Kupčíková, Tetemondová a Sujová o najlepšiu basketbalistku SR

Publikované: 12.09.2013 Autor: Róbert Buček

Hviezdy Basket.sk

Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch aj tentoraz vám v lete prinášame výročnú anketu Hviezdy BASKET.sk. Spoločne spoznáme mená najlepších hráčov, hráčok a trénerov uplynulého ročníka. O držiteľoch jednotlivých trofejí rozhodne spojené hlasovanie našej redakcie a fanúšikov.

Na našej facebookovej stránke sme spustili hlasovanie v kategórii „Hráčka roka SR“, čiže hľadáme najlepšiu slovenskú basketbalistku uplynulej sezóny. Medzi nominovanými sú – v abecednom poradí – Lucia Kupčíková, Timea Sujová a Katarína Tetemondová. Spomenuté trio v sledovanom období unisono pôsobilo v ženskej extralige a reprezentovalo Slovensko na ME 2013 vo Francúzsku.

Lucia Kupčíková
Dvadsaťsedemročná reprezentantka štvrtého najlepšieho euroligového tímu sezóny Good Angels Košice obhajuje vlaňajšie prvenstvo. Krídelníčka vysoká 187 cm sa z domácich hráčok najviac presadila v legionárkami nabitom družstve Košičaniek. V extralige bola s priemerom 8,7 bodu na duel štvrtou najlepšou strelkyňou majstra. Popradská rodáčka s kapitánskou páskou viedla slovenskú reprezentáciu na majstrovstvách Európy vo Francúzsku, pričom bola najlepšou strelkyňou aj doskakovačkou Vojtkovho tímu.

Timea Sujová
Dvadsaťosemročná rozohrávačka má za sebou vydarenú sezónu v ŠBK Šamorín, ovenčenú prívlastkami najvyťaženejšia a najlepšia strelkyňa extraligy (celkovo 970 minút a 541 bodov). Zo všetkých hráčok najvyššej domácej súťaže dosiahla najlepší ukazovateľ hernej produktivity (700,7) a prvé miesto jej patrilo aj v štatistike získaných lôpt (3,3 zisku na jeden zápas). Na európskom šampionáte vo Francúzsku bola priemerom 2,3 prihrávky na jeden zápas najlepšou nahrávačkou slovenského výberu.

Katarína Tetemondová
Čoskoro 25-ročná krídelníčka Katarína Tetemondová už tretiu sezónu patrila medzi opory vicemajstrovského MBK Ružomberok. Stoosemdesiatosem centimetrov vysoká krídelníčka „strašila“ súperky najmä z periféria, v streľbe za tri body patrila so 40 percentuálnou úspešnosťou medzi najlepšie z najlepších. „Tete“ dosiahla v extralige priemer 10,3 bodu a doskočila 5,6 lôpt. Výborne sa predviedla v Európskom pohári FIBA (11 bodov a 6,2 doskoku na zápas), už menej sa jej darilo na júnových majstrovstvách Európy. Po sezóne prestúpila z Ružomberka do maďarského Šopronu.

Uzávierka hlasovania pre danú kategóriu bude o 48 hodín, teda v sobotu o 21.30. Podobne ako pri hľadaní najlepších európskych basketbalistov stránkou fibaeurope.com, aj my dávame dokopy poradie odborníkov a fanúšikov. Sila hlasovania je v prospech odborníkov pomerom 60:40. Poradie našej redakcie je násobené koeficientom 0,6, poradie vás fanúšikov koeficientom 0,4. Najnižší súčet vyhráva.

HVIEZDY BASKET.sk 2012/2013 – nominácie na trofej „Hráčka roka SR“ 

HLASUJ
Lucia Kupčíková (Good Angles Košice)
Timea Sujová (ŠBK Šamorín)
Katarína Tetemondová (MBK Ružomberok)

Prehľad laureátov z minulosti:
2011/2012: Lucia Kupčíková (Good Angels)
2010/2011: Zuzana Žirková (UMMC Jekaterinburg)

 


Diskusia