Armani postaví pri Miláne halu pre trinásťtisíc ľudí

Publikované: 24.04.2014 Autor: SITA

Giorgio Armani (Foto: avenuelegance.com)

Svetoznámy taliansky módny návrhár Giorgio Armani by mal prostredníctvom svojej spoločnosti zafinancovať výstavbu novej basketbalovej haly neďaleko Milána, ktorá bude niesť jeho meno. Podľa Gazzetta dello Sport by mala byť aréna pre trinásťtisíc ľudí hotová do roku 2017. Súčasťou komplexu má byť aj druhé najväčšie nákupné centrum v Európe.

Spoločnosť Armani stojí za obrodou basketbalu v Miláne, tamojší klub s komerčným názvom EA7 Emporio Armani, v ktorom je šéf slávnej značky Giorgio zároveň prezidentom, sa tento rok prebojoval medzi osem najlepších tímov na starom kontinente. Mesto módy bude v máji hostiť záverečný turnaj Final Four Euroligy mužov. 

V súčasnosti 79-ročný Armani je veľký športový fanúšik, doma má blízko najmä k futbalistom Interu Miláno. V minulosti navrhoval obleky pre anglickú reprezentáciu, roky tak robí aj pre FC Chelsea. Talianski olympionici sa na slávnostných ceremoniáloch v Turíne 2006 a Londýne 2012 predviedli v jeho kolekcii.

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia