Levice konečne víťazné!

Publikované: 23.10.2013 Autor: denník Šport

Levice hráči (Obade, Klár) (Foto: Patrik Štrba)

EXTRALIGOVÝ TELEGRAM

– V pondelkovej predohrávke 6. kola si Inter poradil s Nitrou 80:78 a vyšplhal sa na čelo tabuľky.

– Levice vybojovali prvé víťazstvo v novom ročníku. Spišiaci si na plný bodový zisk musia ešte počkať.

– Handlová bola v minulej sezóne vonku úplne tragická. V tej aktuálnej už potrápila Nitru a plienila v Banskej Bystrici.

PROGRAM 7. KOLA
SOBOTA 26. OKTÓBRA: Prievidza – Svit, Nitra – Komárno, Handlová – Inter, Spišská Nová Ves – Banská Bystrica (všetky 18.00). Levice majú voľno.

STREDA
KOMÁRNO – PRIEVIDZA 85:67 (20:25, 49:37, 62:54)
MBK RIEKER COM-THERM
: Hall 21, Myles 18, Kozlík 9, Kovačevič 7, Bilič 2 (Joyner 8, Šoška 8, Stojanov 7, Szabó 5, Marchyn 0, Maslík 0, Petrovský 0). Tréner: F. Rón.
BC: Klarič 20, Guede 8, Lopičič 7, Jašš 5, Plannthin 4 (Santee 8, Brliť 7, Batina 6, Podhorský 2, Biňovský 0, Šturcel 0). Tréner: K. Krajnovič.
TH: 23/18 – 18/12. FAULY: 16 – 23. TCH: 32. Lavička domácich. TROJKY: 7 – 2. 600. Gabara, Fuska, Kurpaš. ŠTVRTINY: 20:25, 29:12, 13:17, 23:13.

V polovici prvej štvrtiny síce bolo 7:12, no hostia si v 9. min brali time-out za stavu 18:18. Ten im pomohol a v 11. min viedli 26:20. Potom však prišiel domáci uragán, keď najprv v 16. min otočili „lodiari“ na 35:30 a od tohto momentu úplne ovládli prvopolčasové dianie (napr. v 19. min bolo 46:32). Do druhého polčasu vstúpili lepšie Prievidžania, ktorí v 23. min znížili na 48:49. Až potom Komárno bodovalo po prvýkrát v druhom polčase, no vedenie ani napriek tomu nestratilo a ešte do konca tretej periódy si znova získalo 10-bodové vedenie. Hostia naznačili, že pomýšľajú na obrat, keď v 33. min znížili na 58:64. O minútu neskôr však bolo 75:58 a touto 11-bodovou šnúrou domáci definitívne rozhodli.

BANSKÁ BYSTRICA – HANDLOVÁ 70:73 (27:16, 41:46, 54:55)
ŠKP
: Grznár 30/3 trojky, Sokolov 12, Vasilič 11, Žiak 6, Körner 2 (Rendla 6, Vlaič 3, Hintoš 0). Tréner: Ľ. Doušek.
MBK BANÍK: Mrviš 16, Gudzič 13, Veličkovič 12, Štorcel 8, Savič 6 (J. Vojtek 11, Ridzoň 4, Haviar 3). Tréner: L. Smačko.
TH: 21/17 – 16/12. FAULY: 19 – 23. TCH: 33. Mrviš. TROJKY: 6 – 6. 600. Šarišský, Kovalčík, R. Hricišin. ŠTVRTINY: 27:16, 14:20, 13:19, 16:18.

Domáci začali stretnutie vo veľkom štýle a už v 4. min viedli prvýkrát dvojciferne 14:4. V prvej štvrtine si vybojovali až 15-bodový náskok, keď v 45. min svietilo na tabuli skóre 19:4 a v 9. min 27:12. Handlovčania však stretnutie „nezabalili“ a srdnato bojovali ďalej. V 27. min sa dostali prvýkrát do vedenia (49:48). V 33. min natiahli svoje vedenie na 6 bodov, keď baníci vyhrávali 62:56. Malý náskok niekoľkých bodov si hostia udržiavali až do konca a keď 3 s. pred koncom hosťujúci Haviar premenil tri trestné body a upravil na 73:69, domáci už nemali čas na zvrátenie výsledku a nečakane doma prehrali.

LEVICE – SPIŠSKÁ NOVÁ VES 104:86 (28:25, 47:42, 76:63)
BK PATRIOTI
: Anuna 26/3 trojky, Lockhart 24/3, Wright 16, Klein 7, Klár 7 (Obade 18, Števko 3, Drapák 2, Marchyn 1, Mišenka 0, Brecska 0, Šimončík 0). Tréner: L. Lutovský.
BK 04 AC LB: Painter 26, Baldovský 19, Š. Bečarik 11/3, Sek 11, Bukowiecki 4 (Brutovský 7, Znanec 6, Antoni 2, Krajňák 0). Tréner: M. Černický.
TH: 31/20 – 20/12. FAULY: 21 – 23. TROJKY: 8 – 6. 750. Tomašovič, Pipíška, Szibilla. ŠTVRTINY: 28:25, 19:17, 29:21, 28:23.

V stretnutí dvoch mužstiev, ktoré doteraz nevyhrali, zvíťazili domáci 18-bodovým rozdielom. V prvej štvrtine viedli prevažne hostia, až v závere domáci získali tesné 3-bodové vedenie. Aj priebeh druhej štvrtiny bol pomerne vyrovnaný, trojkou vedno s klaksónom sa dostali domáci do 5-bodového vedenia. Prvý polčas sa skončil 47:42. V tretej štvrtine náskok domácich už postupne narastal, prvýkrát sa dostali do 10-bodového vedenia v závere desaťminútovky. Posledná štvrtina bola už jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí v 37. min viedli až 30-bodovým rozdielom (100:70). Potom domáci tréner vystriedal všetkých päť hráčov a príležitosť dostali mladí basketbalisti.

PONDELOK
INTER – NITRA 80:78 (24:21, 45:35, 64:60)
BK INCHEBA BRATISLAVA: Graham 18, Bílik 15, Starosta 10, Baťka 10, Bulatovič 6 (Miloševič 10, Harrison 5, Kuffa 2, Urland 2). Tréner: O. Meleščenko.
EDYMAX SPU: Frazier 22, Nuhanovič 18, Sparks 15, Lošonský 12, Snajlagič 8 (Kosa 3, Seman 0, Karlovič 0). Tréner: Ľ. Urban.
TH: 16/11 – 16/10. FAULY: 15 – 18, 5 faulov: 40. Lošonský TROJKY: 5 – 4. 800. Kúkelčík, Fuska, Turčin. ŠTVRTINY: 24:21, 21:14, 19:25, 16:18.

Po Lošonského koši sa vedenia ujali hostia, no už v 5. min po Bílikovej trojke viedol Inter dvojciferným rozdielom 16:5. Nitrania však ešte do konca úvodnej štvrtiny požiar uhasili a znížili. Po väčšinu nasledujúcej časti interisti viedli o 2 až 6 bodov, no v jej konci sa nožnice znova roztvorili na dvojciferný rozdiel (45:35). Po zmene strán viedol majster aj o dvanásť bodov (47:35, resp. 51:39), ale vlastnými chybami umožnil Nitre dotiahnuť sa. V 32. min nitriansky hráč č. 32 Lošonský vyrovnal (64:64), ale hostia svoj obrat nedokonali. Kapitán žlto-čiernych Graham strhol spoluhráčov aj publikum, Bratislavčania sa dostali do vedenia, ktoré si skúsene udržali. Len škoda, že atraktívny a kvalitný duel mal trápne dozvuky, ešte aj hosťujúci tréner nezvládol záver a svojmu náprotivkovi Meleščenkovi ostentatívne odmietol podať ruku. Inter to však príliš trápiť nemusí, keďže sa vrátil na prvú pozíciu.