Radoslav Rančík na artroskopiu ľavého kolena

Publikované: 15.04.2014 Autor: SITA

Radoslav Rančík (Foto: Mário Bočák)

Pre úradujúceho a celkovo štvornásobného najlepšieho slovenského basketbalistu Radoslava Rančíka sa sezóna 2013/2014 skončila už v úvode apríla. Ako informoval jeho český zamestnávateľ ČEZ Basketball Nymburk na oficiálnej internetovej stránke, 34-ročný krídelník či pivot podstúpi artroskopiu ľavého kolena.

„Došlo k poraneniu mäkkých tkanív vo vnútri kolenného kĺbu. Ani ideálny priebeh liečby by nezaistil včasný návrat hráča na palubovku. Pre prípadných štrnásť dní, ktoré by teoreticky mohol stihnúť, sa nebudeme ponáhľať. Rozhodli sme sa, že bude lepšie, aby začal prípravu na ďalšiu sezónu v plnej kondícii,“ uviedol fyzioterapeut Peter Kádner. 

Rančík by mal byť fit o šesť až osem týždňov. V tejto sezóne dosiahol v Eurocupe priemer 13,6, v nadnárodnej VTB lige 15,0 a v najvyššej českej súťaži 11,9 bodu na jeden zápas. Vlani v júni podpísal s Nymburkom novú zmluvu na dva roky. Do klubu svojho srdca sa vrátil v októbri 2012, predtým v ňom pôsobil v období rokov 2005 – 2008.

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia