Šou, akú Hant aréna ešte nezažila

Publikované: 16.12.2013 Autor: Michal Múcska

All Star Game 2013 (Foto: Vladimír Dorňák)

V sobotu sa na pôde bratislavských Pasienkov odohral All Star Game SlovakSport.TV basket extraligy. A bolo sa na čo pozerať.

Na palubovke úradujúceho majstra Západ celkom jednoznačne zdolal Východ 143:129. Hralo sa typicky exhibične, lopta lietala z jednej polovice na druhú a interistické koše sa ešte dlho budú spamätávať z toľkých „dunkov“. Nechýbala ani súťaž o najlepšieho strelca trojok či kráľa smečiarov. Prestávky vyplnili organizátori pestrým programom.

Za najužitočnejšieho hráča zápasu bol vyhlásený nitriansky rozohrávač Patrick Sparks. „Bolo mi cťou byť súčasťou tohto zápasu. Som rád, že sme mali možnosť ukázať divákom šou,“ povedal po zápase pre Basket.sk MVP ASG. „Bol som prekvapený, že som ocenenie získal práve ja. V našom tíme bolo viacero dobrých hráčov, takže som veľmi poctený ziskom tejto trofeje.“ Na otázku, čo hovorí na atmosféru a divácku odozvu, Sparks odpovedal: „Fanúšikovia na mňa urobili veľký dojem. Prišli nás podporiť a ja dúfam, že sa im šou páčila a že si tento večer užili.“ 

All Star Game 2013 (Mrviš, Sparks, Jozef Vojtek) (Foto: Vladimír Dorňák)

Najlepším smečiarom sa stal Sparksov kolega Elton Frazier. Richard Grznár síce ukázal kreativitu aj svojim úvodným smečom v kostýme Santa Clausa, nakoniec však porota vo finále Frazier vs. Grznár menovala víťazom nitrianskeho legionára. Patrick Sparks sa na jeho adresu vyjadril nasledovne: „Je to skvelý smečiar, skvelý atlét. Stopercentne som mu veril a povedal som mu, nech tam ide a robí to, čo vie najlepšie. A tak aj urobil.“

Najlepším strelcom All Star Game bol Handlovčan Tomáš Mrviš. Strelil 31 bodov a jeho výkon bol pôsobivý pvo všetkých smeroch. „Prišli sme sa sem baviť, pobaviť divákov. Pre mňa to bola tiež zaujímavá akcia, ktorá bola perfektne zorganizovaná.“ Na margo ocenených hráčov sa vyjadril slovami: „Sparks si ocenenie určite zaslúžil. Je to výborný rozohrávač a dokazuje to aj v lige. V trojkovom rostrele som čakal vo finále Kovačeviča, Jankovič ma celkom prekvapil. Čo sa smečiarov týka, vedel som, čo má Rišo Grznár pripravené. Pred súťažou som mu s kostýmom pomáhal, ale na Fraziera tentoraz naozaj nemal.“

All Star Game 2013 (Východ) (Foto: Vladimír Dorňák)

Trojkový rozstrel ovládol Saša Jankovič zo Svitu. Do finále síce postupoval z druhého miesta (lídrom bol Maj Kovačevič z Komárna), ale zabojoval a famóznym výkonom 22 premenených striel z 30 pokusov si zaslúžene odniesol trofej pre najlepšieho strelca spoza trojkového oblúka.

Zápas hviezd bol okrem basketbalu plný programu vypĺňajúceho prestávky. Pred zápasom boli diváci svedkami vystúpenia rapového interpreta Zveriny, okolo ktorého tancovali a poskakovali tanečníci zo Street Dance Academy Laciho Strikea. Tí sa počas večera predstavili ešte párkrát, na konci ich tanečné rady doplnil aj ich mentor Laci. Najmenší v hľadisku mali možnosť vyhádzať si bicykel. Jednoznačne najvýraznejším bodom programu však určite bola slovinská exhibičná skupina Dunking Devils. Títo akrobati lietajúci po trampolínach a smečujúci z viac ako trojmetrovej výšky dostali Hant arénu do vytrženia tak, ako sa to nikomu nepodarilo azda už desať rokov.

Laci Strike (Foto: Vladimír Dorňák)

Organizátori All Star Game v Bratislave určite dokázali, že svoju prácu robiť vedia a na palubovku Interu Bratislava priniesli zážitok, na ktorý diváci určite tak skoro nezabudnú. Plná Hant Aréna tlieskala, pískala a hučala a za atmosféru by sa nemusela hanbiť ani pred väčšími európskymi klubmi. My držíme palce tým, ktorí sa zhostia organizovania All Star Game nabudúci rok. Tento rok bola totiž latka nastavená vysoko.

 


Diskusia