Bojanovský: Rozmýšľal som nad reprezentáciou

Publikované: 31.05.2014 Autor: BASKET.sk/Tomáš Prokop, denník SME

Boris Bojanovský (Foto: seminoles.com)

Z Borisa Bojanovského sa stáva pomaly v NCAA ostrieľaný borec. V silnej lige, vo veľmi dobrej konferencii, odohral druhú sezónu za Floridu State. Škole sa však až tak nedarilo, keď opäť tesne nepostúpila do March Madness. „Ušlo nám to tesne, keď sme boli medzi dvoma školami, ktoré sa tam nedostali,“ rozhovoril sa pre Basket.sk obrovitý pivot. 

So svojimi osobnými štatistikami nebol veľmi spokojný, ale berie to ako výzvu do ďalšej práce. „Nebolo to najlepšie, stále sa mám v čom zlepšovať.“ Bojanovský sa pritom zlepšil vo všetkom. V nováčikovskom ročníku dával v priemere 3 body, doskočil dve lopty a pridal 0,8 bloku. Teraz mal takmer 6 bodov, štyri doskoky a dva bloky. Prvý rok hrával jedenásť minút, druhý dvadsať.

Vyše 220 centimetrov vysokému basketbalistovi sa najviac vydaril v sezóne konferenčný zápas proti Marylandu, ktorý rozhodol smečom v poslednej sekunde. Jeho tím vyhral 67:65. Slovák mal dvanásť bodov a dvanásť doskokov. „Museli sme tento zápas vyhrať, aby sme si udržali šancu na postup do NCAA turnaja. Bolo to veľmi dôležité. Na konci zápasu nám vyšiel signál, pri ktorom mi nezištne prihral Okaro White. Bol som tam úplne sám, mojou úlohou bolo len presne zasmečovať,“ zaspomínal si na duel náš basketbalista. Napriek výhre však jeho tím nakoniec do March Madness nepostúpil.

Vyšiel im turnaj v Madison Square Garden

Floride State najviac vyšiel turnaj v Madison Square Garden. „Dostali sme sa do Final Four turnaja, kde sme zdolali dva tímy z top 25. Tesne sme prehrali s Floridou a Michiganom. Dokázali sme si, že máme na najlepších.“
V novom ročníku už bude väčšia zodpovednosť na rodákovi z Malaciek, ktorý by mal patriť medzi lídrov zostavy. „Budem už junior a mal by som byť väčším príkladom mladším spoluhráčom. Bude to zodpovednosť.“

Bojanovský bol v kontakte aj s kamarátom Michalom Čekovským, ktorý začne cez leto v Marylande. „Verím, že si vybral dobre a na škole sa mu bude dariť. Držím mu palce,“ povedal hráč Floridy State. 
Podobne ho teší aj podpis Šimona Krajčoviča s Loyolou. „Som rád, že aj on dostal štipendium. Stretli sme sa spolu ešte na akadémii CBA na Kanárskych ostrovoch.“

V budúcnosti chce reprezentovať

Dvadsaťjedenročný pod košový hráč priznal, že rozmýšľal nad reprezentáciou, ktorá bude hrať cez leto kvalifikáciu o postup na majstrovstvá Európy. „Rozmýšľal som nad národným tímom, ale mám toho veľmi veľa v škole a tiež sa musím pripraviť na sezónu. Preto nemám čas ísť teraz reprezentovať. Ale keď skončím školu a budem hrať profesionálne, nebudem mať vôbec žiadny problém pomôcť slovenskému tímu,“ dodáva Bojanovský, ktorý momentálne robí letnú školu a pripravuje sa na novú sezónu.

 


Diskusia