Mladí Slováci do Jakarty na MSJ v stretballe

Publikované: 21.09.2013 Autor: SITA

Streetball ilustračné foto (Foto: SSA)

V malajzijskej metropole Jakarta sa od štvrtka 26. do nedele 29. septembra uskutočnia majstrovstvá sveta juniorov a junioriek v streetballe (3 na 3 v basketbale).

Na tomto podujatí sa predstavia aj mladí Slováci v zložení Dalibor Hlivák, David Abrhám (obaja MBK Karlovka Bratislava), Martin Guzikiewicz a Filip Šmotlák (obaja Inter Bratislava). Na MSJ v Jakarte si juniori SR v základnej A-skupine zmerajú sily postupne s Portorikom, Rumunskom, Švajčiarskom, Talianskom Ruskom, Thajskom a Kanadou. Spolu štartuje 32 krajín. V dvadsaťštyri­člennej súťaži dievčat Slovensko nebude mať zastúpenie.

„Účasť na podujatí bola Slovensku pridelená na základe umiestnenia vo svetovom rebríčku 3×3 a na základe umiestnenia Slovákov na minuloročnom šampionáte v Madride. Do Indonézie odlietame v utorok z Viedne, cez Istanbul, Singapur až do Jakarty. Čaká na nás extrémne vlhké počasie a náročné podmienky. Budeme sa musieť vyrovnať s veľkým časovým posunom. Bude to ťažké na fyzickú, ako aj na psychickú pripravenosť hráčov. Našim cieľom je odohrať čo najkvalitnejšie zápasy a pobiť sa o postup zo skupiny. Streetball je zaujímavý, môže sa stať hocičo a žiadny zápas nemá favorita,“ uviedol vedúci výpravy Ivo Čonka pre basketland.sk.

Program zápasov juniorov Slovenska v základnej A-skupine na MSJ v streetballe v Jakarte (Indon.) – časy sú v SELČ:
štvrtok 26. septembra:
Portoriko – Slovensko (11.20)
Rumunsko – Slovensko (12.40)
Slovensko – Švajčiarsko (14.40)

piatok 27. septembra:
Taliansko – Slovensko (13.00)
Slovensko – Rusko (16.00)

sobota 28. septembra
Thajsko – Slovensko (12.00)
Slovensko – Kanada (14.00)

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia