Ružomberok sa dočkal, Šopron zase rehabilitoval

Publikované: 20.10.2013 Autor: Marek Grondžel/goodangelskosice.eu

MBK Ružomberok tím (Foto: Jozef Perháč)

Najmä zmeny v strede tabuľky nadnárodnej súťaže MEL nastali po jej šiestom kole. Na čele ostáva dvojica, ktorá zatiaľ neokúsila trpkosť prehry – ŽKK Novi Zagreb a GOOD ANGELS Košice – na chvoste duo CEKK Cegléd a MBK Ružomberok, no Liptáčky sa od maďarského tímu jemne vzdialili potom, ako dosiahli premiérové víťazstvo v prebiehajúcom ročníku spoločnej ligy.

SUMÁR VÝSLEDKOV 6. KOLA MEL

nedeľa – 20. októbra 2013

UNIQA Euroleasing Šopron – Piešťanské Čajky 73:48 (18:14, 39:34, 54:42)
Sopron:
Hawkins 19, Zsovár 14, Krnjič 12, Faris a Fegyverneky po 6 (Simon 7, Licskai 5, Tetemondová 4, Kuttor, Weninger a Stankovič 0). Tréner: I. Polenek
Čajky: Stehlíková 15, Páleníková a Krč-Turbová po 6, Dudášová 4, Bartoňová 3 (Bartánusová 6, Fabiánová a Zentková po 4, Pilátová 0). Tréner: M. Pospíšil
TH: 15/18 – 13/17, fauly: 15 – 20, trojky: 0/13 – 1/9, rozhodcovia: G. Kapitány, R. Török, K. Tóth, diváci: 500, štvrtiny: 18:14, 21:20, 15:8, 19:6

Čajky odohrali na palubovke úradujúceho držiteľa maďarského titulu nádejné stretnutie, v ktorom s domácim tímom statočne súperili až do 27. minúty. Až za stavu 45:41 sa hostiteľky dokázali zbaviť tieňa vysokej prehry zo Šamorína (62:90), ktorá ich dovtedy mátala a do konca tretej štvrtiny odskočili družstvu z Považia na rozdiel dvanás­tich bodov.

To už Čajky „nerozlietali“ a v záverečnom dejstve šli prudko nadol. Trio Orsolya Zsovárová – Tianna Hawkinsová – Zsófia Fegyvernekyová mu v ňom zasadilo hneď niekoľko rán z milosti a Šopronu sa tak podarilo rehabilitovať sa za stredajšie zlyhanie na juhu Slovenska pomerne vysokým triumfom. Neodvrátil ho ani výborný výkon Romany Stehlíkovej, ktorá zaznamenala pätnásť bodov hosťujúceho tímu.

Martin Pospíšil (hlavný tréner Piešťanských Čajok): „Začali sme koncentrovane a darilo sa nám takto hrať počas celého prvého polčasu. V tom druhom sme však naša hra stratila organizovanosť a na súpera sme nestačili najmä v doskakovaní. Zápas nám ukázal, že musíme aj naďalej pokračovať v tvrdej práci a zlepšovať sa krok po kroku.“

Igor Polenek (hlavný tréner UNIQA Euroleasing Sopron): „V tomto súboji sme ukázali, že streda bol len naším zlým dňom. Na druhej strane som však presvedčený o tom, že je v našich silách hrať ešte lepšie. Chcem sa poďakovať nielen hráčkam, ale aj fanúšikom za to, že na nás po vysokej prehre nezanevreli.“

Barbora Fabiánová (Piešťanské Čajky): „Naša obrana fungovala, pokiaľ sme hrali koncentrovane. O lepší výsledok nás pripravilo aj množstvo súperových doskokov. V štvrtej štvrtine nás domáce doslova prevalcovali a ukázali nám, prečo sú účastníkom EuroLigy FIBA.“

Sara Krnjič (UNIQA Euroleasing Sopron): „Hrali sme podstatne lepšie, ako v predchádzajúcom zápase, no stále máme na čom pracovať. Teší ma, že sme uspeli vďaka kolektívnemu výkonu.“

Piešťanské Čajky  (Foto: jäzva)

PINKK Pécsi 424 – Aluinvent DVTK Miskolc 70:77 (27:26, 41:43, 48:59)
PINKK:
Sinclair 19, Tomlinson 7, Minčíková 5, Ruják 2, Őri 0 (Ajdukovič 14, Iványi 11, Sárok 7, Kováts 3, Adamecz 2, Győri 0). Tréner: R. Hernández
Miskolc: Jansone 20, Raven 19, Tobin 14, Bálint 12, Bukovszki 0 (P. Szabó a Dubei po 6, Czank a Vincze 0). Tréner: Á. Peresztegi-Nagy
TH: 19/22 – 19/20, fauly: 21 – 24, 5 faulov: 34. min. V. Vincze a 39. min. R. Tobin (obe Miskolc), trojky: 3/13 – 4/9, rozhodcovia: P. Győrffy, L. Király, K. Jurák diváci: 600, štvrtiny: 27:26, 14:17, 7:16, 22:18

Duel na juhu Maďarska môžeme označiť za šláger šiesteho kola MEL a to nielen vzhľadom na tabuľkové postavenie oboch tímov. Postarali sa o to aj hráčky, ktoré do súboja doslova „vleteli“ a v prvej desaťminútovke spoločne zaznamenali 53 bodov. Až po prvej prestávke sa začali venovať aj obrane, pričom o niečo lepšie v nej bolo hosťujúce družstvo, ktorému sa pred obrátkou podarilo skóre otočiť.

Ako sa neskôr ukázalo, tretie dejstvo rozhodlo o osude duelu, pretože celok DVTK si po ňom odskočil hostiteľkám na rozdiel jedenástich bodov a to bol základ úspechu. Jeho piliermi boli hráčky základnej zostavy, ktoré sa postarali o 65 bodov Miškovca. Domácim nepomohlo 37 bodov striedajúcich hráčok, pretože v ďalších kľúčových štatistických ukazovateľoch za súperkami – síce tesne, ale predsa len – zaostali.

Ákos Peresztegi-Nagy (hlavný tréner Aluinvent DVTK Miskolc): „Ak by sme mali tento duel hodnotiť z medzinárodného pohľadu, tak by šlo o veľmi kvalitné stretnutie. Nám sa ho podarilo doviezť do úspešného konca aj napriek tomu, že nám v závere chýbala dvojica vyfaulovaných hráčok. Zvyšok tím však tímu bojoval aj za ne, za čo bol napokon odmenený víťazstvom“

Roberto Hernández (tréner PINKK Pécsi 424): „Zápas vyhralo družstvo, ktoré bojovalo tuho až do konca. Hostia sem pricestovali so snahou odčiniť predchádzajúce dve prehry a to bolo na ich hre vidieť. Snažili sa o pretrhnutie negatívnej série, čo sa im po kvalitnom zápase a bojovnom výkone aj zaslúžene podarilo.“ (zdroj: www.nemzetisport.hu)

CEKK Cegléd – PEAC Pécs 49:79 (7:21, 23:37, 39:56)
Cegléd:
Skobel 19, Vilipič 7, Mányoky 5, Kobolák 2, D. Filipowicz 0 (Serbán 9, Frieson 4, Gorjanácz 3, Kmezič 0). Tréner: A. Koniecki
Pécs: Williams 16, Horváth 14, Jovanovič 8, Nagy-Bujdosó 7, Reid 3 (Raus 10, Orozovič 6, Fűrész 5, Szűcs a Pap po 4, Kiss 2, Káposi 0). Tréner: Ž. Djokič
TH: 17/24 – 5/7, fauly: 14 – 25, trojky: 2/12 – 6/17, rozhodcovia: G. Farkas, L. Jakab, B. Vida, diváci: 100, štvrtiny: 7:21, 16:16, 16:19, 10:23

O tom, že Cegléd ostane posledným tímom nielen v tabuľke, ale aj na listine na prvý triumf v aktuálnej edícii nadnárodnej súťaže MEL, rozhodla už prvá štvrtina. Hosťujúce hráčky v nej nastrieľali trojnásobok počtu bodov, ktoré inkasovali a jasne ovládli dianie na palubovke. Ďalšie dve dejstvá boli bodovo vyrovnanejšie, no záver opäť vyznel jednoznačne v prospech tímu z Pécsu.

Poľská legionárka v službách domáceho družstva Agnieszka Skobelová bola jedinou hráčkou, ktorá sa s devätnástimi bodmi snažila držať povestnú zástavu Ceglédu. Bodovo sa k nej nedokázala priblížiť ani jedna zo spoluhráčok. Na opačnej strane hneď trojica Latoya Williamsová – Lilla Horváthová – Vivien Rausová dokázala prekročiť dvojcifernú hranicu nastrieľaných bo­dov.

Željko Djokič (tréner PEAC Pécs): „Výkon v obrane bol kľúčom k úspechu v tomto zápase. Veľmi ma potešilo nasadenie a bojovnosť mladých hráčok. Osobne si vysoko cením toto víťazstvo.“

Arkadiusz Koniecki (hlavný tréner CEKK Cegléd): „Neustále trénujeme v nekompletnom zložení, čo sa zákonite prejavuje na našej hre. V tomto zápase sa to prejavilo najmä v neschopnosti nášho tímu nájsť recept na agresívnu defenzívnu hru súpera.“ (zdroj: www.nemzetisport.hu)

sobota – 19. októbra 2013

MBK Ružomberok – Rücon Spišská Nová Ves 77:63 (25:17, 44:37, 63:48)
Ružomberok:
Kmeťová 13, Ristič 12, Murphy 11, Černáková 8, Stalvant 3 (Brezániová 13, Baburová 11 /3 trojky/, Vesterberg 6, Remenárová 0). Tréner: J. Suja
Rücon: Whitcomb 19 /4 trojky/, Palušná 15, Holmqvist 13, O'Rourke 7, Beňušková 2 (Šurkusa 7, Slimáková, Reháková, Zatloukalová 0). Tréner: D. Demečko
TH: 19/24 – 19/28, fauly: 20 – 25, 5 faulov: 36. min. S. Murphy, 39. min D. Baburová – 27. min. D. Beňušková, trojky: 8/23 – 6/12, rozhodcovia: L. Szibilla, J. Kurpáš, V. Karnay ml., diváci: 1000, štvrtiny: 25:17, 19:20, 19:11, 14:15

Liptáčky už potrebovali víťazstvo ako soľ, pretože v štyroch predchádzajúcich dueloch súťaže MEL chuť úspechu ešte neokúsili. Spišiačkam však chýba triumf z kategórie „dôležitých“ a vzhľadom na rozpoloženie slovenského vicemajstra ho chceli dosiahnuť práve na jeho palubovke. Vyrovnaný priebeh duelu preto nebol žiadnym prekvapením.

Väčšiu túžbu uspieť však prejavili domáce hráčky, ktorým popri základnej zostave zabrala taktiež „lavička“. Tá hosťujúca zaznamenala len sedem bodov, čo na 30 domácich nestačilo. Popri legionárkach (32 bodov) k triumfu „Ruže“ výraznejšie prispelo aj slovenské trio Eva Kmeťová – Zuzana Brezániová – Dominika Baburová (37 bodov).

Rücon Spišská Nová Ves (Foto: Tomáš Mlynárik)

GOOD ANGELS Košice – ŠBK Šamorín 95:55 (22:13, 44:27, 77:43)
Good Angels:
Krivačevič 16, Leuchanka 14 /12 doskokov/, Kupčíková 9, Bojovič 5, Mathies 4 (Pindrochová 12 /4 trojky/, Abdi a Hruščáková po 10, Kiššová 8, Zietara 3, Janoščíková a Bálintová po 2). Tréner: M. Kováčik
Šamorín: Sujová 14, Jaeschke 13, Vyňuchalová 12, Škorič 7, Slamová 2 (Oravcová 4, van Dalen 3, Ivanová a Feketeová 0). Tréner: J. Krajňák
TH: 18/22 – 14/19, fauly: 20 – 24, trojky: 7/12 – 5/12, rozhodcovia: J. Kovalčík, T. Kiss, J. Špirka, diváci: 600, štvrtiny: 22:13, 22:14, 33:16, 18:12

<?xml:namespace prefix = „o“ ns = „urn:schemas-microsoft-com:office:office“ /><o:p></o:p>

Vyrovnaný bol len úvod, no určite ani hosťujúca Maja Škoričová netušila, že jej trojka, po ktorej v tretej minúte prehrávali domáce 4:7 bude na dlhé chvíle posledným košom z hry. Ten zaznamenala v závere prvej štvrtiny opäť Škoričová, no to už „žlto-modré“ viedli 22:9. Keď sa v ich drese k tradičným strelkyniam pridala v druhej štvrtine aj debutantka Jelena Levčenková, bolo prakticky po zápase.

<o:p></o:p>
<o:p></o:p>

Ak by aj niekto mal pocit, že po polčasovom výsledku 44:27 o víťazovi ešte rozhodnuté nie je, tak po tretej štvrtine, ktorú Good Angels vyhrali 33:16, sa ten pocit musel definitívne rozplynúť. Hostiteľkám k vysokému triumfu prispeli nielen zakončovateľky zo základu (Krivačevičová 16 bodov, Levčenková „double-double“), ale aj tie z lavičky, ktoré striedajúce hráčky šamorínskeho tímu prestrieľali 47:7.

<o:p></o:p>

<o:p></o:p>