Good Angels vládnu ďalej

Publikované: 28.04.2014 Autor: Marek Grondžel/goodangelskosice.eu

Ružomberok - Good Angels Košice (Zietarová zakončuje) (Foto: SITA)

Potichu na to mysleli všetci, nahlas to však nechcel vysloviť nik. Pred štvrtým finálovým súbojom našej najvyššej basketbalovej súťaže žien bolo v tábore Good Angels Košice slovo titul absolútnym tabu. Po zápase sa však skloňovalo vo všetkých pádoch, pretože „žlto-modré“ nepripustili, aby sa sezóna ešte natiahla a ukončili ju triumfom na pôde najväčšieho extraligového rivala.

MBK Ružomberok – GOOD ANGELS Košice 61:73 (15:17, 27:35, 37:57)
konečný stav série 1:3 na zápasy – družstvo GOOD ANGELS Košice získalo majstrovský titul

Ružomberok: Baburová a Kmeťová po 14, Murphy 7, Stalvant 3, Fenyn 2 (Brezániová 14, Vesterberg 7, Remenárová 0). Tréner: J. Suja
Good Angels: Žirková 13 /3 trojky a 9 doskokov/, Hruščáková 10, Kiššová 9, Krivačevič 6, Bojovič 0 (Kizer /13 doskokov/ a Bálintová po 15, Zietara 5, Nagyová 0). Tréner: M. Kováčik

TH: 21/26 – 15/20, fauly: 22 – 24, 5 faulov: 40. min. M. Stalvant, 40. min. D. Baburová – 36. min. M. Bojovič, trojky: 2/15 – 4/17, rozhodcovia: P. Ženiš, R. Lámoš a M. Margala, diváci: 2600, štvrtiny: 15:17, 12:18, 10:22, 24:16

Prvému polčasu – ako sa neskôr ukázalo – posledného súboja extraligovej sezóny sa nedá prakticky nič vytknúť. Na oboch stranách nechýbala maximálna dávka koncentrácie i nasadenia a najmä porcia bojovnosti. Samozrejme, z týchto atribútov vyplynuli aj chyby, či nepresnosti, no tie nemohli pokaziť obraz kvalitnému duelu.

Po jeho vyrovnanom úvode, ako prvé udreli domáce, ktoré v 7. minúte odskočili na 13:8, no ešte pred prestávkou dokázali Košičanky otočiť na 17:15 z ich pohľadu. Aj v druhom dejstve videla zaplnená Koniareň nemenej vyrovnaný zápas, no tentoraz „žlto-modré“ neumožnili hostiteľkám žiadny odskok, naopak samé zaznamenali 8-bodovú šnúru a i vďaka nej odchádzali do kabín za stavu 35:27.

Dobre rozbehnutý zápas dokázali hráčky Good Angels podčiarknuť a vlastne aj rozhodnúť v jeho treťom dejstve. To vyhrali o 12 bodov a do poslednej časti hry vstupovali s náskokom 20 bodov (57:37). Domáce síce vo štvrtom dejstve dokázali súboj zdramatizovať, manko znížili o vyše dve tretiny (v 38. minúte 66:57 z pohľadu Košíc), ale „žlto-modré“ si už víťazstvo nenechali vziať.

Po rokoch 2006 a 2007 sa tak celok z metropoly východu tešil zo zisku majstrovského titulu na palubovke tímu MBK Ružomberok. Do klubovej vitríny „žlto-modrých“ tak zároveň pribudla celkovo 11. majstrovská trofej, čím vyrovnali doterajší rekord v počte získaných titulov, ktorého držiteľom boli doposiaľ práve Liptáčky.

20 Los Angeles Lakers 37/45 45,12%
21 Minnesota Timberwolves 36/46 43,90%