitívne. Podarilo sa nám prvýkrát začleniť do celoslovenskej 3×3 Basket Tour, dotiahli sme 45 tímov v štyroch kategóriách, čo je nový rekord na Zemplínskej Šírave. Podarilo sa nám, aj keď len jedným zápasom, spustiť kategóriu Beach Basket, ktorá dúfam, že pre ďalšie roky bude ťahákom Zemplínskej Šíravy. Jediné väčšie negatívum, ktoré sme ovplyvniť nevedeli, bolo počasie. Chceli sme účastníkom ukázať špecifickosť, prečo by mali prísť na Zemplínsku Šíravu aj o rok – pláže plné ľudí, príjemné prostredie priamo na pláži, krásne počasie, krásne ženy, skvelé diskotéky na Moteli Kamenec. Počasie nám však nedovolilo všetko toto ukázať. Napriek tomu patrí vďaka všetkým hráčom a hráčkam, ktorí vydržali aj dvojhodinovú búrku a podujatie dokončili, rozhodcom, ktorí sa postarali o bezproblémový priebeh, moderátorovi Šilovi, ktorý to mal všetko pod taktovkou a organizátorom ako domácim, tak aj z Basketlandu, ktorí pripravili skvelé podujatie.“

Oľga Hamadejová (Ameo team): „Na streetball tour chodíme už dlho, teraz som kolegov z televízie a kategóriu Open Mix vymenila za svoje bývalé spoluhráčky v ženskej kategórii. Skvele sme si zahrali a hlavne sme sa zabavili. Zaradenie Zemplínskej Šíravy do programu tour ma veľmi potešilo, lebo je to krásne miesto, veď kde si zahráte takmer priamo na pláži. O rok sme tam zasa, ak tam teda budete aj vy :)“

Katarína Slimáková (Skittles a Skittles Mix): „Už tretí rok sme sa s tímami Skittles a priateľmi basketbalu či streetballu vrátili na Šíravu, kde sa tradične cítime - ako zvykneme hovorievať – ,rodinne‘. Bez tejto akcie bratov Rakovských a Basketlandu si leto nedokážeme predstaviť. Napriek nie úplne ideálnemu počasiu nám organizátori vytvorili opäť skvelé podmienky, za ktoré im ďakujeme. Tešíme sa na ďalší ročník.“

Toto podujatie bolo do 3×3 Basket Tour zaradené prvýkrát a potvrdilo, že má potenciál stať sa jedným z tradičných a stabilných podujatí Tour. Lákadlom Zemplínskej Šíravy sa do ďalších ročníkov môže stať aj kategória Beach Basket alebo basketbal na piesku, ktorá mala tento rok svoju premiéru a hráčom i divákom bola predstavená počas jedného promo zápasu. Táto kategória by v budúcnosti mohla skvelo dopĺňať atmosféru celého miesta podujatia, nakoľko väčšina hracích plôch bola rozložená priamo na pláži.

Šieste regionálne kolo sa uskutoční už o necelé dva týždne, a to 26.7. 2014 v Banskej Bystrici pred nákupným centrom Europa. Finálové podujatie prebehne počas festivalu Grape na letisku v Piešťanoch 16.8.2014.

Výsledky SUMMER STREETBALL ZEMPLÍNSKA ŠÍRAVA 2014:

Muži
1. Beči a jeho kamaráti
2. Balkánske Banány
3. Okolo pol 3

Ženy
1. skittles
2. Ženy treba ľúbiť
3. Grit & Grind ženy

Juniori
1. Ftefanovci
2. Tropičky
3. Jak sa voláme?

Open Mix
1. Skittles Mix
2. Okolo pol 1
3. Grit & Grind Mix

Fotogaléria z podujatia:

 


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK