Do Španielska mieri dvojnásobný víťaz NBA Lamar Odom

Publikované: 18.02.2014 Autor: SITA

Lamar Odom (Foto: SITA/AP)

Španielsko je v očakávaní príchodu najzvučnejšieho mena v tejto basketbalovej sezóne. Podľa zámorských médií mieri do tímu Laboral Kutxa Vitoria dvojnásobný víťaz NBA a majster sveta 2010 Lamar Odom, ktorý v zámorí odohral vyše tisíc stretnutí.

„Najväčšia bomba na európskom trhu prichádza!!! Ako vždy, hráčov tohto kalibru sprostredkúva BeoBasket,“ napísal na Twitteri agent organizácie Miško Ražnatovič.

Meno 34-ročného ľavorukého krídelníka síce už nemá ten cveng než v nedávnej minulosti, keď sa stal najlepším striedajúcim hráčom ročníka 2010/2011, ale presuny basketbalistov takéhoto kalibru z USA do Európy bývajú zriedkavé. Odomovi sa po uplynulej sezóne takmer zrútil svet, liečil sa zo závislosti od drog a alkoholu, bol bez angažmánu a jeho manželstvo s televíznou celebritou Khloé Kardashianovou stroskotalo.

Lamar Odom, Blake Griffin (Foto: SITA/AP)

Rodák z Queensu získal dva tituly v NBA v rokoch 2009 a 2010 ako kľúčový náhradník Los Angeles Lakers, v minulej sezóne bol hráčom ich rivalov Clippers. Vlani koncom augusta však riadil motorové vozidlo pod vplyvom omamných látok, súd v Los Angeles mu uložil trojročné skúšobné obdobie a povinnosť absolvovať tri mesiace liečby závislosti od alkoholu. Nariadil mu tiež zaplatiť pokutu a poplatky v celkovej výške 1814 dolárov. Za volant sa nesmie posadiť jeden rok. Odom vzbudil pozornosť policajnej hliadky pomalou a nesúrodou jazdou. Po zadržaní sa odmietol podrobiť testom a po troch hodinách strávených na policajnej stanici ho prepustili na kauciu 15 000 dolárov. V septembri sa Odom z vlastnej vôle rozhodol riešiť svoju situáciu terapiou v centre pre liečbu závislosti od drog a alkoholu, ale vydržal tam iba deň. Odom prepadol aj tvrdým drogám, konkrétne kraku, ktorého základom je kokaín. Už v minulosti mal problémy so závislosťou a podstúpil už jedno liečenie. Počas uplynulej sezóny v drese Los Angeles Clippers bol vraj „čistý“. Odomov otec bol závislý od heroínu a Odom raz priznal, že bojuje s „otcovými démonmi.“

Odom má na konte 961 zápasov v základnej časti a 108 v play-off. Dosiahol v nich priemer 13 bodov a vyše osem doskokov na jeden duel. Okrem Lakers a Clippers hral aj za Dallas a Miami.

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia