MEL ovládli Good Angels

Publikované: 08.03.2014 Autor: Marek Grondžel/goodangelskosice.eu

Good Angels Košice víťaz MEL 2013/2014 (Bojovičová, Krivačevičová, Drgoň) (Foto: Jozef Perháč)

Basketbalistky Good Angels Košice sa síce stali víťazkami základnej časti nadnárodnej súťaže MEL, ale v jej aktuálnej sezóne ani raz nedokázali zdolať celok z maďarského Šopronu, ktorému čelili aj v boji o celkové prvenstvo. A ako sa práve v ňom ukázalo, tak „žlto-modré“ si triumf nechali na najvhodnejší moment a svojim fanúšikom v Steel aréne pripravili dokonalú reprízu vlaňajšieho finále.

SUMÁR VÝSLEDKOV ZÁVEREČNÉHO DŇA FINAL FOUR MEL 2014

piatok – 07. marca 2014

FINÁLE
UNIQA Euroleasing Sopron – GOOD ANGELS Košice 63:70 (10:19, 22:35, 40:55)
tím GOOD ANGELS Košice obhájil vlaňajšie celkové prvenstvo v MEL

Sopron: Hawkins 20, Fegyverneky 14, Faris 8, Zsovár 1, Krnjič 0 (Ciglar 13, Stankovič 4, Simon 3, Tetemondová a Licskai 0). Tréner: I. Polenek
Good Angels: Perkins 23 /4 trojky/, Bojovič 16, Kizer 9, Abdi 8, Hruščáková 0 (Žirková 11 /3 trojky/, Zietara 3, Bálintová a Krivačevič 0). Tréner: M. Kováčik

TH: 23/34 – 11/15, fauly: 23 – 26, 5 faulov: 38. min. T. Krivačevič (Good Angels), technická chyba: 38. min. Z. Žirková (Good Angels), trojky: 4/15 – 9/19, rozhodcovia: M. Brziak (SR), Z. Pala a G. Kapitány (obaja Maď.), diváci: 2850, štvrtiny: 10:19, 12:16, 16:20, 23:15

O osude zápasu sa rozhodlo už v jeho prvej štvrtine, ktorú na rozdiel od tej semifinálovej, Košičanky zvládli bravúrne. Smerom dopredu toho maďarskému majstrovi dovolili pramálo a keďže sa im darilo strelecky, dokonca aj spoza oblúka, tak ešte do veľkej prestávky si dokázali vypracovať dvojciferný náskok.

Po zmene strán hráčky Good Angels bez výraznejšej ujmy prežili nápor basketbalistiek Šopronu, ktoré sa snažili zvrátiť beh dejín finálového stretnutia. Hostiteľky však už boli dostatočne rozbehnuté, navyše mali „nahrané“ a preto ich prejav bol sebavedomý a ani drobné zaváhania ich už nerozhodili. Zápas bezproblémovo doviedli do úspešného konca a po roku opäť dvíhali nad hlavu víťaznú trofej.

Ďalší program „žlto-modrých“ zápasov:
11. 3. 2014 (utorok): Bourges – GOOD ANGELS (1. zápas play-off EuroLigy, 19.00 hod.)
14. 3. 2014 (piatok): GOOD ANGELS – Bourges (2. zápas play-off EuroLigy, 20.00 hod.)
19. 3. 2014 (streda): Bourges – GOOD ANGELS (príp. 3. zápas play-off EuroLigy, 20.30 hod.)
22. 3. 2014 (sobota): GOOD ANGELS – Šamorín (1. zápas semifinále Extraligy SR, 18.00 hod.)
26. 3. 2014 (streda): Šamorín – GOOD ANGELS (2. zápas semifinále Extraligy SR, 18.00 hod.)
2. 4. 2014 (streda): Šamorín – GOOD ANGELS (príp. 4. zápas semifinále Extraligy SR, 18.00 hod.)
5. 4. 2014 (sobota): GOOD ANGELS – Šamorín (príp. 5. zápas semifinále Extraligy SR, 18.00 hod.)

O 3. MIESTO
PEAC Pécs – ŽKK Novi Zagreb 64:58 (17:14, 37:27, 49:36)
tím PEAC si vybojoval bronzové medaily

PEAC: Jovanovič 14 /3 trojky/, Nagy-Bujdosó /9 doskokov/ a Raksanyi po 8, Bishop 2, Szüc 0 (Reid 17, Kublina 13 /4 trojky/, Kiss 2, Kaposi, Raus, Nagy a Demeter 0). Tréner: Ž. Djokič
ŽKK: Ivankovič 24 /13 doskokov/, Ivezič 12, Dojkič 10, Komplet 2, Karčič 0 (Semren 6, Jurič 4) . Tréner: V. Ivankovič

TH: 11/16 – 15/20, fauly: 23 – 20, technická chyba: V. Ivankovič (hlavný tréner ŽKK Novi Zagreb), trojky: 9/16 – 1/11, rozhodcovia: P. Papp (Maď.), M. Kúkelčík a T. Kiss (obaja SR), diváci: 250, štvrtiny: 17:14, 20:13, 12:9, 15:22

Chorvátky vstúpili do duelu sebaisto, rýchlo viedli 8:0, no maďarský tím ešte pred prvou sirénou trpezlivým výkonom v obrane dokázal otočiť skóre. Do polčasu sa hráčky Pécsu súperovi z Istrie postupne bodovo vzďaľovali, no v závere museli čeliť jeho finišu, po ktorom sa Záhreb dotiahol na rozdiel 4 bodov. V závere mu však na zvrat neostal čas a ani sily a tak si PEAC triumf postrážil.

16 Denver Nuggets 0/0 0,00%
17 Minnesota Timberwolves 0/0 0,00%