V košickom derby zdrvujúce víťazstvo Good Angels

Publikované: 25.09.2013 Autor: denník Šport

Good Angels Košice tím (Foto: Jozef Perháč)

Výsledok úvodného stretnutia extraligy žien 2013/2014:

GOOD ANGELS – CASSOVIA 100:22 (29:6, 50:12, 72:18)
KOŠICE: Kupčíková 21, Kiššová 16, Hruščáková 12, Janoščíková 12, Bojovičová 10 (Pindrochová 16, Bálintová 13). Tréner: M. Kováčik.
SOUŽ KOŠICE: Filičková 8, Ivančáková 7, Migová 0, Tomková 0, N. Nedoroščíková 0 (Kovácsová 4, Jacková 2, Jassová 1, Desiatniková 0, Krištofová 0, Jurčišinová 0). Tréner: L. Šosták.
TH: 35/29 – 10/8. FAULY: 19 – 30, 5 faulov: 40. Bálintová – 23. Migová, 38. Filičková. TROJKY: 3 – 0. 400. Zubák, Lukáč a Karnay. ŠTVRTINY: 29:6, 21:6, 22:6, 28:4.

V úvodnom stretnutí nového ročníka extraligy basketbalistiek sa zrodilo očakávané jasné víťazstvo majstrovského tímu. Jeho prvý kôš, teda i celej súťaže, dala dvojkou Kiššová. Pri jasnej prevahe tímu Good Angels, napriek nekompletnej zostave (chýbali napríklad Krivačevičová aj Zietarová), bolo zaujímavé sledovať najviac nárast skóre. V 17. min po dvojke Pindrochovej bol stav 42:8, teda rozdiel 34 bodov. V 37. min Hruščáková upravila na 90:19, onedlho Pindrochová trojkou na 94:19, o trojciferné vedenie 100:19 sa v záverečnej minúte zaslúžila Hruščáková, ale hostky ešte stihli „kozmeticky“ upraviť konečný výsledok.