GABBO CUP mal netradičný záver - dvoch víťazov

Publikované: 04.06.2013 Autor: BASKET.sk

SST logo (Foto: Jozef Baláž)

Posledným turnajom pred vyvrcholením 3×3 Slovak StreetBasket Tour 2013 v bratis­lavskej mestskej časti Vajnory bolo podujatie na Slnečných jazerách nesúce názov GABBO CUP.

Treťou zastávkou zo štvorice turnajov 3×3 Slovak StreetBasket Tour 2013 bol GABBO CUP na Slnečných jazerách – Sever. Okrem pekného prostredia si mohli všetci zúčastnení užiť viacero kvalitných zápasov pod deravými košmi, kde nechýbali tvrdé súboje, pekné akcie a množstvo úsmevných situácií, najmä v mladších a doplnkových kategóriách. Počas celého dňa však nebola núdza o napínavé chvíle, nakoľko sa opäť stretli kvalitné tímy a preto mnohokrát rozhodovali aj najmenšie chyby. Všetkých hnalo dopredu vynikajúce publikum a výborná atmosféra.

SST GABBO CUP 2013 (Foto: Jozef Baláž)

Súťažilo sa v siedmich kategóriách – MiniStreet, Mix ZŠ, Juniori, Muži, Open Mix, Open Fun a Old – Young doplnené o sprievodné podujatia a individuálne súťaže, ako 3.pts Shooting, Free Throw Shooting, Slam Dunk Contest, či driblingový maratón s trénerom BBC Galanta Rickom Brooksom, z ktorého mali radosť najmä najmladší účastníci.

Aj v Senci sa hralo podľa nových pravidiel, ktoré sa približujú tým celosvetovým. Medzi ne patrí napríklad to, že všetky kategórie hrajú s loptou veľkosti šesť. Zákernostiam v hre sa predchádza ďalšou zmenou, ku ktorej patrí zavedenie trestných hodov. Veríme, že si postupne všetci hráči na tieto pravidlá zvyknú a víťazi nebudú na medzinárodných turnajoch ničím zaskočení.

SST GABBO CUP 2013 (Foto: Jozef Baláž)

Súboje o prvé a tretie miesto v hlavných kategóriách, a tým pádom vyvrcholenie turnaja, prerušil silný vietor a dážď, ktorý neumožňoval odohrať ich celé. Organizátori podujatia sa tak po dohode s týmito tímami rozhodli na jeho oficiálnom ukončení. Tímy tak netradične skončili spoločne na prvom a treťom mieste. Body sa pred celkovým finále rozdelili rovnako.

V rámci série 3×3 Slovak StreetBasket Tour 2013 sa naposledy stretneme o pár týždňov vo Vajnoroch a to už 22.júna 2013. Tu sa rozhodne o víťazoch jednotlivých kategórií. Najväčšie súboje sa však určite odohrajú v kategórii mužov a juniorov, nakoľko ich víťazi pocestujú na medzinárodné podujatia. Najúspešnejší mužský tím získa miestenku na FIBA 3×3 World Tour PRAGUE MASTERS, ktoré sa uskutoční 24. – 25. augusta 2013. Víťazov juniorskej kategórie čaká reprezentácia Slovenska na Majstrovstvách sveta v Indonézskej Jakarte.

SST GABBO CUP 2013 (Foto: Jozef Baláž)

MiniStreet (dvanásť družstiev):
1. Lebroni
2. Unbeatable
3. Basketstars

Mix ZŠ (jedenásť družstiev):
1. Feťáci z veľkomesta
2. Old School
3. Nehraj Formu

Juniori (osem družstiev):
1. MBK Karlovka
2. Queso por favor
3. Páni hráči

Muži (dvanásť družstiev):
1. Letný Vánok a Sypači
2. X – FACTOR a Skvelá Práca
3. LMAO a ZEF

Open Mix (šesť družstiev):
1. Želví nindžové
2. Garfield
3. Nemáme názov
4. Uvidíme

Open Fun (šesť družstiev):
1. Awesome
2. Tréneri
3. Tím 22
4. Zuzka Team

Old – Young (šesť družstiev):
1. Kubalovci
2. Brooksovci
3. Peckoši

Výsledky individuálnych súťaži:
3.pts Shooting – Jozef Radakovič
Free Throw Shooting – Marek Doležaj
Slam Dunk Contest – Jaroslav Morávek

 


Diskusia