Crittenton sa pred súdom zodpovedá za vraždu ženy

Publikované: 03.04.2013 Autor: SITA

Bývalého basketbalistu Javarisa Crittentona, ktorý sa počas pôsobenia v NBA zviditeľnil najmä pištoľníckou aférou s Gilbetom Arenasom v šatni Washingtonu, je obžalovaný z vraždy a gangsterských metód. 

Spolu s 25-ročným bratrancom Douglasom Gamblem vraj v Atlante spôsobili smrť ženy a pokúsili sa o vraždu muža. Julian Jonesová sa v auguste 2011 stala obeťou streľby, guľka ju zasiahla do nohy a pri operácii zomrela. Podľa žalobcu okresu Fulton bol incident odvetou a Crittenton útočil na osobu, ktorá ho okradla.

V súčasnosti 25-ročného rozohrávača Crittentona draftovali Los Angeles Lakers v roku 2007. V NBA mu dali príležitosť Memphis a Washington, zahral si aj v čínskom klube Če-ťiang Lions. Na Vianoce 2009 tasil pištoľ priamo v šatni Wizards, keď si vybavoval účty z kartovej hry so spoluhráčom Arenasom. Dostal ročnú skúšobnú dobu a do konca sezóny ho suspendovali.

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia