Publikované: 20.10.2013 Autor: denník Šport

MBK Ružomberok radosť (Foto: Tomáš Mlynárik)

Výsledky nedeľňajších stretnutí extraligy žien 2013/2014:

RUŽOMBEROK – CASSOVIA 82:46 (24:11, 44:19, 67:36)
MBK : Murphyová 13, Brezániová 11, Vesterbergová 8, D. Baburová 2, Remenárová 0 (Kmeťová 14, Černáková 13, Stalvantová 10, Rističová 7, Kudličková 4, Kubušová 0, Hadačová 0). Tréner: J. Suja.
SOUŽ KOŠICE : Filičková 19, Ivančáková 7, Timková 3, N. Nedoroščíková 0, Tomková 0 (Migová 5, Jacková 5, Jassová 3, G. Nagyová 2, Kovacsová 2, Jurčišinová 0). Tréner: L. Šosták. TH : 27/22 – 8/6. FAULY: 15 – 25, 5 faulov: 36. Timková. TROJKY: 2 – 4. 400 . Pipíška, Kurpaš a Bartoš. ŠTVRTINY: 24:11, 20:8, 23:17,15:10.

Aj keď dal domáci kouč včera väčší priestor „lavičke“ (Remenárová, Kubušová, Kudličková, Hadačová), predsa šlo všetko podľa očakávaného scenára. Favorit otvoril duel osembodovou šnúrou, po prvej štvrtine viedol o trinásť bodov a v polovici druhej desaťminútovky rozdiel zvýraznil na 36:13 a do veľkej prestávky ho natiahol na 25 bodov 44:19. V druhej polovici bolo voľnejšie ružomberské bránenie vodou na košický mlyn. Z družstva Cassovie strelecky vynikla Filičková, autorka devätnás­tich bodov.

GOOD ANGELS – PETRŽALKA 89:35 (30:12, 53:21, 73:27)
KOŠICE :
Bálintová 13, Levčenková 12, Piersonová 10, Abdiová 9, Kupčíková 7 (Zietarová 10, Pindrochová 10, Mathiesová 8, Janoščíková 4, Hruščáková 4, Kiššová 2). Tréner: M. Kováčik.
BK : T. Páleníková 8, Smuteková 8, Polcerová 4, Matúšková 4, Slezáriková 2 (Machová 5, Gaálová 2, Čápová 2, Turzáková 0). Tréner: I. Skočovski.
TH : 16/9 – 15/10. FAULY: 19 – 16. TROJKY: 6 – 1. 300. Šarišský, Kiss a Špirka. ŠTVRTINY: 30:12, 23:9, 20:6, 16:8.

Po 90 sekundách vďaka trojke Páleníkovej viedla Petržalka prvý a posledný raz v zápase 3:2. O dve minúty neskôr, keď trafila do koša Levčenková, bol stav 11:3 a tréner hostiek si zobral prvý oddychový čas. Dvadsaťbodový rozdiel v skóre 32:12 svietil na ukazovateli v jedenástej minúte. Po zmene strán v 24. minúte trafila trojkou Bálintová, čím upravila na 60:23. Jasná a očakávaná domáca prevaha pokračovala. V 36. minúte dvojka Pindrochovej znamenala 50-bodový rozdiel 81:31. Napokon majsterky vyhrali o 54 bodov.

LEVICE – ŠAMORÍN 43:94 (13:31, 19:54, 33:76)
BKŽ:
Ozdincová 8, Babariková 8, Melezinková 6, Belanská 3, Bačová 0 (Šimová 9, Štefaňáková 8, Havranová 1, Salátiová 0, Neubauerová 0, Tuhá 0, Barthová 0). Tréner: P. Kováčik.
ŠBK: Jaeschkeová 26, Vyňuchalová 22, Van Dalenová 8, Škoričová 8, Slamová 6 (Ivanová 10, Csóková 7, Feketeová 6, Oravcová 1, Košíková 0). Koučoval: A. Diósi.
TH: 19/13 – 18/13. FAULY: 21 – 22. TCH: 10. Belanská – 10. Vyňuchalová. TROJKY: 0 – 3. 180. Szibilla, Hančík a Ryšavý. ŠTVRTINY:13:31, 6:23, 14:22, 10:18.

Favorizované hosťujúce družstvo malo od začiatku hernú prevahu, čo sa odzrkadlilo už v štvrtej minúte, keď viedlo 16:0. Šamorín využíval výškovú prevahu svojich hráčok a vedenie neustále navyšoval. Po prvej štvrtine bol stav 13:31, na konci prvého polčasu 19:54. Aj po zmene strán náskok hosťujúceho kolektívu narastal. Po treťom dejstve prehrávali Levice 33:76. V poslednej časti, keď dostali príležitosť na oboch stranách hráčky z lavičky, sa už náskok Šamorína zväčšoval pomalšie.