Na MSJ v 3x3 prehra Slovákov s Rusmi

Publikované: 27.09.2013 Autor: Daniela Čonková

MSJ v Jakarte

V druhý hrací deň majstrovstiev sveta v 3×3 basketbale do osemnásť rokov, ktoré sa konajú v Jakarte, sa juniorská reprezentácia mužov Slovenska predstavila v dvoch dueloch proti reprezentantom Talianska a Ruska.

V úvodnom súboji naši reprezentanti príjemne prekvapili a porazili favorizovaných Talianov najmä vďaka umnej hre a pevnejším nervom v závere duelu. Vo večernom súboji proti gigantovi z Ruska už naši hráči napriek obrovskej snahe úspešní neboli. Momentálne sa nachádzajú na šiestej priečke základnej skupiny A a v sobotu ich čakajú súperi z Kanady a exotického Thajska.

Výsledky druhého hracieho dňa:
Taliansko - SLOVENSKO 11:13
SLOVENSKO - Rusko 15:21

Komentár kapitána Slovenska Dalibora Hliváka k piatkovým zápasom: „Prvý zápas sme vyhrali vďaka agresívnej obrane, koncentrovanosťou a využívaním našich silných stránok. Zápas bol dramatický až do samotného konca, ale záver zápasu sme zvládli na jednotku! Z víťazstva a z našej predvedenej hry sme sa veľmi tešili. Večer proti Rusku nám nepadlo viacero striel najmä spod koša, no napriek tomu sme so súperom držali krok až do samotného konca zápasu. Za dnešnú predvedenú hru sa nemusíme hanbiť, nechali sme na ihrisku srdce.“

SR 18 na MS v Jakarte (Foto: Daniela Čonková)

V sobotnom programe sa okrem zápasov uskutoční aj kvalifikácia smečiarskej súťaže (Slam Dunk Contest), v ktorej bude mať zastúpenie aj Slovensko v podobe Martina Guzikiewicza.

 


Diskusia