Opäť pomýšľajú na titul

Publikované: 03.10.2013 Autor: denník Šport

BK Inter Incheba Bratislava majster Slovenska v sezóne 2012/2013 (Foto: Vladimír Dorňák)

Basketbalisti Interu vstupujú do extraligy basketbalistov ako úradujúci majstri Slovenska, preto neprekvapí, že aj v nadchádzajúcom ročníku 2013/14 majú znova len tie najvyššie ciele. Uspieť chcú v extralige aj v pohári. Tieto ambície prezentoval klubový manažment aj na včerajšej tlačovej besede.

Keďže prišlo k predĺženiu spolupráce s exkluzívnym partnerom, klub bude aj naďalej vystupovať pod menom BK Inter Incheba Bratislava. V lete však nastali viaceré zmeny, časť z nich zasiahla aj káder. „Som rád, že sa nám podarilo udržať kostru tímu, takzvané zdravé jadro,“ hovoril generálny manažér Michal Ondruš a myslel tým sedmičku hráčov, ktorí sa viac či menej podieľali na zisku majstrovského titulu. Z nových tvárí zaujme dvojica slovenských reprezentantov Michal Baťka a Martin Bilík a tiež bývalý český reprezentant Ondřej Starosta, ktorý si okrem dlhodobého pôsobenia v Španielsku vyskúšal aj zámorský basketbal, keďže v minulosti absolvoval kompletnú prípravu s tímom NBA Cleveland Cavaliers. Výpočet posíl uzatvára dvojica Američanov Derek Williams a Jenar Harrison. Pripomeňme si, že taktovku po chorvátskom koučovi Aramisovi Nagličovi prebral rešpektovaný ruský tréner Oleg Meleščenko.

Z kádra odišli obaja veteráni so skúsenosťami z NBA Alando Tucker a Marlon Garnett. Slovenský reprezentant Peter Sedmák uprednostnil ponuku z Bulharska a poľský reprezentant Robert Skibniewski sa vrátil na „rodnú hrudu“. Nejasná je zatiaľ budúcnosť Martina Rančíka. Minulosezónny líder sa so žlto-čiernymi síce dlhodobo pripravoval, nastupoval za nich aj na prípravné zápasy, no zatiaľ sa s klubom nedohodol na trvalejšej spolupráci.

Bratislavčania v príprave odohrali osem z pôvodne plánovaných jedenástich duelov. Štyri vyhrali, štyri prehrali, no tri museli oželieť, keďže káder poriadne preriedili zranenia. Aj preto podľa manažéra Ondruša i trénera Meleščenka dúfajú, že všetku smolu si už vyčerpali počas uplynulých dvoch mesiacov. Tréner Meleščenko vo svojom hodnotení povedal: „Som celkom spokojný, až na to, že mi chýbali hráči. Ale to nezáležalo odo mňa alebo manažmentu. Skrátka, prišli zranenia, hráči maródovali a to sa potom horšie pracuje. Aj v príprave som chcel využívať aspoň desať hráčov, no stalo sa, že toľko zdravých som k dispozícii ani nemal. Celkovo však bola príprava veľmi dobrá a ja som s ňou spokojný. Vidím, že hráči už chápu, čo chcem a aké sú výsledky, keď robia, na čom sa dohodneme. Ešte to bude chvíľu trvať, ale už rozumejú, čo vyžadujem.“ Aj keď výsledky v príprave podľa mnohých netreba brať príliš vážne, Oleg Meleščenko kontruje: „Ja som maximalista a chcel by som vyhrať každý zápas. Chápem, že sa to nedá pre milión rôznych príčin, no vyhovárať sa nemožno. My sme odohrali viacero dobrých zápasov a každý z nich nám čosi ukázal, takže to beriem pozitívne. Či by naša bilancia v príprave bola o čosi horšia, alebo lepšia, na mojom hodnotení by to veľa nezmenilo.“

Novinky sa však dotkli aj ďalších oblastí. V Hant aréne nainštalovali modernú svetelnú tabuľu a ďalší menší ukazovateľ skóre. Lístky a permanentky sa po novom budú dať zakúpiť aj z pohodlia domova prostredníctvom siete Predpredaj.sk.

Neskromným cieľom je znova pritiahnuť čo najpočetnejšie publikum a získať mládež pre basketbal. Pomôcť by v tom mal aj zápas hviezd extraligy plánovaný na 14. decembra, ktorým vyvrcholia oslavy päťdesiateho výročia založenia klubu.

INTER V PRÍPRAVE (4–4): Inter – Brno 79:56, Inter – Svitavy 82:78, Inter – Viedeň 64:58, Svitavy – Inter 82:71, Prostějov – Inter 74:65, Inter – Klosterneuburg 64:73, Pardubice – Inter 60:81, Inter – Opava 69:74

 


Diskusia