Finále série Streetball proti rakovine 2013

Publikované: 08.07.2013 Autor: BASKET.sk

Streetball proti rakovine 2013

Záverečné podujatie série turnajov organizovanej občianskym združením Žilinská mestská basketbalová liga pod názvom STREETBALL PROTI RAKOVINE 2013 sa uskutočnilo v piatok 05. júla 2013 v športovom areáli Spojenej strednej školy na Rosinskej ceste v Žiline, a to za účasti šestnástich najlepších tímov (LIBEX Championship – po štyri tímy v kategóriách: muži, mix, do osemnásť rokov a do štrnásť rokov) a šestnásť najlepších jednotlivcov (LORD of the STREET – po štyria hráči v kategóriách: muž, žena, do osemnásť rokov a do štrnásť rokov).

Final 4 v súťaži družstiev (LIBEX Championship) sa začalo skupinovou fázou, ktorej boje vypukli o 9.00 hod. V jednotlivých kategóriách odohrali zúčastnené tímy zápasy v štvorčlenných skupinách systémom s každý s každým a do ďalších bojov sa postupovalo na základe poradia po takto odohratých zápasoch. Víťaz skupiny postúpil priamo do finále, druhé a tretie družstvo čakalo vzájomné semifinále a štvrtý tím z ďalších bojov vypadol.

V kategórii do štrnásť rokov sa najviac darilo víťazovi Rosina Cup-u 2013 tímu Legendárne crew zo Žiliny, ktorý vo finále zdolal chlapcov reprezentujúcich oravskú obec Novoť.

V kategórii do osmnásť rokov si víťazstvom v skupine zabezpečilo priamu účasť vo finále družstvo Druhá lajna (Žilina), ktorého súperom sa po víťazstve v semifinále stal tím Heltove ovečky. Vo finále oplatili Heltove ovečky Druhej lajne prehru zo skupiny a potvrdili tak svoje postavenie po základnej časti, ktorú s prehľadom vyhrali a na Final 4 postupovali z prvého miesta.

Streetball proti rakovine 2013 (Foto: www.zmbl.sk)

V kategórii mix sa celkovým víťazom stal ružomberský Lazaret, ktorý síce na Final 4 postúpil zo štvrtého miesta a aj po skupinovej fáze Final 4 mu patrilo až tretie miesto, ale v semifinále najprv vrátil prehru zo skupiny Marťanom (CA/ZA) a vo finále aj najväčšiemu favoritovi na celkové víťazstvo tímu ZOO v rozkroku (ZA/RK).

V kategórii muži sa priamo do finále prebojovala Stará škola (ZA), pričom jej finálový súper vzišiel zo súboja tímov Slou mou (ZA) a Bad Boyz (CA). Slou mou po nepresvedčivých výsledkoch v skupine, keď skončili až na treťom mieste po dvoch prehrách, zabrali v súboji o finále naplno a zaslúžene postúpili do boja o celkový triumf. Finále Starej školy a Slou mou bolo vyrovnanou partiou, ktorú rozhodli dve trojky Lukáša vencla, na ktoré už Stará škola nestačila odpovedať a z titulu LIBEX Champions 2013 sa tak zaslúžene tešili Slou mou.

LIBEX Championship – celkové poradie:
muži:
1. Slou mou (Michal Podhorský, Marián Podhorský, Lukáš Vencl, Lukáš Hoferica)
2. Stará škola (Roman Jantošík, Zdeněk Remenec, Jozef Šoška, Anton Šoška)
3. Bad Boyz (Viliam Poništ, Tomáš Bradler, Juraj Pecár, Kamil Kubjatko)
4. MILF Hunters (Marián Škubák, Erik Smetana, Milan Bobuľa)

mix:
1. Lazaret (Jozef Radakovič, Barbora Urbanová, Simona Vávra, Tomáš Cárach)
2. ZOO v rozkroku (Jozef Šoška, Michal Podhorský, Marián Podhorský, Martina Ďuranová, Mária Felixová)
3. Marťania (Marián Škubák, Viliam Poništ, Milan Bobuľa, Simona Hofferová, Katarína Ďuranová)
4. Bingoooo (Tomáš Makovický, Romana Ďurneková, Mária Chmulíková, Jaroslav Weis)

do osemnásť rokov:
1. Heltove ovečky (Simona Stalmašeková, Michal Helt, Mariana Cagáňová, Šimon Ďuriš)
2. Druhá Lajna (Lukáš Kamenišťák, Ľuboš Mišík, Peter Janec, Martin Veselý)
3. Slabé kusy (Miroslav Frnčo, Marián Kuzma, Lukáš Palúch)
4. Spotenci (Lukáš Babula, Miroslav Hudák, Ondrej Hudák, Viliam Pavela)

do štrnásť rokov:
1. Legendárna crew (Samir HeBibi, Michal Muška, Peter Papajčík)
2. Novoť (Anton Bystričan, Adam Bystričan, Erik Beňuš)
3. fat boys (Kristián Kysucký, Ľuboš Blažiček, Tomáš Kočvara)
4. Tanečníčky z pod hája (Karolína Chovancová, Eva Ďurajková, Rebeka Chovancová)

Streetball proti rakovine 2013 (Foto: www.zmbl.sk)

Jednotlivé kolá zápasov v súťaži družstiev striedali súboje o titul LORD of the STREET. Účastníci súťaže jednotlivcov si postupne zmerali sily v súťaži v streľbe trojbodových košov (3point shootout), streľbe trestných hodov (Free Throws Contest) a zápasoch jeden na jedného (1on1).

Pravdepodobne najväčším prekvapením sa skončila kategória do 14 rokov, v ktorej zvíťazila Karolína Chovancová (Tanečníčky z pod hája), a to aj napriek tomu, že jej súpermi boli traja chlapci. Po dvoch druhých miestach v streleckých súťažiach si Karolína poradila so všetkými svojimi súpermi v súťaži 1on1, a najmä vďaka úspešnej trojbodovej strele v posledných sekundách zápasu s neskorším strieborným medailistom tejto kategórie Antonom Bystričanom (Novoť) získala titul LORD of the STREET.

V kategórii do osemnásť rokov sa víťazom stal Ľuboš Mišík (Druhá lajna), ktorý sa na Final 4 prebojoval na poslednú chvíľu, keď o jeho postupe rozhodol až rozstrel priamo na turnaji. Celkové víťazstvo si zabezpečil vďaka druhému miestu a prvému miestu v streleckých súťažiach a víťazstve v súťaži 1on1.

V kategórii žena sa z triumfu tešila Mária Felixová (ZOO v rozkroku), a to aj napriek zaváhaniu v súťaži v streľbe trestných hodov (štvrté miesto), ktoré však napravila víťazstvom v zostávajúcich dvoch súťažných disciplínach.

Streetball proti rakovine 2013 (Foto: www.zmbl.sk)

Víťazom v kategórii muž sa stal Marián Škubák (MILF Hunters/Marťania), ktorý postupne zvíťazil v oboch streleckých súťažiach a po dramatickom priebehu 1on1 nakoniec získal o jeden bodík viac ako druhý v poradí Jozef Šoška (Stará škola/ZOO v rozkroku).

LORD of the STREET – celkové poradie:
muž:
1. Marián Škubák (MILF Hunters/Marťania)
2. Jozef Šoška (Stará škola/ZOO v rozkroku)
3. Viliam Poništ (Bad Boyz/Marťania)
4. Marián Podhorský (Slou mou/ZOO v rozkroku)

žena:
1. Mária Felixová (ZOO v rozkroku)
2. Simona Stalmašeková (Heltove ovečky)
3. Mária Chmulíková (Bingoooo)
4. Martina Ďuranová (ZOO v rozkroku)

do osemnásť rokov:
1. Ľuboš Mišík (Druhá lajna)
2. Miroslav Frnčo (Slabé kusy)
3. Lukáš Babula (Spotenci)
4. Viliam Pavela (Spotenci)

do štrnásť rokov:
1. Karolína Chovancová (Tanečníčky z pod hája)
2. Anton Bystričan (Novoť)
3. Erik Beňuš (Novoť)
4. Adam Bystričan (Novoť)

Streetball proti rakovine 2013 (Foto: www.zmbl.sk)

Počas slávnostného ukončenia turnaj bol žilinskej pobočke Ligy proti rakovine odovzdaný výťažok vo výške 700 €, ktorý prevzal primár žilinskej onkológie MUDr. Richard hrubý.

OZ ŽMBL a STREETBALL PROTI RAKOVINE 2013 si touto cestou dovoľuje poďakovať všetkým partnerom, vďaka ktorým sa podarilo zorganizovať sériu turnajov, ktorej sa zúčastnilo spolu takmer 400 hráčok a hráčov hrajúcich v 95 tímoch.

fotogaléria: tu a fb tu

 


Diskusia