Čínsky Jordan žaluje žalujúceho Jordana

Publikované: 10.04.2013 Autor: SITA

Michael Jordan (Foto: SITA/AP)

Čínska spoločnosť Čchiao-tan, ktorú žaluje jedna z najväčších postáv basketbalovej histórie Michael Jordan za protiprávne využitie jeho mena na obchodné účely, odpovedala rovnakou mincou. 

Od Američana si chce vysúdiť osem miliónov dolárov za poškodenie povesti. Jordan podal minulý rok v Šanghaji žalobu na firmu, ktorá v najľudnatejšej krajine sveta bez jeho súhlasu predáva športové oblečenie a obuv pod čínskym prepisom jeho mena – Čchiao-tan. Využíva pri tom logo, na ktorom je silueta Jordana s loptou vo výskoku. „Som hlboko sklamaný z prístupu firmy, ktorá si vybudovala biznis na mojom čínskom mene, čísle 23 a dokonca sa pokúšala zneužiť aj mená mojich detí bez toho, aby požiadala o dovolenie,“ povedal vtedy Jordan. Súd zatiaľ vo veci nerozhodol.

Spoločnosť Čchiao-tan prešla z obrany do útoku, v meste Čchüan-čou podala podnet, v ktorom tvrdí, že Jordan svojím konaním zavádza verejnosť a spotrebiteľov. 

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia