Výkonnosť Slovákov stúpa, tvrdí reprezentačný kouč Grznár

Publikované: 17.12.2013 Autor: Róbert Buček

Maroš Rendla, Miroslav Grznár (Foto: SITA)

Na sobotňajšom All Star Game slovenskej extraligy sa zúčastnil aj reprezentačný tréner basketbalistov Slovenska Miroslav Grznár. V hľadisku Hant arény pozorne sledoval nielen vydarenú exhibíciu, ale aj výkony siedmich reprezentantov – svojich zverencov.

Slováci sa na ASG 2013 nestratili. Michal Baťka s Martinom Bílikom vo výbere Západu a Stanislav Baldovský, Richard Grznár, Marek Jašš, Tomáš Mrviš a Jozef Vojtek vo farbách Východu spolu nastrieľali 122 z 272 bodov, ktoré videli diváci v Bratislave. „V prvom rade som rád, že sa na zápase zúčastnili aj viacerí Slováci. Teší ma, že výkonnosť reprezentantov stúpa. Verím, že sa im budú vyhýbať zranenia a ostatnú k dispozícii na budúcu kvalifikáciu,“ poznamenal pre Basket.sk Miroslav Grznár.

Postrehli sme, ako sa 47-ročný tréner viackrát pousmial pri smečiarskej šou, ktorú predviedol jeho v mikulášskom kostýme vystupujúci syn Richard. „Prekvapil aj mňa. Nepovedal, že sa prezlečie za Mikuláša. Darilo sa mu aj v smečovaní. Potom však už akosi nevládal, keď išlo o víťazstvo,“ narážal Grznár st. na finálovú prehru Riša v Slam Dunk Contest s nitrianskym krídelníkom Eltonom Frazierom.

Miroslav Grznár (Foto: Ondrej Bobek)

Oslava sa vydarila

Slovenský basketbal mal v sobotu večer po dlhšom čase dôvod na radosť. Viac ako 3000 fanúšikov si prišlo pozrieť akciu, ktorá môže poslúžiť ako odrazový mostík pri reštarte slovenského basketbalového hnutia. Ďalšie tisíce mohli atmosféru šou nasávať prostredníctvom televízneho prenosu. „Áno, oslava sa vydarila,“ podporil nás reprezentačný tréner a pokračoval: „Už minulý rok to naštartovala Banská Bystrica. V tomto roku to však prevýšilo všetky očakávania. Klobúk dole pred tým, čo pripravili funkcionári Interu. Treba im poďakovať. Patrične oslávili aj svoje jubileum. Predsa len, Inter je stálica, taká Sparta v slovenskom basketbale.“

Už žiadna revolúcia

Vraví sa, že po oslave býva bolesť brucha. Na nedeľňajšej pracovnej konferencii sa členovia Slovenskej basketbalovej asociácie dozvedeli, že dlhy SBA voči svojim veriteľom presiahli hodnotu 1,5 milióna eur. „Ja verím tomu, že súčasné vedenie to myslí vážne, možno treba trocha transparentnejšie informovať členov. Konečne by sa však mal začať robiť basketbal. Verím, že už nebude revolúcia a budeme sa rozprávať o basketbale,“ dodal na záver Miroslav Grznár.

 


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

BNB BNB 33:83
10.07.2020
BSC BSC
INT INT 72:32
10.07.2020
LMI LMI
GLX GLX 48:43
10.07.2020
SNV SNV
PDZ PDZ 57:7
10.07.2020
RIM RIM
SNV SNV 11.07.2020 RIM RIM
BNB BNB 11.07.2020 LMI LMI
GLX GLX 11.07.2020 INT INT
PDZ PDZ 11.07.2020 BSC BSC