S Palušnou budú hrať Spišiačky aj stredoeurópsku ligu

Publikované: 18.07.2013 Autor: denník Korzár

Regína Palušná (Foto: Tomáš Mlynárik)

Basketbalistky Ruconu Spišská Nová Ves začnú sezónu s Cassoviou Košice a na druhý deň štartujú v nadnárodnej súťaži. Dobré správy chodia počas leta z tábora extraligistu zo Spiša. Vedeniu Ruconu pritiahlo na Spiš ďalšie kvalitné hráčky a rovnako dobre dopadli rokovania s pivotkou Reginou Palušnou.

Po zverejnení mien nových posíl sa čakalo na výsledok rokovania s pivotkou Reginou Palušnou. Vedenie klubu predĺžilo spoluprácu s Reginou a zmluva znie na jeden rok.

„Som veľmi rada, že sme to konečne uzavreli. Trocha sa to naťahovalo, no nakoniec sme dospeli k dohode. Opäť sa v Spišskej črtá dobrý káder, teším sa na spoluprácu s babami i naším skvelým publikom. Obrovským plusom je, že budeme hrať MEL, verím, že celý tím a s ním aj ja, budeme mať z toho osoh, pretože len konfrontácia so silnejšími nás môže posunúť o ďalší level vyššie,” vyhlásila po podpise zmluvy na Spiši veľmi populárna Regina Palušná.

Na dvoch frontoch

Ďalšou dobrou správou pre fanúšikov basketbalu na Spiši je, že medzi päticou účastníkov Good Angels Košice, MBK Ružomberok, ŠBK Šamorín a Piešťanské Čajky Piešťany bude aj Spišská Nová Ves hrať aj v novovytvorenej Stredoeurópskej li­ge.

Jej účastníkmi sú aj maďarské tímy Work Force DVTK Miškovec, HAT-Agro Uni Györ, PINKK Pécsi 424, PEAC Pécs a Uniqa Euroleasing Šopron a chorvátsky Novi Zagreb.

Výsledky vzájomných zápasov slovenskej pätice sa budú započítavať aj do tabuľky extraligy, v rámci ktorej budú účinkovať aj BK SOUŽ Cassovia Košice, Slovan Bratislava, BKŽ Levice a BK Petržalka.

Program úvodných hracích dní slovenskej extraligy a Stredoeurópskej ligy žien:
Extraliga:
Sobota 28. septembra: BK SOUŽ Cassovia Košice – Rücon Spišská Nová Ves
Nedeľa 29. septembra: MBK Ružomberok – BK Slovan Bratislava, ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves – Piešťanské Čajky (aj v rámci MEL).
Streda 2. októbra: ŠBK Šamorín – Rücon Spišská Nová Ves, Good Angels Košice – BK SOUŽ Cassovia Košice.
Sobota 5. októbra: BKŽ Levice – Slovan Bratislava.
Nedeľa 6. októbra: Slovan Bratislava – BK Petržalka.

Stredoeurópska liga:
Sobota 28. septembra: Work Force DVTK Miškovec – MBK Ružomberok, Novi Zagreb – Hat-Agro Uni Györ, Pinkk Pécsi 424 – Good Angels Košice, PEAC Pécs – ŠBK Šamorín.
Nedeľa 29. septembra: ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves – Piešťanské Čajky (aj v rámci extraligy).

 


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

PET PET 13.07.2020 TT TT
SBK SBK 13.07.2020 MBK MBK
YA13 YA13 13.07.2020 STT STT
BB BB 13.07.2020 YA12 YA12

ScoreBoard ...

INT INT 13.07.2020 BAC BAC
ZNH ZNH 13.07.2020 RIM RIM
PDZ PDZ 13.07.2020 ABO ABO
SER SER 13.07.2020 SEN SEN