Handlová otočila duel s majstrom

Publikované: 26.10.2013 Autor: denník Šport

Prievidza fanúšikovia (Foto: Ivan Valko)

EXTRALIGOVÝ TELEGRAM

– Prievidza ukončila štvorzápasové víťazné ťaženie Svitu a zároveň vlastnú trojzápasovú čiernu sériu.

– Až šestica hráčov sa vyfaulovala počas stretnutia Spišskej Novej Vsi s Banskou Bystricou.

– Handlová si vďaka parádnemu finišu poradila aj s Interom, aktuálne má na konte štyri víťazstvá v rade.

PROGRAM 8. KOLA
PONDELOK 29. OKTÓBRA: Komárno – Handlová (18.00).
STREDA 30. OKTÓBRA: Svit – Levice, Inter – Spišská Nová Ves, Prievidza – Nitra (všetky 18.00). Banská Bystrica má voľno.

HANDLOVÁ – INTER 80:74 (17:24, 36:41, 56:67)
MBK BANÍK: Mrviš 20/4 trojky, Veličkovič 16, Gudzič 12, Savič 11, Štorcel 5 (Haviar 12, J. Vojtek 4, Ridzoň 0, Galád 0). Tréner: Ľ. Smačko.
BK INCHEBA BRATISLAVA: Miloševič 21, Graham 14, Bílik 12, Starosta 11, Baťka 8 (Kuffa 5, Harrison 2, Musil 0, Urland 0). Tréner: O. Meleščenko.
TH: 24/17 – 24/13. FAULY: 23 – 20, 5 faulov: 40. Vojtek. TROJKY: 11 – 9. 500. Tomašovič, Hančík, Matejčík. ŠTVRTINY: 17:24, 19:17, 20:26, 24:7.

O chorého Bulatoviča a zraneného Williamsa oslabený majster nastúpil proti baníkom ako sa na lídra patrí, keď od úvodnej sekundy diktoval tempo. Inter bol takmer počas celého stretnutia lepším týmom, neustále viedol a v pohode si udržiaval mierny náskok. Handlovčania sa však statočne držali a nedovolili aby sa favorit vzdialil na nedostižný rozdiel. Vedeli že majú pred sebou kvalitného súpera, preto o to srdnatejšie bojovali, tak ako boli fanúšikovia v Handlovej zvyknutí ešte počas federálnej ligy. A aj v tomto dueli, tak ako mnoho krát v minulosti, to prinieslo zaslúžené ovocie. MBK dal do stretnutia všetko čo poteší oko diváka: bojovnosť, odhodlanie, srdce, obetavosť a nesmiernu túžbu po víťazstve.

NITRA – KOMÁRNO 90:86 (27:30, 56:43, 73:61)
EDYMAX SPU: Sparks 22, Lošonský 20, Nuhanovič 20, Frazier 8, Kosa 3 (Smajlagič 17, Kysela 0, Bukovič 0, Karlovič 0). Tréner: Ľ. Urban.
MBK RIEKER COM-THERM: Myles 21, Kovačevič 14, Hall 8, Bilič 6, Kozlík 4 (Joyner 23, Šoška 5, Stojanov 5, Szabó 0). Tréner: F. Rón.
TH: 33/26 – 30/17. FAULY: 22 – 23, 5 faulov: 36. Frazier – 40. Joyner. TROJKY: 4 – 3. 900. Brziak, Šarišský, R. Hricišin. ŠTVRTINY: 27:30, 29:13, 17:18, 17:25.

„Krajské“ derby prinieslo veľmi kvalitný útočný basketbal. V úvodnej štvrtine Komárno viackrát využilo nekoncentrovanosť obrany domácich a po smeči Joynera viedlo 22:16. Prvá perióda sa skončila 27:30. V polovici druhej Nitra začala otáčať. Sparks pre ňu získal vedenie (40:39), domáci doskočili pár dôležitých lôpt a odrazu bolo 46:39. Na prestávku už odchádzalo Komárno s 13-bodovou stratou (56:43). Po zmene strán najskôr Nuhanovič zvyšoval na 61:45. Stav po 30 minútach hry bol 73:61 v prospech domácich. Finálna štvrtina priniesla veľkú drámu, keď hosťujúci Myles 8 sekúnd pred koncom znížil na 86:88. Cenné víťazstvo z napínavého derby však ostalo pod Zoborom.

PRIEVIDZA – SVIT 102:82 (32:24, 52:49, 73:70)
BC: Jašš 23/4 trojky, Santee 17, Batina 13, Plannthin 8, Guede 7 (Klarič 18, Šturcel 9, Lopičič 4, Brliť 3). Tréner: K. Krajnovič.
BK ISKRA: Channels 18. Jackson 15, Berkis 12, McNail 11, Jankovič 6 (Židzik 12, Mička 6, Novak 2, Findura 0, Hrkač 0). Tréner: D. Solomon.
TH: 17/13 – 26/15. FAULY: 22 – 25, 5 faulov: 38. Guede – 38. Židzik. TROJKY: 11 – 4. 1900. Zubák, Karniš, Kovalčík. ŠTVRTINY: 32:24, 20:25, 21:21, 29:12.

Na hornej Nitre sa zásluhou oboch tímov hral top basketbal! Prví zavelili do útoku domáci (najmä Jašš) a keďže aj Podtatranci chceli potvrdiť, že ich výhra v Komárne nebola náhodná, už v úvodnej štvrtine sme boli svedkami obojstranného streleckého koncertu. Hornonitrania síce v 12. min viedli o 12 bodov (38:26), no potom nie a nie bodovo výraznejšie odskočiť húževnatému súperovi. Na začiatku štvrtého dejstva bol stav dokonca vyrovnaný 73:73. V nasledujúcich piatich minútach však BC predviedol strelecký tajfún, v ktorom sa najlepší hráč na palubovke Jašš blysol tromi trojkami! Zahanbiť sa nedal ani ďalší „domorodec“ Šturcel a v závere pridal dve trojky, z ktorých tá druhá za ohlušujúcej atmosféry bola stovková!

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – BANSKÁ BYSTRICA 73:87 (26:23, 15:18, 15:24, 17:22)
BK 04 AC LB: Painter 31, Hovaňák 17, Š. Bečarik 8, Sek 5, Baldovský 4 (Znanec 7, Brutovský 3, Bukowiecki 0, Osvald 0, Krajňák 0). Tréner: M. Černický.
ŠKP: R. Grznár 31, Vasilič 11, Dorazil 9, Körner 7, Sokolov 4 (Rendla 17, Žiak 8, Hintoš 0, Zibrinyi 0). Tréner: Ľ. Doušek.
TH: 35/27 – 30/22. FAULY: 28 – 32, 5 faulov: 39. Hovaňák, 40. Bečarik – 24. Sokolov, 34. Dorazil, 35. Körner, 40. Vasilič. TROJKY: 6 – 5. 700. T. Lukáč, Perečinský, Kurpaš. ŠTVRTINY: 26:23, 15:18, 15:24, 17:22.

Druhé tohtosezónne stretnutie na domácej palubovke začali lepšie Spišiaci. Po úspešných strelách z trojkového územia viedli v 8. min 24:15. Za súpera v týchto chvíľach bodoval iba Grznár. Postupne sa však ŠKP rozohrával a bodovo doťahoval. Spišiaci v tejto časti predvádzali svoj typický kombinačný basketbal podporený dobrou streľbou. V ďalšej perióde sa ku Grznárovi pridali i ďalší hráči a skóre sa začalo pomaly obracať. Súper zlepšil obranu a vyrážal do rýchlych protiútokov. Napriek tomu polčasových 41:41 dávalo šancu na úspech obom družstvám. Rozhodujúca pre vývoj stretnutia bola tretia štvrtina. Domácim „odišla“ streľba a hostia tak ušli na rozdiel 10 bodov. Tento odstup si napriek mimoriadnej snahe domácich udržiavali až do konca.