Good Angels chcú vyhrať Stredoeurópsku ligu

Publikované: 05.03.2014 Autor: SITA

Good Angels Košice tím (Maroš Kováčik) (Foto: Jozef Perháč)

Košická Steel aréna uvidí pred bojmi play-off hokejovej Tipsport extraligy záverečný turnaj Final Four Stredoeurópskej ligy v basketbale žien, na ktorom si chcú domáce Good Angels pripísať do zbierky ďalší úspech. Vo štvrtok sa Košičanky stretnú v druhom semifinále od 19.00 h s chorvátskym tímom ŽKK Novi Záhreb. Už pred týmto duelom je o 16.30 h na programe súboj medzi Šopronom a Pécsom. V piatok je o 16.30 h duel o bronz a o 19.00 h finále. Košičanky sú obhajkyňami prvenstva, vlani vyhrali nultú edíciu – vtedy ešte len slovensko-maďarskú súťaž.

Košičanky sa stali suverénnymi víťazkami základnej časti. Z dvadsiatich zápasov nevyhrali len dvakrát. Domáce prostredie chcú naplno využiť. Good Angels sa stretli so Záhrebom v tejto sezóne dvakrát a v oboch prípadoch ho zdolali. Novi Záhreb je účastníkom Euroligy. "Je v zvláštnom rozpoložení. Do Francúzska im odišla Dabovičová a Babkinová prestúpila do Orenburgu v Rusku. Neviem, v akej skladbe prídu, ale určite to nebude jednoduché. Záhreb hrá živelný basketbal, ťažko sa niečo odhaduje. Samozrejme, my chceme postúpiť do piatkového finále,“ povedal pre Korzár tréner Košíc Maroš Kováčik, ktorý už myslí aj na budúcotýždňové zápasy play-off Európskej ligy s Bourges.

„Všetko to smeruje k nášmu utorkovému vystúpeniu vo Francúzsku. Čas prípravy po Final Four Stredoeurópskej ligy bude kratší, ale zase pred prvým súbojom play-off s Bourges odohráme dva kvalitné zápasy,“ doplnil Kováčik. V najbližších dvoch stretnutiach by si dres Košíc mala obliecť aj Zuzana Žirková, ktorá sa vracia na palubovky po materskej dovolenke.

Program Final Four Stredoeurópskej ligy basketbalistiek v Košiciach (Steel aréna)
Štvrtok 6. marca:
Uniqa Euroleasing Šopron (Maď.) – PEAC Pécs (Maď.) (16.30)
Good Angels Košice – Nový Záhreb (Chor.) (19.00)

Piatok 7. marca: o 3. miesto (16.30), finále (19.00)

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia