Motivácia pre mládež v klube

Publikované: 09.10.2013 Autor: denník Šport

Slovan Bratislava (Foto: Vladimír Dorňák)

Z troch zápasov dve víťazstvá a jedna prehra, v terajšej „skreslenej“ tabuľke deväťčlennej extraligy výborné druhé miesto. To je terajšia vizitka bratislavského Slovana, ktorý najprv v sobotu vyhral nad Levicami 63:53 (36:24) a na druhý deň zdolal ešte o dva body presvedčivejšie (69:57) Petržalku.

S výsledkami bol, prirodzene, spokojný tréner Ladislav Kozmon. „Ani predchádzajúca vysoká prehra 53:97 v Ružomberku ma nijako netrápi. Vzhľadom na to, že sme hrali proti štvrtému tímu Európskeho pohára FIBA, ktorý tvoria čisto profesionálne hráčky, je to solídny výsledok. Veď u nás sú dievčatá čisté amatérky a trénujeme iba trikrát týždenne. Keby sme boli prehrali trebárs o osemdesiat bodov, ani vtedy by nebol dôvod čudovať sa,“ vyslovil svoj názor muž, ktorý je aj hlavný mecenáš bratislavského klubu.

Slovan sa vrátil do najvyššej súťaže po dvoch sezónach v I. lige. Nad našou otázkou o ambíciách v extralige sa Ladislav Kozmon iba pousmial. „Žiadne veľké nemáme. Hráčky si postup do extraligy vybojovali, preto sme sa prihlásili. A vnímame to aj ako povinnosť či motiváciu voči všetkým dievčatám, ktoré máme v trinástich mládežníckych družstvách. Nech vidia, že ak prejavia dostatočný talent, tak si môžu v Slovane zahrať aj v extralige.“ 

Káder „belasého“ družstva sa v porovnaní s tým, ktoré si vybojovalo postup pod vedením Juraja Adamčíka, takmer nezmenil. Pribudla doň ako výrazná posila Renáta Talajková-Kozmonová, ktorá sa vrátila zo Šamorína a znova prišla pomôcť aj nemenej skúsená Beata Paulovičová. Prvá z nich sa výrazne (až 26 bodmi) zaslúžila o víťazstvo nad Levicami, druhá sa dobre uplatnila v nedeľu proti Petržalke. A spolu by mohli tvoriť pre každého súpera nebezpečné podkošové duo.

Iba s odchovankyňami

Ladislav Kozmon síce nechcel hovoriť o žiadnom „vytýčenom“ umiestení v extralige, ale isté je, že Slovan chce v rámci možností každého súpera potrápiť, ba aj zdolať. Podľa neho je však isté, že Slovan nemieni kupovať žiadne hráčky, ale si ich predovšetkým vychovávať. A tie nech potom niekedy v budúcnosti hrajú , ak na to budú mať, hoci aj o titul…

 


Diskusia