Tragická nehoda basketbalistiek Győru

Publikované: 09.09.2013 Autor: Marek Grondžel/goodangelskosice.eu

Ákos Fűzy (Foto: Jozef Perháč)

Obrovská tragédia. V sobotu 7. septembra 2013 prišla zo severu krajiny našich južných susedov správa, ktorá doslova otriasla podkošovým svetom a ten maďarský úplne paralyzoval. Ženský tím HAT-AGRO UNI Győr v ten osudný deň mal odohrať prípravné stretnutie v Šoproni, no cesta na palubovku veľkého rivala sa pre autobus so sedemnásťčlennou výpravou Győru skončila na polceste…

Neumožnila mu to krutá hra osudu a v tomto momente stále neobjasnené príčiny, ktoré spôsobili, že do jazdného pruhu autobusu pri obci Vitnyéd prešlo protismerne idúce osobné auto. Vodič autobusu chcel zabrániť čelnej zrážke a preto na pomerne úzkej ceste strhol riadenie doprava, no kontaktu so „Žiguli“ sa nevyhol. Autobus sa aj vplyvom bočného nárazu prevrátil a tragédia bola na svete.

Riaditeľ klubu Péter Tapodi zomrel na mieste, život hlavného trénera družstva Ákosa Fűzyho nezachránil ani transport vrtuľníkom do nemocnice, v ktorej následkom ťažkých zranení a masívnej straty krvi podľahol. Dôsledky incidentu sa nevyhli ani basketbalistkám, z ktorých podľa dostupných správ boli najmenej tri hospitalizované.

Spomedzi nich z nehody najhoršie vyviazla ešte len devätnásťročná Srbka Nataša Kovačevičová. Jej ľavá noha bola vplyvom zrážky tak vážne poranená, že lekári boli nútení pristúpiť k jej amputácii v oblasti pod kolenom. Momentálne by však tak spomínaná hráčka, ako aj jej ďalšie oddielové kolegyne mali byť mimo ohrozenia života.

Ďalší osud maďarského vicemajstra je v tejto chvíli viac ako otázny. Jeho seniorský tím mal počas nasledujúcej sezóny účinkovať v EuroLige FIBA, nadnárodnej súťaži MEL, ako aj v najvyššej maďarskej lige. Či sa tak stane je nateraz vzhľadom na tragickosť udalosti nepodstatné. Klub musí zvládnuť boj so žiaľom a zármutkom, pri ktorom mu – aj v mene slovenského basketbalu – vyslovujeme podporu.

Úprimnú sústrasť!

 


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

PET PET 13.07.2020 TT TT
SBK SBK 13.07.2020 MBK MBK
YA13 YA13 13.07.2020 STT STT
BB BB 13.07.2020 YA12 YA12

ScoreBoard ...

INT INT 13.07.2020 BAC BAC
ZNH ZNH 13.07.2020 RIM RIM
PDZ PDZ 13.07.2020 ABO ABO
SER SER 13.07.2020 SEN SEN