Hviezdou 13. kola extraligy Wesley Channels

Publikované: 22.11.2013 Autor: Martin Galajda

Wesley Channels (Foto: Vladimír Dorňák)

Hviezdou 13. kola Slovak Sport.TV extraligy sa stal rozohrávač Iskry Svit Wesley Channels, ktorý získal toto ocenenie po druhý raz v tomto ročníku. Po štvrtý raz mieri trofej do Svitu. „Čiernym koňom“ kola sa stal jeho spoluhráč Andrija Hrkač a slovenským hráčom kola je Pavol Lošonský.

Hviezdou kola Wesley Channels
Dvadsaťpäťročný americký tvorca hry doviedol Iskru k víťazstvu na palubovke Spišskej Novej Vsi (88:79). Na svoje konto si pripísal 23 bodov. Desať z nich nastrieľal v záverečnej štvrtine, keď sa rozhodovalo o osude stretnutia. Domáci prehrávali po úvodnej štvrtine už o 14 bodov, ale v úvode štvrtej časti to dokázali stiahnuť na rozdiel jediného bodu. Na svoje konto si Channels pripísal 8 doskokov, tri z nich v poslednej desaťminútovke, osem asistencií a jeden zisk. Z pätnástich streleckých pokusov z poľa premenil deväť (60%).

„Čiernym koňom“ kola Andrija Hrkač
Stále iba devätnásťročný chorvátsky krídelník Andrija Hrkač bol ďalším dôležitým faktorom pri víťazstve Svitu v spišskom derby proti BK 04 AC LB. V doterajšom priebehu sezóny nastupoval iba sporadicky, keď mal na svojom konte 3,1 bodu za necelých deväť minút na zápas. V predchádzajúcom súboji s Interom však odohral 19 minút (6 bodov) a dôveru trénera nesklamal ani proti Spišskej Novej Vsi. Počas dvadsiatich minút zaznamenal 12 bodov pri strelbe 6/8 z poľa (75%) a pridal aj dva doskoky. Rovnako ako Channels bol aktívny v záve­rečnej štvrtine – 6 bodov, zisk, doskok a asistencia.

Slovenským hráčom kola Pavol Lošonský
Pohodu a kvalitu vo farbách Nitry potvrdzuje reprezentačný krídelník Slovenska Pavol Lošonský. V jasnom stretnutí s Levicami (91:47) opäť ukázal svoju všestrannosť. Zaznamenal 19 bodov, šesť doskokov, štyri asistencie a tri zisky. Za tento výkon mu patrí ocenenie pre slovenského hráča kola.

Zaujali aj Sparks, Körner, Myles a Starosta
V stretnutí Nitry z Levicami sa opäť predstavil v dobrom svetle americký rozohrávač domácich Patrick Sparks, keď nastrieľal 13 bodov a pridal osem doskokov, štyri asistencie a päť ziskov. Banská Bystrica prehrala na palubovke Prievidze (65:80), ale solídnu formu potvrdil Richard Körner. Slovenský krídelník dal 21 bodov a mal aj tri doskoky a dva zisky. Zápasom kola bol súboj minuloročných finalistov Komárna s Interom. Aj vďaka výkonu Kanaďana Juevola Mylesa zvíťazili domáci (83:81). Myles mal 20 bodov, dva doskoky a päť asistencií. Z jedenástich trestných hodov premenil deväť a premenil aj rozhodujúce dva trestné hody v záverečných sekundách. Z hostí zaujal Ondřej Starosta – 22 bodov (z poľa 8/12, trestné hody 6/6) a 7 doskokov.

Hviezdy kola v mužskej extralige 2013/2014:
1. kolo: Patrick Sparks (EDYMAX SPU Nitra)
2. kolo: Juevol Myles (MBK Rieker Com Therm Komárno)
3. kolo: Lakeem Jackson (Iskra Svit)
4. kolo: Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
5. kolo: Wesley Channels (Iskra Svit)
6. kolo: Brandon Lockhart (BK Levickí Patrioti)
7. kolo: Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
8. kolo: Sven Smajlagič (EDYMAX SPU Nitra)
9. kolo: Sven Smajlagič (EDYMAX SPU Nitra)
10. kolo: Milovan Savič (MBK Handlová)
11. kolo: Tyronne McNeal (Iskra Svit)
12. kolo: Justin Graham (BK Inter Incheba Bratislava)
13. kolo: Wesley Channels (Iskra Svit)
„Čierne kone“ kola v mužskej extralige 2013/2014:
1. kolo: Milojko Vasilič (ŠKP Banská Bystrica)
2. kolo: Saša Jankovič (<A style=„FONT-SIZE: 13px; BORDER-TOP: 0px; BORDER-RIGHT: 0px; VERTICAL-ALIGN: baseline; BORDER-BOTTOM: 0px; COLOR: rgb(0,87,165); OUTLINE-WIDTH: 0px; PADDING-BOTTOM: 0px; PADDING-TOP: 0px; OUTLINE-STYLE: none; PADDING-LEFT: 0px; TEXT-DECORATION: none; MARGIN: 0px; BORDER-LEFT: 0px; OUTLINE-COLOR: invert; PADDING-RIGHT: 0px; BACKGROUND-COLOR: transparent“>Iskra Svit)
3. kolo: Marek Jašš (BC Prievidza)
4. kolo: Ivan Židzik (<A style=„FONT-SIZE: 13px; BORDER-TOP: 0px; BORDER-RIGHT: 0px; VERTICAL-ALIGN: baseline; BORDER-BOTTOM: 0px; COLOR: rgb(0,87,165); OUTLINE-WIDTH: 0px; PADDING-BOTTOM: 0px; PADDING-TOP: 0px; OUTLINE-STYLE: none; PADDING-LEFT: 0px; TEXT-DECORATION: none; MARGIN: 0px; BORDER-LEFT: 0px; OUTLINE-COLOR: invert; PADDING-RIGHT: 0px; BACKGROUND-COLOR: transparent“>Iskra Svit)
5. kolo: Andrej Kuffa (BK Inter Incheba Bratislava)
6. kolo: Martin Bílik (BK Inter Incheba Bratislava)
7. kolo: Tomáš Mrviš (MBK Handlová)
8. kolo: Mártinš Berkis (Iskra Svit)
9. kolo: Mártinš Berkis (Iskra Svit)
10. kolo: Peter Dorazil (ŠKP Banská Bystrica)
11. kolo: Michal Baťka (BK Inter Incheba Bratislava)
12. kolo: Richard Körner (ŠKP Banská Bystrica)
13. kolo: Andrija Hrkač (Iskra Svit)
Slovenskí hráči kola v mužskej extralige 2013/2014:
1. kolo: Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
2. kolo: Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
3. kolo: Tomáš Mrviš (MBK Handlová)
5. kolo: Martin Míčka (Iskra Svit)
6. kolo: Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
8. kolo: Marek Kozlík (MBK Rieker Com Therm Komárno)
9. kolo: Vladimír Hovaňák (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)
10. kolo: Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
11. kolo: Pavol Lošonský (EDYMAX SPU Nitra)
12. kolo: Milan Žiak (ŠKP Banská Bystrica)
13. kolo: Pavol Lošonský(EDYMAX SPU Nitra)

5 Chicago Sky 20/14 58,82%
6 Minnesota Lynx 18/16 52,94%