FIBA rokovala aj o majstrovstvách sveta mužských klubov

Publikované: 08.12.2008 Autor: Martin Galajda

Exekutíva Medzinárodnej basketbalovej federácie (FIBA) zasadala počas víkendu v Ženeve. Už v piatok prezentovala Čína, Taliansko a Španielsko svoje kandidatúry vzhľadom k usporiadaniu majstrovstiev sveta v roku 2014. O dejisku šampionátu sa rozhodne v závere mája na ďalšom zasadnutí v Ženeve.

FIBA logo
Turecký premiér Recep Tayyip Erdogan informoval prítomných o stave príprav svetového šampionátu mužov pre rok 2010, ktorého hlavným dejiskom bude Istanbul. Turecko má pred sebou kľúčový rok príprav a FIBA ho bude pozorne sledovať.

Najdôležitejšou správou z víkendu je definitívny termín premiérových majstrovstiev sveta mužských klubov, ktoré sa uskutočnia v októbri 2010. Na turnaji sa predstaví osem najsilnejších klubov zo všetkých piatich zón spadajúcich pod FIBA. Z Európy a Ameriky sa predstavia po dva kluby a na osem doplní počet účastníkov jeden zástupca z poriadajúcej krajiny.

O budúcnosti podujatia sa bude najbližšie hovoriť v Číne, keďže mestá Chengdu a Nanjing majú veľký záujem o usporiadanie prestížneho turnaja. Dnes je známe, že počas piatich dní sa odohrá desať zápasov a víťaz zinkasuje milión dolárov.

 


Diskusia