Hviezdou 10. kola extraligy Milovan Savič

Publikované: 10.11.2013 Autor: Michal Múcska

Ilustračné foto (Foto: jäzva)

Prvýkrát v tejto sezóne si ocenenie Hviezda kola odnáša handlovský legionár Milovan Savič. Slovenským hráčom kola je už po šiesty raz skvele hrajúci Richard Grznár z Banskej Bystrice, "Čiernym koňom“ je jeho spoluhráč Peter Dorazil.

Hviezdou kola Milovan Savič
Handlová má za sebou jeden z najnapínavejších zápasov sezóny. Po tom, čo ku koncu prvého polčasu viedla nad Nitrou aj o jedenásť bodov, musela čeliť predĺženiu, ktoré si vynútil Patrick Sparks skvelou trojkou osemnásť sekúnd pred záverečným klaksónom (77:77) . Milovan Savič však nedopustil, aby Handlová prehrala tretí zápas po sebe a skvelým výkonom aj počas predĺženia zaistil „baníkom“ tesné víťazstvo (87:84). Strelil 27 bodov, z toho pätnásť z čiary trestného hodu a pridal šestnásť doskokov.

„Čiernym kôňom“ kola Peter Dorazil
Banskobystričan Peter Dorazil zaznamenal v tomto kole dvanásť bodov a sedemnásť doskokov. Mimoriadne oslnivým bol najmä jeho kôš v samotnom závere stretnutia proti Iskre Svit. Dve sekundy pred koncom za stavu 88:89 z pohľadu Banskobystričanov doskočil neúspešný pokus Grznára a vzápätí skóroval výherný kôš. Vďaka nemu si Banská Bystrica mohla odniesť dôležité víťazstvo a nechala Sviťanov v pochmúrnej nálade.

Slovenským hráčom kola je Richard Grznár
Richard Grznár prežíva výbornú sezónu a opäť ukázal, čo v ňom je. Po trpkej prehre s Levicami si Banskobystričania chceli napraviť chuť a podarilo sa im to famóznym spôsobom. Vo Svite po strhujúcom závere vyhrali 90:89. Grznár strelil 29 bodov. Hoci streľba z poľa bola pod 50 percent, spoza trojkovej čiary premenil šesť z dvanástich pokusov. Pridal štyri doskoky a spolu s Petrom Dorazilom doviedli „policajtov“ k ťažko vydretému víťazstvu (90:89) .

Zaujali aj Miloševič, Lockhart, Berkis a Klarič
Nenad Miloševič strelil za Inter 22 bodov a pridal päť doskokov, Bratislavčania si z Levíc odniesli pohodlnú výhru 103:84. Za Patriotov hviezdil Brandon Lockhart, zaznamenal 24 bodov. Mártinš Berkis strelil v drese Iskry 22 bodov, osemnásť z nich zaznamenal spoza trojkovej čiary. A nakoniec nás zaujal aj Dražen Klarič. Legionár z Prievidze strelil devätnásť bodov a so spoluhráčmi si zo Spišskej odniesli víťazstvo 86:75.

Hviezdy kola v mužskej extralige 2013/2014:
1. kolo: Patrick Sparks (EDYMAX SPU Nitra)
2. kolo: Juevol Myles (MBK Rieker Com Therm Komárno)
3. kolo: Lakeem Jackson (Iskra Svit)
4. kolo: Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
5. kolo: Wesley Channels (Iskra Svit)
6. kolo: Brandon Lockhart (BK Levickí Patrioti)
7. kolo: Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
8. kolo: Sven Smajlagič (EDYMAX SPU Nitra)
9. kolo: Sven Smajlagič (EDYMAX SPU Nitra)
10. kolo: Milovan Savič (MBK Handlová)
„Čierne kone“ kola v mužskej extralige 2013/2014:
1. kolo: Milojko Vasilič (ŠKP Banská Bystrica)
2. kolo: Saša Jankovič (<A style=„FONT-SIZE: 13px; BORDER-TOP: 0px; BORDER-RIGHT: 0px; VERTICAL-ALIGN: baseline; BORDER-BOTTOM: 0px; COLOR: rgb(0,87,165); OUTLINE-WIDTH: 0px; PADDING-BOTTOM: 0px; PADDING-TOP: 0px; OUTLINE-STYLE: none; PADDING-LEFT: 0px; TEXT-DECORATION: none; MARGIN: 0px; BORDER-LEFT: 0px; OUTLINE-COLOR: invert; PADDING-RIGHT: 0px; BACKGROUND-COLOR: transparent“>Iskra Svit)
3. kolo: Marek Jašš (BC Prievidza)
4. kolo: Ivan Židzik (<A style=„FONT-SIZE: 13px; BORDER-TOP: 0px; BORDER-RIGHT: 0px; VERTICAL-ALIGN: baseline; BORDER-BOTTOM: 0px; COLOR: rgb(0,87,165); OUTLINE-WIDTH: 0px; PADDING-BOTTOM: 0px; PADDING-TOP: 0px; OUTLINE-STYLE: none; PADDING-LEFT: 0px; TEXT-DECORATION: none; MARGIN: 0px; BORDER-LEFT: 0px; OUTLINE-COLOR: invert; PADDING-RIGHT: 0px; BACKGROUND-COLOR: transparent“>Iskra Svit)
5. kolo: Andrej Kuffa (BK Inter Incheba Bratislava)
6. kolo: Martin Bílik (BK Inter Incheba Bratislava)
7. kolo: Tomáš Mrviš (MBK Handlová)
8. kolo: Mártinš Berkis (Iskra Svit)
9. kolo: Mártinš Berkis (Iskra Svit)
10. kolo: Peter Dorazil (ŠKP Banská Bystrica)
Slovenskí hráči kola v mužskej extralige 2013/2014:
1. kolo: Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
2. kolo: Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
3. kolo: Tomáš Mrviš (MBK Handlová)
5. kolo: Martin Míčka (Iskra Svit)
6. kolo: Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
8. kolo: Marek Kozlík (MBK Rieker Com Therm Komárno)
9. kolo: Vladimír Hovaňák (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)
10. kolo: Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)

5 Chicago Sky 20/14 58,82%
6 Minnesota Lynx 18/16 52,94%