Nezmar Gavel strávil na palubovke v zápasoch 35 hodín

Publikované: 21.06.2013 Autor: SITA

Gavel Anton (Brose Baskets) (Foto: Martin Galajda)

Dohromady približne tridsaťpäť hodín odtiahol na palubovke vo všetkých súťažných stretnutiach v uplynulej sezóne v drese nemeckého majstra Brose Baskets Bamberg najlepší slovenský basketbalista Anton Gavel. Renomovaný pracant bol tradične najvyťaženejším mužom v kolektíve amerického trénera Chrisa Fleminga, ktorý dokráčal k štvrtému bundesligovému titulu v sérii.

Dvadsaťosemročný Gavel mal v najvyššej nemeckej súťaži Beko BBL priemer 28,9 minúty zápas, v prestížnej Eurolige ešte o dve vyšší (30,9). Čas strávený na ihrisku však na jeho oboch koncoch využil mimoriadne efektívne: v bundeslige bol najlepším strelcom tímu (14,8 bodu na zápas) a po roku ho znova vyhlásili aj za najlepšieho defenzívneho hráča v súťaži. Okrem toho sa stal najužitočnejším hráčom finálovej série, v ktorej jeho tím triumfoval nad Oldenburgom 3:0 na zápasy. 

„Anton je šialený pracant. Počas tréningu odstrieľa vždy viac ako ktorýkoľvek iný hráč,“ vyjadril sa o ňom Fleming v magazíne Spiegel. „Nedostal som do vienka veľa talentu, nie som ani tak atleticky vybavený, aby som nadchýnal divákov,“ hodnotil sa Gavel realisticky, ktorý k životnej forme dokráčal vďaka vytrvalosti, húževnatosi a vysokej tréningovej morálke. 

Košický rodák má v Bambergu platnú zmluvu aj na ďalšiu sezónu.

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia