Beči a jeho kamaráti víťazmi 3x3 Basket Vajnory

Publikované: 18.06.2014 Autor: SSA

3X3 Basket Tour 2014

Po troch podujatiach sa vrátil tento víkend deviaty ročník 3×3 Basket Tour 2014 opäť do hlavného mesta Slovenska. Areál Alviano v bratislavskej mestskej časti Vajnory sa aj šiestykrát v rade stal centrom slovenského 3×3 basketbalu.

Organizátori podujatia 3×3 Basket Vajnory Slovenská streetballová asociácia a Basketland n.f. v spolupráci s mestskou časťou Vajnory a pod záštitou predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša a starostu MČ Vajnory Jána Mrvu pripravili pre 42 tímov a divácku kulisu bohatý športový a kultúrny program v znamení streetballu a streetkultúry. Súťažilo sa v siedmich hlavných kategóriách – Mini Street, MIX ZŠ, juniori, muži, ženy, Open Mix a v kategórii Open Fun.

V príjemnom a pre 3×3 basket takmer ideálnom oblačnom počasí opäť nebola núdza o zaujímavé súboje vo všetkých kategóriách. V mužskej kategórii sa z víťazstva opäť tešili chalani z tímu Beči a jeho kamaráti, ktorí sa vo finále stretli s tímom Hattori Hanzo.

Michal Kožár (Beči a jeho kamaráti): „ Štvrtá zastávka v poradí na 3×3 Basket Tour 2014 – Vajnory nám priniesla opäť skvelú zábavu a pekný deň strávený medzi priateľmi z basketbalových kruhov. Tento rok sme sa zúčastnili zatiaľ na všetkých podujatiach a myslíme si, že organizácia sa od turnaja k turnaju zlepšuje. Takisto by som zhodnotil aj výkony nášho tímu, čo sa premietlo aj do výsledkov, samozrejme k tomu treba aj trochu šťastia, ktoré nám zatiaľ praje. Užívame si streetball a máme radi tvrdú, ale férovú hru. Vo Vajnoroch došlo, dúfam k neúmyselnému kontaktu, medzi našim hráčom Jurom Hašanom a protihráčom, čo vyústilo k tržnej rane so štyrmi stehmi. Mrzí nás to, v niektorých momentoch by sa hodil ráznejší vstup rozhodcu do zápasu, lebo emócie bývajú vybičované a dochádza k neférovým kontaktom, ale Juro je v poriadku a už sa teší na ďalšie podujatie. Tímy sú dosť vyrovnané, a tak nikoho nemôžeme podceňovať. Boli by sme však radi, ak by sme si mohli zmerať sily s tímami, ktoré dominovali minulé roky a porovnať tak úroveň. Ďakujeme organizátorom za výborne podujatie a všetkým zúčastneným za atmosféru.“

Vydýchané z lavičky dali prednosť podujatiu vo Vajnoroch pred turnajom v Maďarsku, zvíťazili a naďalej tak kraľujú aj v rámci priebežného poradia tohtoročnej tour v kategórii ženy. Turnaj vo Vajnoroch nevyšiel juniorskému tímu Sedíme v aute, ktorý sú síce aj napriek neúspechu v podobe neobsadenia jedného z prvých troch miest stále na čele priebežného poradia, no dobiehajú ich chalani a víťazi zo soboty – Ftefanovci. V kategórii Open Mix sa vo finále opäť stretli tímy Ty Krava a Túlavá Morka, ktoré okrem podujatia v Ružomberku zatiaľ absolvovali všetky ostatné. Úspešnejší boli hráči a hráčky tímu Ty krava, ktorí zatiaľ vedú aj v tabuľke priebežného poradia.

Na programe 3×3 Basket Vajnory nechýbali ani populárne individuálne doplnkové súťaže FT shooting, 3pts shooting a Streetsportline Slam Dunk Contest. Z hranice trestného hodu predviedol najpresnejšiu mušku a streleckú fazónu Martin Demo. Niečo podobné predviedol z trojkového oblúka Tomáš Kula a rovnako ako Martin, zobral okrem vecných cien aj bank poskladaný z vkladov všetkých súťažiacich. Na záver prišlo vyvrcholenie v podobe smečiarskych kreácií. Vo finále preskákal Milana Baláža a väčší aplauz meraný legendárnym hlukomerom získal hráč MBK Karlovka Marek Doležaj, ktorý si tak zabezpečil miestenku na finále Streetsportline Slam Dunk Contest, ktoré sa uskutoční na Grape festivale.

O výbornú atmosféru a náladu sa postaral spoza mixážneho pultu DJ Lombo a celým podujatím opäť sprevádzal Martin „Shilo“ Šilan.

3×3 Basket Tour 2014 bude po takmer mesačnej prestávke pokračovať najvýchod nejším podujatím vo svojej histórii. Už 12. júla sa vidíme na Zemplínskej Šírave!

Výsledky 3×3 Basket Vajnory:

Mini Street:
1. Ninja Turtles
2. Sopláci
3. ZŠ Vajnory

MIX ZŠ:
1. #GagoTheKing
2. Kebab do Ruky
3. Devils

Juniori:
1. Ftefanofci
2. Splash Brothers
3. Debilné sochy

Muži:
1. Beči a jeho kamaráti
2. HATTORI HANZO
3. Omil

Ženy:
1. Vydýchané z lavičky
2. Bola to náhoda
3. S tým sa musíš narodiť.

Open Mix:
1. Ty krava
2. Túlavá Morka
3. Okolo pol 1

Open Fun:
1. STARCI
2. Tím 23
3. Just for fun

Viac infor mácií nájdete na www.basketland.sk.

 


Diskusia