Sterlingová zvažuje päť ponúk na odpredaj Clippers

Publikované: 29.05.2014 Autor: TASR

Shelley Sterling (manželka majiteľa Los Angeles Clippers) (Foto: SITA/AP)

Manželka majiteľa basketbalistov Los Angeles Clippers Donalda Sterlinga Rochelle zvažuje päť ponúk na odpredaj kalifornského klubu. Ako informovala agentúra AP, záujem prejavilo päť finančných skupín.

Ak k dohode o predaji klubu príde do utorka, vedenie ligy zruší plánované zasadnutie Rady guvernérov NBA. Na mítingu majú majitelia zvyšných 29 tímov súťaže hlasovať o vylúčení Sterlinga z ligových štruktúr, čo by v jeho prípade zároveň znamenalo zrušenia vlastníctva Clippers. Zdroj agentúry AP nešpecifikoval mená či profesie záujemcov, ale potvrdil, že kúpna cena za klub sa môže vyšplhať až na hranicu dvoch miliárd dolárov. Sterling kúpil Clippers v roku 1981 za 12,5 milióna USD.

Do samotného procesu predaja by sa mal zapojiť i Sterling. A to aj napriek tomu, že vedenie ligy zakázalo excentrickému miliardárovi za jeho rasistické výroky akýmkoľvek spôsobom rozhodovať o budúcnosti klubu. „Pán Sterling je stále vlastníkom Clippers a bez jeho súhlasu k nijakému predaju nepríde,“ uviedol jeho právnik Bobby Samini. Jeho slová sú však v rozpore s listom, ktorý agentúra AP obdržala 22. mája. V ňom ďalší zo Sterlingových právnikov píše, že jeho klient poveril svoju manželku Rochelle právom rokovať s vedením NBA o predaji Clippers. List obsahuje vetu „čítal a potvrdil“, ako aj Sterlingov podpis.

Vedenie ligy uprednostňuje nenútený predaj klubu. Viceprezident NBA pre komunikáciu Mike Bass uviedol, že je takmer nemožné, aby sa celá transakcia udiala do utorka. Zároveň však dodal, že ak dôjde k dohode o budúcom predaji, liga je ochotná dať obom stranám viac času na vyjednávanie.

Sterling čelil masívnej vlne kritiky po zverejnení audionahrávky jeho telefonického rozhovoru, v ktorom svojej bývalej priateľke povedal, aby na zápasy Clippers nevodila „čiernych ľudí“. Menovite spomenul aj legendárneho basketbalistu Earvina „Magica“ Johnsona. Za poškodzovanie dobrého mena ligy a jej hráčov dostal Sterling od vedenia NBA doživotný dištanc a pokutu 2,5 milióna dolárov.

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
SKP SKP 03.10.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK