Historický prehľad výročných ocenení (e)Basket.sk

Publikované: 02.10.2013 Autor: Róbert Buček

Hviezdy Basket.sk

Prinášame vám kompletný prehľad výročných ocenení eBASKET.sk od roku 2004 (pred vznikom eBasket.sk vydávala dnešná redakcia výsledky na stránke eurobasket.com):

Sezóna 2012/2013
Extraliga mužov
Hráč roka: Martin Rančík (BK Inter Incheba Bratislava)
Rozohrávač roka: Maurice Acker (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)
Krídelník roka: Alando Tucker (BK Inter Incheba Bratislava)
Pivot roka: Martin Rančík (BK Inter Incheba Bratislava)
Tréner roka: František Rón (MBK Rieker Komárno)
Slovenský hráč roka: Martin Rančík (BK Inter Incheba Bratislava)
Defenzívny hráč roka: Marek Kozlík (MBK Rieker Komárno)
Mladý hráč roka (1992 a mladší): Róbert Šturcel (BC Prievidza)
Striedajúci hráč roka: Tomáš Mrviš (Astrum Levice)
Najväčší nárast výkonnosti: Ondrej Haviar (MBK Handlová)

Prvý tím All-Stars: Maurice Acker (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Christopher Lowe (MBK Rieker Komárno), Alando Tucker (BK Inter Incheba Bratislava), Martin Rančík (BK Inter Incheba Bratislava), Kevin Thompson (MBK Rieker Komárno)

Druhý tím All-Stars: Nenad Miloševič (BK Inter Inecheba Bratislava), Richard Grznár (Astrum Levice), Justin Graham (BK Inter Incheba Bratislava), Branislav Tomek (BK Edymax SPU Nitra), Salih Nuhanovič (Astrum Levice)

Slovenský tím All-Stars: Ondrej Haviar (MBK Handlová), Martin Bílik (MBK Rieker Komárno), Vladimír Hovaňák (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Martin Rančík (BK Inter Incheba Bratislava), Branislav Tomek (BK Edymax SPU Nitra)

Extraliga žien
Hráčka roka: Alexandria Quigleyová (Good Angels Košice)
Rozohrávačka roka: Miljana Bojovičová (Good Angels Košice)
Krídelníčka roka: Alexandria Quigleyová (Good Angels Košice)
Pivotka roka: Tijana Krivačevičová (Good Angels Košice)
Tréner roka: Maroš Kováčik (Good Angels Košice)
Slovenská hráčka roka: Lucia Kupčíková (Good Angels Košice)
Defenzívna hráčka roka: Lucia Kupčíková (Good Angels Košice)
Mladá hráčka roka (1991 a mladšia): Žofia Hruščáková (Good Angels Košice)
Striedajúca hráčka roka: Dominika Baburová (MBK Ružomberok)
Najväčší nárast výkonnosti: Dominika Baburová (MBK Ružomberok)

Prvý tím All-Stars: Miljana Bojovičová (Good Angels Košice), Timea Sujová (ŠBK Šamorín), Alexandria Quigleyová (Good Angles Košice), Plenette Piersonová (Good Angels Košice), Tijana Krivačevičová (Good Angle Košice)

Druhý tím All-Stars: Ivana Jalčová (ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves), Katarína Tetemondová (MBK Ružomberok), Lucia Kupčíková (Good Angels Košice), Nadia Parkerová (MBK Ružomberok), Regína Palušná (ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves)

Slovenský tím All-Stars: Timea Sujová (ŠBK Šamorín), Katarína Tetemondová (MBK Ružomberok), Lucia Kupčíková (Good Angels Košice), Lucia Krč-Turbová (Piešťanské Čajky), Regína Palušná (ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves)

Najlepší hráči a tréneri SR 2011/12 (bez ohľadu na miesto pôsobenia)
Hráč roka: Anton Gavel (Brose Baskets Bamberg)
Hráčka roka: Lucia Kupčíková (Good Angels Košice)
Tréner roka: Štefan Svitek (MBK Ružomberok)
Mládežnícky tréner roka: Marek Bulík (BC Prievidza mládež, Slovensko U16, U14)

Sezóna 2011/2012
Extraliga mužov
Hráč roka: Sullivan Phillips (BC Prievidza)
Rozohrávač roka: Johnathon Jones (MBK Rieker Komárno)
Krídelník roka: David Godbold (BC Prievidza)
Pivot roka: Louis Johnson (MBK Rieker Komárno)
Tréner roka: Johan Roijakkers (BC Prievidza)
Slovenský hráč roka: Michal Baťka (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)
Defenzívny hráč roka: Ater Majok (BK Bemaco SPU Nitra)
Mladý hráč roka (1991 a mladší): Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
Striedajúci hráč roka: Róbert Nuber (BK Bemaco SPU Nitra)
Najväčší nárast výkonnosti: Milan Žiak (BK Bemaco SPU Nitra)

Prvý tím All-Stars: Anthony Jones (MBK Handlová), Sullivan Phillips (BC Prievidza), David Godbold (BC Prievidza), Ater Majok (BK Bemaco SPU Nitra), Ondrej Šoška (BK Váhostav-SK Žilina)

Druhý tím All-Stars: Jonathan Jones (MBK Rieker Komárno), Denis Clemente (BK Bemaco SPU Nitra), Juraj Lošonský (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Michal Baťka (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Louis Johnson (MBK Rieker Komárno)

Slovenský tím All-Stars: Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica), Róbert Nuber (BK Bemaco SPU Nitra), Juraj Lošonský (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Michal Baťka (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Ondrej Šoška (BK Váhostav-SK Žilina)

Extraliga žien
Hráčka roka: Lucia Kupčíková (Good Angels Košice)
Rozohrávačka roka: Miljana Bojovič (Good Angels Košice)
Krídelníčka roka: Lucia Kupčíková (Good Angels Košice)
Pivotka roka: Erin Lawless (Good Angels Košice)
Tréner roka: Štefan Svitek (Good Angels Košice)
Slovenská hráčka roka: Lucia Kupčíková (Good Angels Košice)
Defenzívna hráčka roka: Lucia Kupčíková (Good Angels Košice)
Mladá hráčka roka (1991 a mladšia): Barbora Bálintová (Dannax Sport Košice)
Striedajúca hráčka roka: Anna Jurčenková (Good Angels Košice)
Najväčší nárast výkonnosti: Barbora Bálintová (Dannax Sport Košice)

Prvý tím All-Stars: Miljana Bojovič (Good Angels Košice), Carmen Guzman (MBK Ružomberok), Lucia Kupčíková (Good Angels Košice), Erin Lawless (Good Angels Košice), Natalia Vieru (Good Angels Košice)

Druhý tím All-Stars: Timea Sujová (ŠBK Šamorín), Danielle McCray (Good Angels Košice), Helen Sverrisdottir (Good Angels Košice), Katarína Tetemondová (MBK Ružomberok), Ann Andersson (MBK Ružomberok)

Slovenský tím All-Stars: Timea Sujová (ŠBK Šamorín), Barbora Bálintová (Dannax Sport Košice), Lucia Kupčíková (Good Angels Košice), Katarína Tetemondová (MBK Ružomberok), Anna Jurčenková (Good Angels Košice)

Najlepší hráči a tréneri SR 2011/12 (bez ohľadu na miesto pôsobenia)
Hráč roka: Anton Gavel (Brose Baskets Bamberg)
Hráčka roka: Lucia Kupčíková (Good Angels Košice)
Tréner roka: Štefan Svitek (Good Angels Košice)
Mládežnícky tréner roka: Maroš Kováčik (Dannax Sport Košice)

Najlepší streetballisti Slovenska za rok 2011
Muži: 1. Jaroslav Ciho (Letný Vánok), 2. Tomáš Vavro (Čistiaci prostriedok), 3. Peter Tilandy (Stará škola)
Ženy: 1. Tamara Kurilová (Lazaret), 2. Zuzana Smuteková (Svätá trojka), 3. Alexandra Pribulová (WOW!)
Juniori: 1. Jozef Treml (Tak určitee), 2. Marek Homola (Tak určitee), 3. Daniel Homola (Tak určitee)

Sezóna 2010/2011
Extraliga mužov
OneClick hráč roka: Justin Carter (Váhostav-SK Žilina)
Planet Sport rozohrávač roka: Mike English (Astrum Levice)
Street Sport Line krídelník roka: Justin Carter (Váhostav-SK Žilina)
Koratex pivot roka: Esian Henderson (Astrum Levice)
Basketland tréner roka: František Rón (Astrum Levice)
Spalding slovenský hráč roka: Branislav Tomek (BK SPU Nitra)
Koratex defenzívny hráč roka: Marek Kozlík (MBK Baník Handlová)
Basketland mladý hráč roka (1990 a mladší): Richard Grznár (ŠKP Banská Bystrica)
Spalding striedajúci hráč roka: Jozef Vojtek (Astrum Levice)
Spalding najväčší nárast výkonnosti (MIP): Lukáš Hoferica (Váhostav-SK Žilina)

Prvý tím All-Stars: Ronald Moore (BK SPU Nitra), Adam McCoy (BK Váhostav-SK Žilina), Justin Carter (BK Váhostav-SK Žilina), Branislav Tomek (BK SPU Nitra), Nenad Delić (MBK Baník Handlová)

Druhý tím All-Stars: Mike English (Astrum Levice), Denis Toroman (Astrum Levice), Pavel Bosák (BK SPU Nitra), Esian Henderson (Astrum Levice), Jaraun Burrows (MBK Rieker Komárno)

Slovenský tím All-Stars: Róbert Nuber (MBK Baník Handlová), Vladimír Hovaňák (ŠKP Banská Bystrica), Stanislav Baldovský (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Michal Baťka (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Branislav Tomek (BK SPU Nitra)

Najlepší hráči a tréneri SR 2010/11 (bez ohľadu na miesto pôsobenia)
Spalding hráč roka SR: Anton Gavel (Brose Baskets Bamberg)
Spalding hráčka roka SR: Zuzana Žirková (UMMC Jekaterinburg)
Basketland tréner roka: Natália Hejková (Ros Caseres Valencia)
Basketland mládežnícky tréner roka: Martin Pospíšil (Slovensko juniorky)

Najlepší streetballisti Slovenska za rok 2010
Spalding Streetballista roka: 1. Branislav Koczkáš, 2. Tomáš Vavro, 3. Jaroslav Ciho
Planet Sport Streetbaliska roka: 1. Alexandra Pribulová, 2. Tamara Kurilová, 3. Iveta Cihová
Street Sport Line Streetballista roka junior: 1. Michal Valach, 2. Róbert Jány, 3. Juraj Jánošík

Sezóna 2009/2010
Extraliga mužov
Hráč roka: Josip Glavinič (MBK Baník Handlová)
Rozohrávač roka: Josip Glavinič (MBK Baník Handlová)
Krídelník roka: Ivan Barišič (MBK Baník Handlová)
Pivot roka: Yemi Nicholson (AB Cosmetics Pezinok)
Tréner roka: František Rón (AB Cosmetics Pezinok)
Slovenský hráč roka: Michal Baťka (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)
Defenzívny hráč roka: Marek Kozlík (AB Cosmetics Pezinok)
Mladý hráč roka (1989 a mladší): Stanislav Baldovský (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)
Najlepší striedajúci hráč roka: Daniel Novák (BK SPU Nitra)
Najväčší nárast výkonnosti (MIP): Marko Ravasz (Inter Bratislava)

Prvý tím All-Stars: Josip Glavinič (MBK Baník Handlová), Nenad Miloševič (AB Cosmetics Pezinok), Ivan Barišič (MBK Baník Handlová), Pawel Mróz (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Yemi Nicholson (AB Cosmetics Pezinok)

Druhý tím All-Stars: Edward Scott (BK SPU Nitra), David Jackson (AB Cosmetics Pezinok), Branislav Laco (BK Svit), Michal Baťka (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Branislav Tomek (BK SPU Nitra)

Slovenský tím All-Stars: Róbert Nuber (MBK Baník Handlová), Stanislav Baldovský (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Branislav Laco (BK Svit), Michal Baťka (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Branislav Tomek (BK Nitra)

Najlepší streetballisti Slovenska za rok 2009
Streetballista roka: 1. Richard Hanáček, 2. Jaroslav Ciho, 3. Rastislav Mrázik
Streetbaliska roka: 1. Alexandra Pribulová, 2. Nina Makková, 3. Tamara Kurilová

Sezóna 2008/2009
Extraliga mužov
Hráč roka: Eugene Lawrence (AX SPU Nitra)
Rozohrávač roka: Eugene Lawrence (AX SPU Nitra)
Krídelník roka: Igor Majoroš (MBK Rieker Komárno)
Pivot roka: Dametri Hill (AX SPU Nitra)
Tréner roka: Ľubomír Urban (AX SPU Nitra)
Zahraničný hráč roka: Eugene Lawrence (AX SPU Nitra)
Slovenský hráč roka: Vincent Polakovič (Inter Bratislava)
Defenzívny hráč roka: Marek Kozlík (AB Cosmetics Pezinok)
Nováčik roka: Eugene Lawrence (AX SPU Nitra)
Mladý hráč roka (1988 a mladší): Miroslav Žilík (BK Dolný Kubín)
Najlepší striedajúci hráč roka: Stanislav Votroubek (AX SPU Nitra)
Najväčší nárast výkonnosti (MIP): Michal Baťka (Slávia TU Košice)

Prvý tím All-Stars: Eugene Lawrence (AX SPU Nitra), Lorenzo Williams (AB Cosmetics Pezinok), Igor Majoroš (MBK Rieker Komárno), Vincent Polakovič (Inter Bratislava), Dametri Hill (AX SPU Nitra)

Druhý tím All-Stars: Gregory Immink (HBK Prievidza), Pavel Bosák (HBK Prievidza), Andrej Lukjanec (AB Cosmetics Pezinok), Peter Mičuda (AB Cosmetics Pezinok), Gabriel Szalay (HBK Prievidza)

Domáci tím All-Stars: Róbert Nuber (BK 04 AC LB Spišká Nová Ves), Andrej Červenka (AX SPU Nitra), Igor Majoroš (MBK Rieker Komárno), Vincent Polakovič (Inter Bratislava), Gabriel Szalay (HBK Prievidza)

Sezóna 2007/2008
Extraliga mužov
Hráč roka: Daniel Novák (Inter Bratislava)
Rozohrávač roka: Nenad Miloševič (Handlová)
Krídelník roka: Daniel Novák (Inter Bratislava)
Pivot roka: Dametri Hill (Nitra)
Nováčik roka: Marek Kozlík (Pezinok)
Hráč s najlepším zlepšením (MIP): Branislav Brliť (Pezinok)
Zahraničný hráč roka: Dametri Hill (Nitra)
Slovenský hráč roka: Daniel Novák (Inter Bratislava)
Defenzívny hráč roka: Dušan Pandula (Inter Bratislava)
Tréner roka: Dušan Kasum (Handlová)

Prvý tím All-Stars: Nenad Miloševič (Handlová), Dušan Pandula (Inter Bratislava), Daniel Novák (Inter Bratislava), Dametri Hill (Nitra), Dražen Klarič (Svit)

Druhý tím All-Stars: Lorenzo Williams (Pezinok), Hrvoje Puljko (Prievidza), Andrej Lukjanec (Pezinok), Igor Majoroš (Komárno), Glen Whisby (Pezinok)

Slovenský tím All-Stars: Martin Míčka (Inter Bratislava), Dušan Pandula (Inter Bratislava), Daniel Novák (Inter Bratislava), Igor Majoroš (Komárno), Peter Mičuda (Pezinok)

Sezóna 2006/2007
Extraliga mužov
Hráč roka: Velibor Radovič (Slávia TU Košice)
Rozohrávač roka: Velibor Radovič (Slávia TU Košice)
Krídelník roka: Dušan Pandula (Inter Bratislava)
Pivot roka: Dametri Hill (Casta SPU Nitra)
Nováčik roka: Michal Baťka (Slávia TU Košice)
Hráč s najlepším zlepšením (MIP): Peter Novák (BK Dolný Kubín)
Zahraničný hráč roka: Velibor Radovič (Slávia TU Košice)
Domáci hráč roka: Dušan Pandula (Inter Bratislava)
Defenzívny hráč roka: Dražen Klarič (Chemosvit Svit)
Tréner roka: Milan Černický (04 AC LB Spišská Nová Ves)

Prvý tím All-Stars: Róbert Nuber (TU Košice), Velibor Radovič (TU Košice), Dušan Pandula (Inter Bratislava), Richard Leško (TU Košice), Dametri Hill (Casta SPU Nitra)

Druhý tím All-Stars: Dragan Ristanovič (Inter Bratislava), Hrvoje Gašparac (MBK Handlová), Antonio Bičvič (Lučenec), Milan Golian (Inter Bratislava), Dražen Klarič (Chemosvit Svit)

Slovenský tím All-Stars: Róbert Nuber (TU Košice), Martin Míčka (Chemosvit Svit), Dušan Pandula (Inter Bratislava), Richard Leško (TU Košice), Milan Golian (Inter Bratislava)

Zahraničný tím All-Stars: Dragan Ristanovič (Inter Bratislava), Hrvoje Gašparac (MBK Handlová), Velibor Radovič (TU Košice), Antonio Bičvič (Lučenec), Dametri Hill (Nitra)

Sezóna 2005/2006
Extraliga mužov
Hráč roka: Igor Kovačevič (Lučenec)
Rozohrávač roka: Igor Kovačevič (Lučenec)
Krídelník roka: Marek Jurík (Komárno)
Pivot roka: Mirko Ščekič (Lučenec)
Nováčik roka: Josip Šarin (Lučenec)
Hráč s najlepším zlepšením (MIP): Dušan Pandula (Inter Bratislava)
Zahraničný hráč roka: Igor Kovačevič (Lučenec)
Slovenský hráč roka: Martin Míčka (Inter Bratislava)
Defenzívny hráč roka: Milan Golian (Handlová)
Tréner roka: Krunoslav Krajnovič (Lučenec)

Prvý tím All-Stars: Igor Kovačevič (Lučenec), Marek Jurík (Komárno), Jaroslav Štefánik (Handlová), Milan Golian (Handlová), Mirko Ščekič (Lučenec)

Slovenský tím All-Stars: Martin Míčka (Inter Bratislava), Marek Jurík (Komárno), Jaroslav Štefánik (Handlová), Milan Golian (Handlová), Peter Mičuda (Inter Bratislava)

Sezóna 2004/2005
Extraliga mužov
Hráč roka: Rytis Vaišvila (Nitra)
MVP play-off: Matthew Crenshaw (Nitra)
Tréner roka: Milan Černický (Spišská Nová Ves)
Rozohrávač roka: Rytis Vaišvila (Nitra)
Krídelník roka: Jaroslav Štefánik (Handlová)
Pivot roka: Branislav Tomek (Nitra)
Nováčik roka: Rytis Vaišvila (Nitra)
Hráč s najlepším zlepšením (MIP): Dušan Pandula (Inter)
Defenzívny hráč roka: Dávid Demečko (Spišská Nová Ves)
Striedajúci hráč roka: Viliam Ridzoň (Nitra)
Najlepší hráč do 20 rokov: Miroslav Páleník (Nitra)
Manažér roka: Roman Cerulík (Nitra)

Prvý tím All-Stars: Matthew Crenshaw (Nitra), Rytis Vaišvila (Nitra), Jaroslav Štefánik (Handlová), Dražen Klarič (Lučenec), Dejan Stojanovič (Svit)

Slovenský tím All-Stars: Richard Mišinský (Košice), Jaroslav Štefánik (Handlová), Peter Holúbek (Svit), Peter Fapšo (Nitra), Branislav Tomek (Nitra)

Sezóna 2003/2004
Extraliga mužov
MVP finále: Igor Kovačevič (Lučenec)
MVP základnej časti: Igor Kovačevič (Lučenec)
Tréner roka: Dragan Tomanovič (Handlová)
Rozohrávač roka: Igor Kovačevič (Lučenec)
Krídelník roka: Ludovít Smačko (Handlová)
Pivot roka: Mirko Ščekič (Lučenec)
Domáci hráč roka: Branislav Tomek (Nitra)
Defenzívny hráč roka: Tomáš Bulík (Prievidza)
Nováčik roka: Andrej Červenka (Levice)
Hráč s najlepším zlepšením (MIP): Peter Holúbek (Svit)

Prvý tím All-Stars: Igor Kovačevič (Lučenec), Antonio Bičvič (Lučenec), Ludovít Smačko (Handlová), Branislav Tomek (Nitra), Mirko Ščekič (Lučenec)

Slovenský tím All-Stars: Martin Míčka (Inter Bratislava), Juraj Suja (Lučenec), Ľudovít Smačko (Handlová), Jozef Bučák (Košice), Branislav Tomek (Nitra)

 


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

CON CON 94:68
19.09.2019
LAS LAS
WAS WAS 103:91
19.09.2019
LVA LVA
LAS LAS 22.09.2019 CON CON
LVA LVA 22.09.2019 WAS WAS

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Washington Mystics 26/8 76,47%
2 Connecticut Sun 23/11 67,65%
3 Los Angeles Sparks 22/12 64,71%
4 Las Vegas Aces 21/13 61,76%
5 Chicago Sky 20/14 58,82%
6 Minnesota Lynx 18/16 52,94%
7 Seattle Storm 18/16 52,94%
8 Phoenix Mercury 15/19 44,12%
9 Indiana Fever 13/21 38,24%
10 New York Liberty 10/24 29,41%
11 Dallas Wings 10/24 29,41%
12 Atlanta Dream 8/26 23,53%

ScoreBoard ...

PDA PDA 04.10.2019 LEV LEV

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 BK Slávia Žilina 0/0 0,00%
2 MBK Baník Handlová 0/0 0,00%
3 BKM Lučenec 0/0 0,00%
4 MBK Rieker COM-therm Komárno 0/0 0,00%
5 Patrioti Levice 0/0 0,00%
6 BC Prievidza 0/0 0,00%
7 Inter Bratislava 0/0 0,00%
8 Iskra Svit 0/0 0,00%
9 BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 0/0 0,00%

ScoreBoard ...

DBA DBA 28.09.2019 PNC PNC
SAM SAM 28.09.2019 YAK YAK
RBK RBK 28.09.2019 SKP SKP

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 YOUNG ANGELS Košice 0/0 0,00%
2 MBK Ružomberok 0/0 0,00%
3 Piešťanské Čajky 0/0 0,00%
4 ŠBK Šamorín 0/0 0,00%
5 Dubček Bratislava 0/0 0,00%
6 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 0/0 0,00%