Prvého mája štartuje deviaty ročník 3x3 Basket Tour

Publikované: 26.04.2014 Autor: SSA

3x3 basket 2

Deviaty ročník „3×3 Basket Tour 2014“ odštartuje 1. mája tradičné podujatie Unihry. Areál Fakulty telesnej výchovy a športu ožije študentským športovým podujatím, ktoré tak napíše šiesty ročník svojej histórie Univerzitných hier.

Basketland n.f. v spolupráci so Slovenskou Streetbalovou Asociáciou a regionálnymi partnermi zorganizoval počas 8. ročníkov takmer 50 streetbalových a streetbasketba­lových podujatí od Prešova po Malacky. V poradí už deviaty ročník, ktorý dostal názov „3×3 Basket Tour 2014“, odštartuje tradičné podujatie Unihry. Areál Fakulty telesnej výchovy a športu ožije študentským športovým podujatím, ktoré tak napíše šiesty ročník svojej histórie Univerzitných hier.

Podujatie pod mostom Lafranconi v Bratislave je prvou zo zastávok tour, ktorá má pre tento rok naplánovaných dovedna sedem športovo-kultúrnych eventov, rovnomerne rozdelených do štyroch mesiacov. Druhá zastávka bude v Ružomberku pri Memoriály Branislava Madaja s názvom „Streetball challenge Ružomberok“ ktorý oslávi už svoj 10.ročník, následne sa tour opäť prenesie na západ Slovenska, kde sa najprv na Slnečných jazerách uskutoční podujatie pod názvom GABBO CUP Senec a o týždeň na to sa streetbaskeťáci stretnú na tradičnom mieste vo Vajnoroch. Po ročnej odmlke sa vyberieme aj na východ Slovenska, konkrétne na Zemplínsku Šíravu. Posledným regionálnym podujatím 3×3 Basket Tour bude podujatie StreetBall Outbreake Europe v Banskej Bystrici, kde sa uzatvoria štyri najlepšie teamy v hlavných kategóriách ( muži, ženy, juniori ), ktore postúpia na augustový záverečný Final Four Grape StreetBall.

Hrať budeme v troch postupových (ženy, muži a juniori) a viacerých doplnkových kategóriách v závislosti od daného podujatia. Novinkou pre ročník 2014 je finálové podujatie, ktoré bude prebiehať na multikultúrnom festivale Grape v Piešťanoch a ktoré rozhodne o celkovom víťazovi 3×3 Basket Tour 2014.

Ani tento rok nebudú na podujatiach chýbať sprievodné akcie, ktoré vyvrcholia v Piešťanoch súťažou o najlepšieho smečiara – „Basketland SLAM DUNK Contest“. Rovnako ako minulý rok sa táto súťaž uskutoční v neskorých večerných hodinách v druhý festivalový deň-

Podujatia 3×3 Basket Tour 2014:

  • 1.5.2014 UniHry Bratislava
  • 24.5.2014 Stre­etball Challenge Ružomberok – Memoriál Branislava Madaja
  • 7.6.2014 Gabbo Cup Senec
  • 14.6.2014 3×3 Basket Vajnory
  • 12.7.2014 Summer Streetball Zemplínska Šírava
  • 24.7.2014 3×3 Basket – Banská Bystrica
  • 16.8.2014 FinalFour Grape StreetBall – Piešťany

Informácie a registráciu k 3×3 Basket Tour 2014 nájdete na www.basketland.sk 

 


Diskusia