"Baníci" chcú aspoň do semifinále

Publikované: 02.10.2013 Autor: denník Šport

Prievidza fanúšikovia (Foto: Ivan Valko)

Prievidza po majstrovskej sezóne 2011/12 zažila v minulom ročníku sklamanie. Tím pre zmeny v rozpise zápasov hral prvý domáci duel až po mesiaci účinkovania v extralige. To už sa zmietal vo výsledkovej aj hernej kríze. Vystriedali sa dvaja tréneri, no až ten tretí, chorvátsky odborník Krunoslav Krajnovič, obrátil BC z hlavy späť na nohy.

Na presadenie zmien však mal pomerne málo času a keďže prišiel tesne pred prestupovou uzávierkou, nemohol príliš zasahovať do kádra. Teraz sú Prievidžania v diametrálne odlišnej situácii a chystajú sa znova zamiešať karty. Cieľ je minimálne účasť v semifinále!

Ako sme napísali už na začiatku leta, vedenie BC si vzalo ponaučenie z nie príliš vydarenej sezóny. Dôveru prejavilo trénerovi Krajnovičovi a v spolupráci s ním vyskladalo kostru tímu ešte pred odchodom na dovolenky. Aktuálne figuruje v kádri sedem cudzincov: Američania Richard Field, Ray Willis a Darris Santee, Chorváti Marko Batina a Dražen Klarič, 216 cm merajúci čiernohorský dlháň Miloš Lopičič a dánsky reprezentant Mikkel Plannthin. Zo Slovákov nájdeme na súpiske Róberta Šturcela a Marka Jašša, ktorí na hornej Nitre pôsobili aj v uplynulej sezóne, ďalej Branislava Brliťa, ktorého si slovenskí fanúšikovia pamätajú pre skvelé výkony v drese Pezinka, navrátilca z Komárna Martina Biňovského a bývalého hráča Žiliny a Handlovej Michala Podhorského.

V prípravnom období stihli Prievidžania odohrať celkovo desať duelov, z toho päť víťazných. Hodnotenie nám poskytol tréner Krajnovič: „Môžem povedať, že s prípravou som celkom spokojný. Na šesťdesiat – možno sedemdesiat – percent vyzerá družstvo tak, ako by som chcel, aby vyzeralo. Treba však brať do úvahy všetky argumenty, najmä, že máme desať nových hráčov. Zmenila sa filozofia aj systém, takže budeme potrebovať ešte nejaký čas, aby sme dosiahli úroveň, ktorú od tímu očakávam. S niektorými hráčmi som veľmi spokojný, s niektorými menej, ale vidím, že ideme správnou cestou. Nie som tréner, ktorý robí veci len preto, aby v krátkodobom horizonte vyzerali dobre, som skôr bežec na dlhé trate. Sezóna je dlhá a najpodstatnejšie je, ako budeme vyzerať v nasledujúcom ro­ku.“

Prievidza - Inter (Harris, Krajnovič) (Foto: Ivan Valko)

Chorvátsky tréner, ktorý si v minulosti získal povesť búrliváka, chápe svoju misiu tak, že jeho úlohou nie je len pripraviť hráčov na sezónu, či jednotlivé zápasy, ale vštiepiť im aj spoločnú víziu. Prezrádza, ako ich získaval na svoju stranu: „Počas tréningov im približujem moje predstavy a filozofiu a oni sa to snažia pretaviť na palubovke. Je to tak, že kto do tejto filozofie zapadne, bude hrať, kto nie, bude zrejme musieť opustiť tím. Na rozdiel od minulej sezóny, keď som odchádzal z každého tréningu psychicky unavený, lebo hráči boli nedisciplinovaní, teraz s tým problémy nemám,“ dodal Krunoslav Krajnovič.

Prievidza v príprave (5 – 5)
Prostějov - Prievidza 73:61, Pardubice – Prievidza 86:73, Svitavy - Prievidza 63:73, Prievidza - Klosterneuburg 65:59, Prievidza - Botevgrad 71:54, Prievidza - Banská Bystrica 82:71, Traiskirchen - Prievidza 72:69, Klosterneuburg - Prievidza 66:63, Prievidza - Opava 81:75, Opava - Prievidza 79:70.

 


Diskusia