Bude mať Stredoeurópska liga tucet tímov?

Publikované: 12.06.2013 Autor: Martin Galajda

Good Angels Košice víťaz MEL 2012/2013 (Foto: Jozef Perháč)

Projekt Stredoeurópskej ligy (MEL) basketbalistiek má za sebou prvý ročník. Kvarteto slovenských a rovnaký počet maďarských tímov ukázal, že podobné súťaže majú svoj zmysel. Potvrdzujú to aj ďalšie kroky oboch zúčastnených strán, ktoré vo svojej aktivite nezostali samé.

MEL čaká podľa informácií BASKET.sk zaujímavá budúcnosť. Hoci definitívna dohoda ešte nie je na stole, nadnárodná súťaž by mala mať svoje druhé pokračovanie. V nadchádzajúcom ročníku súťaže by sa malo predstaviť až dvanásť družstiev z troch krajín. Slovensko a Maďarsko by mal doplniť chorvátsky majster Novi Záhreb.

Zostávajúcich jedenásť miest by si malo Slovensko a Maďarsko rozdeliť pomerom 6:5 v prospech slovenskej strany. Okrem kvarteta minuloročných účastníkov MEL Good Angels Košice, MBK Ružomberok, ŠBK Šamorín a Piešťanských Čajok by sa do súťaže mali zapojiť aj ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves a BK SOUŽ Cassovia Košice.

Pokiaľ súťaž uzrie svetlo sveta, pôjde o jednu z najkvalitnejších líg v Európe. Zúčastniť by sa na nej mali štyri euroligové tímy a štyri tímy z Európskeho pohára. O osude ligy by sa malo rozhodnúť počas tohto týždňa v Budapešti. Túto súťaž by mala doplniť slovensko-rakúska liga, kde by malo byť po päť ženských tímov z oboch krajín.

 


Diskusia