Wesley Channels MVP základnej časti

Publikované: 05.03.2014 Autor: Róbert Buček

Wesley Channels (Foto: Vladimír Dorňák)

Cenu MVP (Most Valuable Player) pre najužitočnejšieho hráča základnej časti extraligy basketbalistov získava podľa redakcie Basket.sk rozohrávač Svitu Wesley Channels.

Dvadsaťpäťročný Američan nevynechal v základnej časti ani jediný súboj. Súhrnne sa stal najlepším strelcom tabuľkovej časti s 566 bodmi v 32 zápasoch (priemer 17,7 bodu na stretnutie). Aj v ďalších herných ukazovateľoch ukázal svoju všestrannosť – 46 percentná úspešnosť streľby z poľa, 32 percentná efektivita streľby za tri body a priemery 5 doskokov, 6,7 asistencie a 6,2 plusových faulov na jeden zápas. Mozog svitskej hry strávil priemerne na palubovke viac ako 32,5 minúty.

Okrem ceny MVP sme tiež určili základnú päťku extraligy:

ALL-STARS TÍM
Wesley Channels (Iskra Svit)
Mozog družstva, ktoré sprvoti bojovalo o štvrté miesto s Komárnom, aby po fantastickom finiši – predznamenanom víťazstvom v Slovenskom pohári – preskočilo Nitru a skončilo tretie. Wesley Channels bol najvyťaženejším hráčom, najlepším strelcom, nahrávačom aj zberačom získaných faulov v kádri „medveďov“.

Justin Graham (BK Inter Incheba Bratislava)
Justin Graham ako správny kapitán nasmeroval interistickú loď od štartu na vedúcu pozíciu. Mal fantastickú, viac ako 61 percentnú úspešnosť streľby z poľa. Priemerne nastrieľal 13,7 bodu a napriek svojim iba 193 centimetrom mal aj výborný priemer v doskokoch – 7,3 doskočených lôpt na duel.

Dražen Klarič (BC Prievidza)
Hoci druhé miesto Prievidze je predovšetkým dielom výbornej kolektívnej hry Krajnovičovho družstva, predsa len v tíme BC vyčnieva jeden hráč – Dražen Klarič. Tridsaťtriročný Chorvát dosiahol priemerne 14,3 bodu a 6,1 doskoku na zápas, pričom za dva body mal viac ako 51 percentnú úspešnosť.

Salih Nuhanovič (EDYMAX SPU Nitra)
Slovinský center prakticky počas celej základnej časti potvrdzoval príslušnosť k výkvetu extraligy. Salih Nuhanovič mal priemerne viac ako 30 minút, 15,8 bodu, 7,7 doskoku a 1,8 prihrávky na zápas. Jeho strelecká efektivita za dva body bola viac ako 56 percentná a pre Nitru bol v podkošovom priestore nenahraditeľným článkom.

Tyronne McNeal (Iskra Svit)
Obrovitému pivotovi v službách Svitu sa takmer podaril husársky kúsok – dosiahnuť priemerne dvojciferné hodnoty tak v bodoch ako doskokoch. Do koša súpera priemerne vsietil 17,1 bodu a doskočil 9,6 lôpt. Tyronne McNeal strieľal za dva body s viac ako 59 percentnou úspešnosťou a zaujal aj takmer piatimi získanými faulmi na duel.

 


Diskusia