Sterlingoví právnici tvrdia, že lekárska správa je podvrh

Publikované: 24.06.2014 Autor: TASR

Donald Sterling (majiteľ Los Angeles Clippers) (Foto: SITA/AP)

Právnici majiteľa basketbalistov Los Angeles Clippers Donalda Sterlinga v pondelok na súde uviedli, že lekárska správa, podľa ktorej excentrický miliardár trpí v spojitosti s Alzheimerovou chorobou aj miernou formou demencie, je podvrh.

Osemdesiatročný Sterling, ktorý za svoje rasistické vyjadrenia na adresu afro-amerických hráčov dostal od vedenia zámorskej NBA doživotný dištanc a pokutu 2,5 milióna dolárov, tak podľa svojej manželky Shelly nie je schopný rozhodovať o osude klubu. Jej právnici žiadajú, aby ju ako spolumajiteľku sudca určil za jedinú oprávnenú osobu poverenú vyjednávať o budúcnosti organizácie.

Sterlingová tak už učinila pred časom, keď klub podľa nariadenia od vedenia profiligy predala bývalému šéfovi exekutívy softvérového gigantu Microsoft Stevovi Ballmerovi za dve miliardy dolárov. S predajom pôvodne súhlasil aj samotný Sterling, ale neskôr si svoje rozhodnutie rozmyslel a celú záležitosť dal na súd.

Jeho právnik Maxwell Blecher vyhlásil, že Sterling je v dobrom zdravotnom stave a je schopný prijímať rozhodnutia ohľadne klubových záležitostí.

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia