Nymburk mieri do Európskej ligy a k menu Lev

Publikované: 13.06.2013 Autor: Martin Galajda

Levice - Nymburk (Waleskowski) (Foto: Mário Bočák)

Nový spolumajiteľ basketbalového Nymburka spoločnosť Sportovní holding Praha (SHP) má s českým majstrom smelé plány. Klub chce marketingovo prepojiť s hokejovými tímami Lev Praha a Sparta Praha. Cieľom je ďalší športový posun českého majstra a jeho postup do prestížnej Európskej ligy. SHP vstúpil do už tak silného basketbalového klubu len pred mesiacom, keď odkúpil päťdesiat percent akcií od doterajšieho vlastníka Miroslava Janstu. SHP zvažuje, že by začala používať aj pre svoj basketbalový klub meno Lev, ktorý je už dnes v znaku klubu.

„S Nymburkom sme už dlhšiu dobu spolupracovali. Po rozhovoroch s pánom Janstom sme sa rozhodli vstúpiť do klubu. Myslíme si, že má zmysel prepojiť obchodné a marketingové záležitosti tohto klubu s ďalšími našimi. Cieľom je ďalší ekonomický a športový posun,“ povedal na dnešnej tlačovej konferencii výkonný riaditeľ SHP Robert Speychal.

Nymburk hral v posledných dvoch rokoch kvalifikáciu o postup do najlepšej súťaže „starého kontinentu“. Pred dvoma rokmi sa dostal dokonca až do priameho súboja o postup medzi európsku elitu. Zatiaľ to však nevyšlo a noví majitelia sa príliš neponáhľajú ani teraz. „V tomto ročníku to cez kvalifikáciu asi nepôjde, ale v ďalších sa o to chceme pokúsiť. Základom je zvýšiť rozpočet na približne štyri milióny eur. Potom by sme sa možno mohli uchádzať aj o voľnú kartu,“ povedal Speychal.

SHP ďalšiu expanziu neplánuje. „Zatiaľ nám to stačí. Naším cieľom nie je expanzia, ale prebudenie športového marketingu v Česku. Sponzorov je stále menej a menej a my ich chceme získať aj v zahraničí. Práve touto cestou chceme pomôcť rozvíjať český šport a talenty,“ doplnil Speychal.

 


Diskusia