Slovak Streetbasket Tour začína už prvého mája

Publikované: 30.04.2013 Autor: BASKET.sk

Slovak Streetbasket Cup 2012 (Foto: Patrik Polcer, Slovak Streetball Asociation)

Ďalší ročník 3×3 StreetBasket Tour štartuje už túto stredu. Prvomájové podujatie Unihry odštartuje už ôsmy ročník streetbasketba­lových podujatí 3×3 Slovak StreetBasket Tour 2013.

Doposiaľ zorganizoval Basketland n.f. v spolupráci so Slovenskou Streetbalovou Asociáciou (SSA) presne štyri desiatky streetbalových a streetbasketba­lových podujatí. V poradí už ôsmy ročník, ktorý dostal názov 3×3 Slovak Streetbasket Tour 2013, odštartuje tradičné podujatie Unihry, ktoré sa po dvoch rokoch opäť vracia do hlavnej série. Areál Fakulty telesnej výchovy a športu v Bratislave ožije študentským športovým podujatím UniHry 2013, ktoré tak napíše piaty ročník svojej histórie.

Slovak Streetbasket Cup 2012 (Foto: Patrik Polcer, Slovak Streetball Asociation)


„Som veľmi rád, že sa nám tento rok podarilo zorganizovať už v poradí ôsmy ročník streetbasketba­lových podujatí. Verím, že sa nám podarí nadviazať na predošlé ročníky. Dúfam, že aj tento rok nebude núdza o kvalitné podkošové súboje,“ povedal manažér podujatia Fran­tišek Kubala.

Podujatie pod mostom Lafranconi v Bratislave je prvou zo zastávok celej tour, ktorá má pre tento rok naplánované dovedna štyri eventy. Druhou zastávkou bude podujatie v Ružomberku, ktoré bude organizované ako memoriál zosnulého Bra­nislava Madaja. Potom sa tour opäť prenesie na západ Slovenska, kde sa na Slnečných jazerách uskutoční podujatie pod názvom GABBO CUP Senec. Finále 3×3 Slovak StreetBasket Tour 2013 vyvrcholí na tradičnom podujatí vo Vajnoroch, kde sa celá 3×3 Slovak Streetbasket Tour ukončí.

Podujatia 3×3 Slovak Streetbasket Tour 2013:

1.5.2013: 3×3 StreetBasket Tour – UniHry Bratislava
18.5.2013: 3×3 StreetBasket Tour – Sreetball Challange Ružomberok
1.6.2013: 3×3 StreetBasket Tour – Gabbo Cup Senec
22.6.2013: 3×3 StreetBasket Tour Final – StreetBasket Vajnory

O čo sa hrá?

Rovnako ako v minulých rokoch, aj tento rok je v celej tour zavedený bodovací systém, ktorý udeľuje body jednotlivým tímom na základe ich umiestnenia v turnaji. Tímy, ktoré vo svojich kategóriách získajú najviac bodov, získavajú aj miestenky na medzinárodné podujatia organizované FIBA 3×3. V minulých rokoch sa takto naše reprezentačné tímy zúčastnili Majstrovstiev sveta v Grécku a Španielsku, ako aj svetovej série v Istanbule.

Slovak Streetbasket Cup 2012 (Foto: Patrik Polcer, Slovak Streetball Asociation)


Okrem tímových bodov do tour, každý zúčastnený hráč získava aj individuálne body do Streetsportline Open Series 2013, ktorá vyhodnocuje najlepšieho muža, ženu a juniora.
 


Diskusia