"Čajky" vyhrali v Bratislave, Ružomberok v Leviciach

Publikované: 27.10.2013 Autor: denník Šport

STREDA 30. OKTÓBRA: Spišská Nová Ves – Cassovia (18.00).
SOBOTA 2. NOVEMBRA: Levice – Petržalka (18.00), Šamorín – Cassovia (20.00).
NEDEĽA 3. NOVEMBRA: Petržalka – Cassovia (14.30), Spišská Nová Ves – Slovan (16.00).

LEVICE – RUŽOMBEROK 47:73 (10:25, 22:43, 32:61)
BKŽ: Bačová 16, Šimová 9, Ozdincová 6, Melezinková 4, Štefaňáková 1 (Neubauerová 4, Barthová 4, Havranová 2, Salátiová 1, Tuhá 0, Kronková 0). Tréner: P. Kováčik.
MBK: Černáková 10, Kmeťová 9, Vesterbergová 4, Remenárová 2, Brezániová 0 (Stalvantová 14/4 trojky, Rističová 12, Hadačová 10, D. Baburová 8, Kubušová 2, Kudličková 2). Tréner: J. Suja.
TH: 31/16 – 17/13. FAULY: 13 – 24. TROJKY: 1 – 10. 100. Szibilla, Matejčík a Bartoš. ŠTVRTINY: 10:25, 12:18, 10:18, 15:12.

Do 5. min bol vyrovnaný stav 6:6. Odvtedy však už favorizované Ružomberčanky postupne získali náskok a začali navyšovať svoje vedenie. Už po 1. štvrtine viedli o 15 bodov. Postupne do veľkej prestávky zvýšili svoj náskok na 21 bodov (43:22). Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, skóre pre Ružomberčanky stále postupne narastalo a po 3. štvrtine viedli 61:32. Hosťujúce hráčky vedomé si svojho náskoku v poslednej štvrtine trochu poľavili, čo domáce využili a záverečné dejstvo vyhrali 15:12. (lvb)

SLOVAN – PIEŠŤANY 47:88 (14:22, 28:45, 43:63)
BRATISLAVA: Riecka 18, Rykulská 9, Pribulová 7, Paulovičová 2, Mračková 0 (Marcová 4, Dulová 3, Horonyová 2, Kolesárová 2). Tréner: L. Kozmon.
ČAJKY: M. Páleníková 12, Zentková 7, Bartoňová 7, Krč-Turbová 6, Bartánusová 0 (Dubeňová 17, Dudášová 14, Fabianová 7, Stanková 6, Pilátová 6, Horvátová 6). Tréner: M. Pospíšil.
TH: 14/8 – 16/13. FAULY: 16 – 14. TROJKY: 3 – 5. 120. Hančík, R. Hricišin a Čeppan. ŠTVRTINY: 14:22, 14:23, 15:18, 4:25.

Oslabený Slovan (bez Talajkovej i Križmovej) solídne vzdoroval favorizovanému súperovi celý 1. polčas. O 20 bodov viedli Čajky prvý raz v 23. min 50:30, pričom si schuti mohli zahrať pod taktovkou Martina Pospíšila aj zväčša iba striedajúce mladé dievčatá. Kým spomedzi hostiek bola strelecky nebezpečná takmer každá hráčka, zatiaľ zo slovanistiek ozaj iba Riecka, pričom z viacerých dobrých pozícií domáce basketbalistky netrafili do bezdného koša. Záverečné dejstvo (jeho skóre 4:25) plne ovládli Piešťany.