Hviezdou 17. kola extraligy Tyronne McNeal

Publikované: 06.12.2013 Autor: Róbert Buček

Levickí Patrioti - Svit (McNeal, Berkis) (Foto: Patrik Štrba)

V stredajšom 17. kole mužskej extraligy sa hráči veľmi nepochlapili. Nadpriemerných individuálnych výkonov bolo málo. Hráčom kola je druhýkrát v sezóne pivot Svitu Tyronne McNeal. „Slovenský hráčom kola“ Tomáš Mrviš a pozitívne nás prekvapil Jozef Vojtek – obaja Slováci sú handlovskými odchovancami.

„Hviezdou kola“ Tyronne McNeal
Dvadsaťšesťročný Američan si 27 bodmi do koša Levíc utvoril tohtosezónne strelecké maximum. Iskra najmä vďaka výborne zvládnutej druhej štvrtine uspela po dvoch prehrách, v Leviciach zvíťazila 90:84. McNeal dosiahol double-double, keďže doskočil jedenásť lôpt. Družstvu pomohol aj ôsmimi plusovými faulmi.

„Čiernym koňom kola“ Jozef Vojtek
Handlová v stredu zdolala silné Komárno (86:81), pivot Jozef Vojtek predviedol svoj azda najlepší výkon v sezóne. Za 22 minút stihol nastrieľať sedemnásť bodov, keď z trinástich streleckých pokusov premenil osem. Zároveň potvrdil, že jeho forma po nevýraznom vstupe do sezóny v posledných troch stretnutiach stúpla, veď už aj proti Interu a Banskej Bystrici nastrieľal po pätnásť bodov.

„Slovenským hráčom kola“ Tomáš Mrviš
Najlepší strelec „baníkov“ Tomáš Mrviš (priemer 15,4 bodu na zápas) mal proti Komárňanom stopercentnú úspešnosť šestiek (8/8). Celkovo sa zapísal do streleckej listiny sedemnástimi bodmi a spolu s Vojtekom boli najlepšími strelcami svojho tímu. Od nás získal už tretí raz v ročníku honor „Slovenský hráč kola“.

Zaujali aj Gudzič, Myles, Frazier či Nuhanovič
Dve minúty pred koncom hrala Handlová s Komárnom nerozhodne 77:77, potom zavelil do útoku Nemanja Gudzič: dal dôležitú trojku, následne pridal dvojku a po päťbodovej šnúre de facto určil víťaza duelu. "Rónovcom“ nepomohlo ani 18 bodov, osem doskokov a rovnaký počet asistencií v podaní tradične úspešného Juevalha Mylesa. Nitru proti Prievidzi ťahala predovšetkým dvojica Elton Frazier (osemnásť bodov a pätnásť doskočených lôpt) a Salih Nuhanovič (22 bodov + deväť doskokov). Po záverečnom klaksóne stretnutia im však chýbal úsmev na tvári, pretože Nitrania doma prehrali o bod 69:70.

„Hviezdy kola“ v mužskej extralige 2013/2014:
1. kolo: Patrick Sparks (EDYMAX SPU Nitra)
2. kolo: Juevol Myles (MBK Rieker Com Therm Komárno)
3. kolo: Lakeem Jackson (Iskra Svit)
4. kolo: Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
5. kolo: Wesley Channels (Iskra Svit)
6. kolo: Brandon Lockhart (BK Levickí Patrioti)
7. kolo: Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
8. kolo: Sven Smajlagič (EDYMAX SPU Nitra)
9. kolo: Sven Smajlagič (EDYMAX SPU Nitra)
10. kolo: Milovan Savič (MBK Handlová)
11. kolo: Tyronne McNeal (Iskra Svit)
12. kolo: Justin Graham (BK Inter Incheba Bratislava)
13. kolo: Wesley Channels (Iskra Svit)
14. kolo: Salih Nuhanovič (EDYMAX SPU Nitra)
15. kolo: Justin Graham (BK Inter Incheba Bratislava)
16. kolo: Elton Frazier (EDYMAX SPU Nitra)
17. kolo: Tyrone McNeal (Iskra Svit)
„Čierne kone kola“ v mužskej extralige 2013/2014:
1. kolo: Milojko Vasilič (ŠKP Banská Bystrica)
2. kolo: Saša Jankovič (<A style=„BORDER-BOTTOM: 0px; BORDER-LEFT: 0px; PADDING-BOTTOM: 0px; BACKGROUND-COLOR: transparent; MARGIN: 0px; OUTLINE-STYLE: none; OUTLINE-COLOR: invert; PADDING-LEFT: 0px; OUTLINE-WIDTH: 0px; PADDING-RIGHT: 0px; COLOR: rgb(0,87,165); FONT-SIZE: 13px; VERTICAL-ALIGN: baseline; BORDER-TOP: 0px; BORDER-RIGHT: 0px; TEXT-DECORATION: none; PADDING-TOP: 0px“>Iskra Svit)
3. kolo: Marek Jašš (BC Prievidza)
4. kolo: Ivan Židzik (<A style=„BORDER-BOTTOM: 0px; BORDER-LEFT: 0px; PADDING-BOTTOM: 0px; BACKGROUND-COLOR: transparent; MARGIN: 0px; OUTLINE-STYLE: none; OUTLINE-COLOR: invert; PADDING-LEFT: 0px; OUTLINE-WIDTH: 0px; PADDING-RIGHT: 0px; COLOR: rgb(0,87,165); FONT-SIZE: 13px; VERTICAL-ALIGN: baseline; BORDER-TOP: 0px; BORDER-RIGHT: 0px; TEXT-DECORATION: none; PADDING-TOP: 0px“>Iskra Svit)
5. kolo: Andrej Kuffa (BK Inter Incheba Bratislava)
6. kolo: Martin Bílik (BK Inter Incheba Bratislava)
7. kolo: Tomáš Mrviš (MBK Handlová)
8. kolo: Mártinš Berkis (Iskra Svit)
9. kolo: Mártinš Berkis (Iskra Svit)
10. kolo: Peter Dorazil (ŠKP Banská Bystrica)
11. kolo: Michal Baťka (BK Inter Incheba Bratislava)
12. kolo: Richard Körner (ŠKP Banská Bystrica)
13. kolo: Andrija Hrkač (Iskra Svit)
14. kolo: Maj Kovačevič (MBK Rieker Com Therm Komárno)
15. kolo: Ondrej Šoška (MBK Rieker Com Therm Komárno)
16. kolo: Branislav Koczkáš (ŠKP Banská Bystrica)
17. kolo: Jozef Vojtek (MBK Handlová)
„Slovenskí hráči kola“ v mužskej extralige 2013/2014:
1. kolo: Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
2. kolo: Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
3. kolo: Tomáš Mrviš (MBK Handlová)
5. kolo: Martin Míčka (Iskra Svit)
6. kolo: Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
8. kolo: Marek Kozlík (MBK Rieker Com Therm Komárno)
9. kolo: Vladimír Hovaňák (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)
10. kolo: Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
11. kolo: Pavol Lošonský (EDYMAX SPU Nitra)
12. kolo: Milan Žiak (ŠKP Banská Bystrica)
13. kolo: Pavol Lošonský(EDYMAX SPU Nitra)
14. kolo: Michal Baťka (BK Inter Incheba Bratislava)
15. kolo: Tomáš Mrviš (MBK Handlová)
16. kolo: Peter Dorazil (ŠKP Banská Bystrica)

5 Chicago Sky 20/14 58,82%
6 Minnesota Lynx 18/16 52,94%